Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 września 2004

Nowa gra RPG twórców Final Fantasy - Radiata Stories

Speed, 7 września 2004, 21:46

Autorzy sławetnej serii gier z rodziny Final Fantasy, firma Square Enix pracuje obecnie ciężko nad nową grą z gatunku RPG. W ostatnich dniach pojawiły się pierwsze, mgliste informacje na temat tego tytułu, tworzonego wraz ze studiem TriAce. Nadal jednak Radiata Stories, bo taką nosi on nazwę, pozostaje bardzo tajemniczy.

Zamów ścieżkę dźwiękową z gier Headhunter i Headhunter: Redemption
Zamów ścieżkę dźwiękową z gier Headhunter i Headhunter: Redemption

Speed, 7 września 2004, 17:40

Światowej klasy kompozytor i muzyk, Richard Jacques zaanonsował specjalny zestaw ze ścieżką dźwiękową z gier Headhunter oraz Headhunter: Redemption. Dwupłytowy soundtrack od dzisiaj dostępny jest w przedsprzedaży, natomiast na sklepowe półki trafi 21 września, oczywiście roku bieżącego.

Ruszyły europejskie testy EverQuest II

ComCo, 7 września 2004, 17:33

W lipcu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozpoczęły się amerykańskie beta-testy jednej z najbardziej wypatrywanych obecnie gier MMOcRPG, tj. EverQuest II. Ilość uwag, rad i pomysłów przysłanych przez graczy z pewnością przekroczyła wcześniejsze oczekiwania programistów firmy Sony Online Entertainment - już teraz są niemal w stu procentach pewni, że „dwójka” przynamniej powtórzy sukces oryginału i na dobre wpisze się do księgi elektronicznych bestsellerów. Tymczasem, do grona testerów EverQuest II dołączyli właśnie Europejczycy, którzy do sprawdzenia dostali dwie, w pełni zlokalizowane wersje opisywanej pozycji: niemiecką oraz francuską.

Blitzkrieg Ostfront: Barbarossa - demo nieoficjalnego dodatku już jest
Blitzkrieg Ostfront: Barbarossa - demo nieoficjalnego dodatku już jest

Speed, 7 września 2004, 17:07

Brytyjski developer Active Gaming opublikował w dniu dzisiejszym grywalną wersję demonstracyjną nieoficjalnego dodatku do gry Blitzkireg, Ostfront: Barbarossa. Ważące 24 MB demo zawiera dwie pierwsze misje (z czego pierwsza to misja wprowadzająca) i pozwala tym samym w pewnym stopniu ocenić jakość tego add-ona.

Polski remake Montezuma's Revenge do ściągnięcia za darmo!
Polski remake Montezuma's Revenge do ściągnięcia za darmo!

Krystian Smoszna, 7 września 2004, 16:31

Montezuma’s Revenge to remake klasycznej platformówki z lat osiemdziesiątych, przygotowany przez Polaka, Bartosza Duzego. Gracz wcieli się w rolę podróżnika o imieniu Panama Joe, którego zadaniem będzie eksploracja olbrzymiej piramidy, zdobycie skarbów i bezpieczny powrót do normalnego świata.

Neocron 2 - beta testy startują

Elrond, 7 września 2004, 14:37

Uaktualnienie oficjalnej strony gry Neocron przyniosło informację o rozpoczęciu otwartych beta testów ... Neocron 2. Chwilka konsternacji i wszystko jasne. Neocron 2 to nic innego jak od dawna zapowiadany dodatek do gry, Beyond Dome of York. Najwidoczniej programiści stworzyli tyle nowych funkcjonalności, iż "przerosły" one pojemność zwykłego dodatku i postanowiono pokazać go światu jako odrębny tytuł.

Kiedy w końcu pojawi się Half-Life 2?

Elrond, 7 września 2004, 12:55

Czytając coraz to nowe doniesienia o jakże bardzo oczekiwanej grze Half-Life 2, powoli odnoszę wrażenie, iż panowie z Vivendi Universal Games oraz Valve, znakomicie sprawdziliby się w ... ping pongu. Otóż ich zagrywki jak żywo przypominają odbijanie piłeczki. Najnowszy przykład: firma Valve zamierza 15 września wysłać do VUG wersję gry, tzw. "release candidate", ale wydawca stwierdza iż jeszcze nie ustalono daty wydania gry. No po prostu ręce opadają.

Ściągnij strzelaninę Half-Life 2: Total Mayhem!
Ściągnij strzelaninę Half-Life 2: Total Mayhem!

Krystian Smoszna, 7 września 2004, 10:18

Już na wstępie chciałbym uspokoić wszystkich tych, którzy na widok tego tytułu od razu pomyśleli o możliwości ściągnięcia pełnej wersji Half-Life 2. Total Mayhem to mini-gra we Flashu, która nawiązuje do legendarnej serii rodem z Valve Software, ale jest to związek bardzo luźny.

Star Trek MMORPG już oficjalnie!

ComCo, 7 września 2004, 10:06

Ledwo skończyłem pisać poprzednią wiadomość, a na łamach witryny Perpetual Entertainment pojawiła się już oficjalna informacja: powstaje gra Massively Multiplayer Online Role-Playing, związana z uniwersum Star Treka!

Nadchodzi MMORPG osadzony w uniwersum Star Trek?
Nadchodzi MMORPG osadzony w uniwersum Star Trek?

ComCo, 7 września 2004, 09:35

Fani wykryją wszystko, przed fanami nic się nie ukryje! Pomimo faktu, iż na oficjalnej witrynie Star Trek widnieje sporej wielkości obrazek, zapowiadający powstanie kolejnej gry związanej z tym uniwersum, redaktorzy witryny Sci-Fi: Universe postanowili dokładniej zbadać sprawę, zanim jakiekolwiek oficjalne doniesienia ujrzą światło dzienne. I, co tu dużo ukrywać, zrobili to bardzo skutecznie.

Sillent Hill 4: The Room już w sklepach… Ameryki Północnej
Sillent Hill 4: The Room już w sklepach… Ameryki Północnej

Kull, 7 września 2004, 09:12

Dziś, 7 września 2004 Konami Digital Entertainment wypuściło na rynek Ameryki Północnej najnowszą odsłonę najbardziej przerażającej serii konsolowych horrorów pt. Sillent Hill 4: The Room. Co jednak najważniejsze, grę mogą już nabyć użytkownicy zarówno konsol Xbox i PlayStation 2, jak i posiadacze komputerów PC.

Jade Empire trafi na PC?

ComCo, 7 września 2004, 08:12

Londyńskie targi EGN były nie tylko okazją do przyjrzenia się najnowszym tytułom, ale także do porozmawiania z pracownikami branży elektroniczno-rozrywkowej. Redaktorzy francuskiego serwisu Sanqualis mieli okazję do „wyciągnięcia informacji” od jednego z prezesów korporacji BioWare, pana Raymonda A. Muzyka. Pytania dotyczyły nadchodzącej gry akcji z elementami RPG, pt. Jade Empire, zaś najważniejszą kwestią wywiadu była zagadka: „czy owa pozycja ma szanse zadebiutować na PeCetach?”.

Limitowani piraci Sida Meiera

Krystian Smoszna, 7 września 2004, 07:36

W ofercie internetowego sklepu EB Games pojawiła się nie lada gratka dla wszystkich fanów gry Pirates!, sygnowanej nazwiskiem Sida Meiera. Limitowana edycja DVD, bo o niej mowa, trafi na rynek w tym samym dniu, co wersja podstawowa i zawierać będzie specjalne bonusy.

10 najczęściej kupowanych gier w sieci Media Markt – tydzień 36

[email protected], 7 września 2004, 07:19

Przed Wami kolejna lista wyników sprzedaży gier w sieci sklepów Media Markt. Choć miniony tydzień nie obfitował w nowości, to w rankingach jest bardzo gorąco. Olbrzymie przetasowania pozycji dotknęły nawet pewnego siebie ogra ze Shreka (wreszcie, chciałoby się rzec). Zapraszam do zapoznania się z TOP 10.

Top 10 gier na PC w UK (07/09/04)

Krystian Smoszna, 7 września 2004, 07:04

Oto kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest już trzydziestą szóstą w tym roku i obejmuje tydzień od 29 sierpnia do 4 września. W czołówce bez zmian, nadal króluje Doom 3 a tuż za nim wciąż bardzo popularne Championship Manager: Season 03/04 i The Sims: Triple Deluxe.