Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2004, 07:09

Grand Theft Auto: San Andreas zapowiedziany na PC

Koncern Take 2 Interactive opublikował wczoraj oświadczenie prasowe, w którym podsumowano ostatnie dziewięć miesięcy działalności na rynku gier komputerowych. Oprócz dużej ilości liczb, wykazujących jakież to sukcesy finansowe odnosiły produkty sygnowane logiem Take 2, w rzeczonym tekście znalazły się także informacje na temat przyszłych planów firmy. I to właśnie jedna z nich powinna zainteresować Was najbardziej: Grand Theft Auto: San Andreas został wreszcie zapowiedziany na PC.

Włodarze Take 2 Interactive opublikowali wczoraj na swojej stronie specjalne oświadczenie prasowe, w którym podsumowano ostatnie dziewięć miesięcy działalności koncernu na rynku gier komputerowych. Oprócz dużej ilości liczb, wykazujących jakież to sukcesy finansowe odnosiły produkty sygnowane logiem Take 2, w rzeczonym tekście znalazły się także informacje na temat przyszłych planów firmy. I to właśnie jedna z nich powinna zainteresować Was najbardziej: Grand Theft Auto: San Andreas został wreszcie zapowiedziany na PC.

To była dobra wiadomość, teraz dla przeciwwagi zła. Grand Theft Auto: San Andreas – owszem, ukaże się na PC ale dopiero w trzecim kwartale fiskalnym przyszłego roku, co oznacza co najmniej pół roku oczekiwania.

Grand Theft Auto: San Andreas zapowiedziany na PC - ilustracja #1

Grand Theft Auto: San Andreas to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych gier wszechczasów, w której gracz ma okazję wcielić się w drobnego rzezimieszka, a następnie tworząc własny, kryminalny życiorys samemu stanąć na czele mafii. Tym razem, przychodzi nam wcielić się w niejakiego Carla Johnsona, który sprzed kilku laty uciekł z rodzinnego miasta w poszukiwaniu lepszego jutra. Po pięciu latach Carl wraca do Los Santos, w którym zastaje gangsterski świat morderstw, narkotyków i korupcji. Jednak nieciekawy krajobraz miasta to nie koniec złych wiadomości; dzielnica, w której się wychował wygląda gorzej, niż pamiętał ja sprzed pięciu lat, a skłócona rodzina opłakuje zamordowaną matkę Carla. Na koniec złego, skorumpowani policjanci wrabiają naszego bohatera w morderstwo. Witaj w Kalifornijskich latach 90-tych. Więcej informacji na temat GTA: San Andreas znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.