Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2004, 18:46

autor: Shuck

Podsumowanie Game Stars Live

Podsumowanie debiutu trójcy londyńskich targów – Game Stars Live, European Games Network oraz European Developers Forum – wypadło nader pomyślnie i organizatorzy imprez nie kryją zadowolenia. Odbywające się w dniach od 1 do 5 września GSL przyciągnęło 51.400 odwiedzających.

Podsumowanie debiutu trójcy londyńskich targów – Game Stars Live, European Games Network oraz European Developers Forum – wypadło nader pomyślnie i organizatorzy imprez nie kryją zadowolenia.

Odbywające się w dniach od 1 do 5 września GSL przyciągnęło 51.400 odwiedzających, a największa ich kumulacja miała miejsce w sobotę, 4 września, gdy do kompleksu ExCeL zawitało 17 tysięcy fanów gier. Tym samym debiut GSL stał się największym spośród dotychczasowych imprez podejmujących tematykę gier komputerowych w Anglii. Trwający od 1 do 3 września EGN przyciągnął 3.700 delegatów, a pośród nich znalazło się 800 dziennikarzy.

Nie są to liczby konkurencyjne wobec popularności lipskich Games Convention (100 tysięcy odwiedzających, 3 tysiące dziennikarzy), lecz przyszłość startujących w tym roku targów została zapewniona. W przyszłym roku EGN oraz EDF odbywać się będą w dniach od 31 sierpnia do 2 września, a GSL trwać będzie o dwa dni dłużej. Wszystkie trzy imprezy, podobnie jak to miało miejsce tydzień temu, zagoszczą w rejonie londyńskich doków, w kompleksie ExCeL, który dysponuje nie lada zapasem powierzchni wystawienniczej.