Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2004, 14:07

autor: Speed

Co w świecie Managerów słychać?

Za górami, za lasami, żyły sobie Managery dwa... Mówiąc konkretniej: Championship Manager 5 - z rodu BGS & Eidos oraz Football Manager 2005 - z klanu Sports Interactive & Sega. Co u i wokół nich słychać, który ma się obecnie lepiej? O tym, jak i o paru innych ciekawostkach, piszemy w dalszej części wiadomości!

Za górami, za lasami, żyły sobie Managery dwa... Mówiąc konkretniej: Championship Manager 5 - z rodu BGS & Eidos oraz Football Manager 2005 - z klanu Sports Interactive & Sega. Co u i wokół nich słychać, który ma się obecnie lepiej? O tym, jak i o paru innych ciekawostkach, piszemy w dalszej części wiadomości!

Hiszpania XXI wieku

Dzisiejszy przegląd rozpoczynamy od programu ludzi z SI Tower i – co warto na wstępie zaakcentować – jest to od razu wieść pozytywna. Tak bowiem należy nazwać uwzględnione zmiany w lidze hiszpańskiej, odnośnie przepisów dla graczy spoza Unii Europejskiej. W FM 2005, jak zapewniają nas programiści, będą obowiązywać już nowe zasady – w sezonie 2004/05 w Primiera Division występować będzie mogło max 3 zawodników spoza UE.

Komu CM5, bo idę do domu!

Nadal oficjalnie niewiadomo w jakich krajach Eidos zajmie się dystrybucją nowego Championshipa z piątką w tytule. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy BGS wraz z wydawcą nie wiedzą jeszcze gdzie wydadzą swoje nowe dziecko, czy też po prostu nie chcą tego jeszcze wyjawić. Dobrą informacją jest tutaj fakt, iż dzięki firmie Cenega polscy gracze na pewno otrzymają CM5, i to w pełni zlokalizowany – prace nad tłumaczeniem idą bowiem pełną parą.

Wizja telewizyjna

Wiadomo, że telewizja w dzisiejszych jakże komercyjnych czasach ma duży wpływ na piłkę nożną. Ciekawi jesteście z pewnością jak ten aspekt zostanie rozwiązany w najnowszym FM 2005. Prawdę mówiąc, niewiele zmieni się względem CM 03-04. Marc Duffy, jeden z głównych programistów Sports Interactive, poinformował, że będą pojawiać się komunikaty odnośnie tego, które mecze są transmitowane w telewizji, a które nie. Poza tym w pierwszym sezonie, tuż po objęciu stanowiska, klubowa kasa nie będzie wzbogacać się o wpływy z transmisji – czego domagali się fani na forum dyskusyjnym.

Reprezentacja na drugim planie

Niestety, twórcom CM5 nie starczy czasu na poprawienie elementów związanych z reprezentacjami. Szkoleniowcy narodowych jedenastek mogą liczyć na rozwiązania podobne do tych z wersji wcześniejszych – i nic więcej. Nie jest to na pewno optymistyczna nowina, ale...

Selekcjonerzy! Do FM 2005, marsz!

... zgoła odmiennie sytuacja wygląda w FM 2005. Tutaj zarówno programiści jak i gracze podeszli do tego zagadnienia w sposób bardzo profesjonalny. Jeden z członków SI Games zapewnił, że dawno już tak wiele sugestii nie zostało uwzględnionych odnośnie jednego tematu! Dzięki temu w nowej grze rodem z SI prowadzenie drużyny olimpijskiej, możliwość samodzielnego wyboru rywali do meczów towarzyskich, organizowanie sparingów także z klubami ligowymi, możliwość posiadania rozbudowanego sztabu szkoleniowego oraz przeprowadzanie treningów przed najważniejszymi imprezami (typu Mistrzostwa Świata, Copa America, etc.) - stać będzie na porządku dziennym!

Napisy końcowe

Na dzisiaj to już wszystko. Więcej informacji i ciekawostek na temat obu gier dostarczy Wam, jak zwykle zresztą, polski serwis CM Revolution. Kolejny raport ze sceny menedżerskiej – w następny poniedziałek na łamach naszego serwisu!