Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2008, 12:21

autor: vampire

Capcom potwierdza datę debiutu Resident Evil 5

Firma Capcom podała oficjalne informacje odnośnie tego, co znajdziemy w kolejnej części jednego z najpopularniejszych survival-horrorów - Resident Evil 5. Przede wszystkim podana została data premiery - gra ukaże się 13 marca przyszłego roku, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jednocześnie w wersji na PS3 i Xboxa 360. Na temat ewentualnego pecetowego wydania, jak na razie nic nie wiadomo.

Firma Capcom podała oficjalne informacje odnośnie tego, co znajdziemy w kolejnej części jednego z najpopularniejszych survival-horrorów - Resident Evil 5. Przede wszystkim podana została data światowej premiery - gra ukaże się 13 marca przyszłego roku, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jednocześnie w wersji na PS3 i Xboxa 360. Na temat ewentualnego pecetowego wydania, jak na razie nic nie wiadomo.

Capcom potwierdza datę debiutu Resident Evil  5 - ilustracja #1

Pozostałe informacje pokrywają się w większości z tym, czego mogliśmy dowiedzieć się już wcześniej. Tak więc wcielimy się tu w postać Chrisa Redfielda, bohatera pierwszego Residenta oraz Resident Evil: Code Veronica, który po przyłączeniu się do nowej organizacji wysłany zostanie do Afryki, gdzie tym razem wystąpiło zagrożenie bioterroryzmu - ludzie i zwierzęta przemieniają się w bezmyślne zombie. Nową partnerką Chrisa zostanie najemniczka, Sheva Alomar. Gracze będą mogli ukończyć kampanię w trybie singleplayer oraz kooperacji dla dwóch osób, w którym każdy z uczestników zabawy wcieli się w jednego z pary bohaterów.

Capcom wspomniał także o nowych technologiach przygotowanych specjalnie z myślą o piątce, mających wprowadzić ogromne zmiany zarówno w mechanizmie rozgrywki jak i samym świecie Resident Evil. Do tych pierwszych z pewnością zaliczymy system sterowania wzorowany na znanym z Gears of War i efekty świetlne pozwalające na zbudowanie atmosfery grozy nie tylko w ciemnościach, ale także w dobrze oświetlonych lokacjach. Możemy się również spodziewać nowych wrogów, szybkich i inteligentnych, stanowiących spore wyzwanie nawet w pojedynkę.