Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2008, 12:44

autor: Bartek "Virion" Sarna

Będzie Age of Conan w polskiej wersji językowej

Funcom i CD Project ogłosiły uroczyście umowę o współpracy przy tworzeniu polskiej wersji językowej Age of Conan: Hyborian Adventures. Premierę zlokalizowanego na nasz ojczysty język MMORPG zapowiedziano na drugą połowę 2008 roku.

Funcom i CD Projekt ogłosiły uroczyście umowę o współpracy przy tworzeniu polskiej wersji językowej Age of Conan: Hyborian Adventures. Premierę zlokalizowanego na nasz ojczysty język MMORPG zapowiedziano na drugą połowę 2008 roku.

W ramach porozumienia CD Projekt spolszczy warstwę tekstową i dźwiękową, zapewni polską obsługę klienta, opiekę nad społecznością graczy. Oprócz tego weźmie na siebie odpowiedzialność za lokalizację polskiej strony internetowej gry i opiekę nad polskimi graczami w świecie Hyborii. Funcom zajmie się natomiast utrzymanie serwerów, a także uaktualnieniami i rozszerzeniami do podstawowej wersji Age of Conan.

Obie firmy podkreślają, że są zadowolone z takiego obrotu sprawy i mają do siebie zaufanie. Opiera się ono na wcześniejszej udanej kooperacji przy takich tytułach jak na przykład The Longest Journey. Wydaje się, iż nie bez znaczenia dla szefów Funcoma było również doświadczenie CD Projektu w lokalizacji innych produkcji na język polski, w tym MMOcRPG Guild Wars, gdzie warunki współpracy były zbliżone.