Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2008, 14:46

autor: Jiker

Amerykańska i europejska premiera MGS 4 pod koniec drugiego kwartału 2008 roku

Metal Gear Solid 4 to bez wątpienia jedna z tych pozycji, której zadaniem jest przekonanie wielu nowych graczy do konsoli PlayStation 3. Do tej pory jednak nie mogliśmy powiedzieć, że jesteśmy pewni, kiedy do tego dojdzie. Milczenie w tej sprawie przerwało samo SCE, które ogłosiło za pośrednictwem bloga, że najnowsze przygody z cykl Metal Gear Solid zostaną wydane w drugim kwartale bieżącego roku.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots to bez wątpienia jedna z tych pozycji, której zadaniem jest przekonanie wielu nowych graczy do konsoli PlayStation 3. Do tej pory jednak nie mogliśmy powiedzieć, że jesteśmy pewni, kiedy do tego dojdzie. Milczenie w tej sprawie przerwało samo Sony Computer Entertainment, które ogłosiło za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga, że najnowsze przygody z cyklu Metal Gear Solid zostaną wydane w drugim kwartale bieżącego roku (zarówno w USA, jak i na terenie Europy).

Wiadomość, przedstawiona w trakcie konferencji Destination PlayStation (spotkania biznesowego przedstawicieli SCE, sieci handlowych i firm deweloperskich), została niemal natychmiast podparta aktualizacjami stron poświęconych MGS 4 w serwisach sklepów Amazon, GameFly oraz GameStop. Pierwsze dwa sugerują, że do amerykańskiej premiery gry dojdzie 12 czerwca, trzeci natomiast jest przekonany, że sprzedaż będzie można rozpocząć pięć dni później. Zważywszy na fakt, że największe premiery w Stanach Zjednoczonych mają miejsce w wtorki, bardziej prawdopodobna wydaje się być wersja wydarzeń zaprezentowana przez GameStop. Podane daty nie zostały póki co zweryfikowane przez SCE bądź japońskie Konami, będące producentem i wydawcą nowych przygód Solid Snake’a. Przejdźmy zatem do kolejnych wieści.

W niemal tym samym terminie trafi na rynek specjalny zestaw PlayStation 3, w skład którego wejdzie konsola z dyskiem twardym o pojemności 80 GB, egzemplarz Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, a także Dual Shock 3. Cena promocyjnego packu została ustalona na poziomie 499,99 dolarów (około 1200 złotych).

Amerykańska i europejska premiera MGS 4 pod koniec drugiego kwartału 2008 roku - ilustracja #1

Wymieniony wyżej Dual Shock 3 będzie także można nabyć osobno. Usprawniony model Six Axisa, uzupełniony m.in. o wyczekiwany przez wszystkich silniczek generujący wibracje, trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych już 15 kwietnia i będzie kosztować 54,99 dolarów. W nieco późniejszym terminie możliwość jego nabycia otrzymają również mieszkańcy Europy.

AKTUALIZACJA: Nie mamy dobrych wieści dla Europejczyków. Konami oznajmiło, że w chwili obecnej nie ma w planach wprowadzenia na nasz rynek opisanego wyżej zestawu.