Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

13. platformówki 3D

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 13. Najpopularniejsze gry o tematyce platformówki 3D.

PC
PC Windows207
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 512 Sony PlayStation 4114 Sony PlayStation 361 Sony PlayStation 250 Sony PlayStation 129 PlayStation Portable25 PlayStation Vita24
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S11 Microsoft XBOX ONE88 Microsoft Xbox 36046 Microsoft Xbox22
Mobile
Android10 Apple iOS13
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch77 Nintendo Wii37 Nintendo DS19 Nintendo Wii U20 Nintendo 3DS19 Game Boy Advance9 Nintendo GameCube20
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

platformówki 3D
Last Knight: Ostatni rycerz
Last Knight: Ostatni rycerz

Zręcznościowe 10 września 2013

Last Knight to trójwymiarowa platformówka koncentrująca się na jeździe i walce konnej. Gra utrzymana jest w kreskówkowych klimatach. Podczas zabawy gracz pędzi na rumaku, omija przeszkody i toczy pojedynki z wrogami za pomocą kopii.

PC

Sonic Rivals 2
Sonic Rivals 2

Zręcznościowe 13 listopada 2007

Sonic Rivals 2 to platformówka 2.5D, co oznacza, że akcja dziejąca się w dwóch wymiarach została umieszczona w trójwymiarowym środowisku. Niniejsza gra stanowi kontynuację pozycji wydanej w 2006 roku z myślą o posiadaczach przenośnej konsoli marki Sony. Po raz kolejny wyłącznie właściciele PSP otrzymali szansę na przyjrzenie się nowym perypetiom najszybszego jeża świata imieniem Sonic.

PSP

Tiny Hands Adventure
Tiny Hands Adventure

Zręcznościowe 10 sierpnia 2018

Tiny Hands Adventure to urocza platformówka 3D, w której gracz wciela się w Bortiego – młodego niebieskiego T-rexa, starającego się znaleźć zastępstwo dla swoich krótkich rąk. Grę stworzyło polskie studio Funware.

PCPS4XONESwitch

Spire
Spire

Przygodowe prace wstrzymane

Spire to nastawiona na platformówkową eksplorację produkcja FPP, w której zadaniem gracza jest dotarcie na szczyt proceduralnie wygenerowanej wieży. Gra kładzie nacisk na efektowne ewolucje i szybkość ruchu postaci. Wszystko to pokazane jest przy pomocy mocno kreskówkowej oprawy wizualnej.

PC

Kirby 64: The Crystal Shards
Kirby 64: The Crystal Shards

Zręcznościowe 25 lutego 2008

Reedycja trójwymiarowej platformówki, która pierwotnie ukazała się na Nintendo 64. Wcielamy się w postać tytułowego duszka, wyruszając na poszukiwania fragmentów rozbitego kryształu.

Wii

Incredible Mandy
Incredible Mandy

Zręcznościowe 27 listopada 2018

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w chłopca przemierzającego krainę snu, gdzie szuka utraconych wspomnień należących do niego i jego siostry – Mandy. W trakcie zabawy w Incredible Mandy zajmujemy się eksploracją zróżnicowanych lokacji, rozwiązywaniem pomysłowych zagadek środowiskowych oraz walką z przeciwnikami, których eliminujemy przy pomocy magicznego miecza znanego jako Excalibur of Light.

PCPS4Switch

Kid Ninja: Spirit of the Dragon
Kid Ninja: Spirit of the Dragon

Zręcznościowe 20 października 2004

Gra z gatunku zręcznościowo–platformowych. Mimo tego, że tytuł ten nawiązuje do tematyki związanej z legendarnymi, bezszelestnymi i perfekcyjnie wyszkolonymi zabójcami, to skierowany jest raczej dla młodszych odbiorców.

PC

Sonic Boom: Shattered Crystal
Sonic Boom: Shattered Crystal

Zręcznościowe 11 listopada 2014

Spin-off cyklu gier zręcznościowych Sonic the Hedgehog od firmy SEGA, którego twarzą jest superszybki, niebieski jeż. Stworzona na potrzeby przenośnych konsol firmy Nintendo gra Sonic Boom: Shattered Crystal jest prequelem w stosunku do animowanego serialu telewizyjnego opartego na tej marce. Za tę odsłonę serii odpowiedzialne jest studio Sanzaru Games.

WiiU3DS

Spark the Electric Jester 3
Spark the Electric Jester 3

Zręcznościowe 2022

Spark the Electric Jester 3 to trzecia odsłona dynamicznej i zręcznościowej gry platformowej wykonanej w pełnym trójwymiarze. Za tytuł odpowiada niezależne studio Feperd Games, które stworzyło też dwie poprzednie części..

PC

Grow Up
Grow Up

Zręcznościowe 16 sierpnia 2016

Opracowana przez studio Ubisoft Reflections trójwymiarową zręcznościowa gra przygodowa z elementami platformówki, stanowiąca kontynuację wydanej w roku 2015 gry Grow Home. Podczas zabawy wcielamy się ponownie w postać sympatycznego, czerwonego robota imieniem BUD. Jego statek kosmiczny, MOM, wybucha i rozpada się na wiele kawałków, a jego pasażer twardo ląduje na powierzchni jednej z planet. BUD wyrusza więc w podróż, której celem jest odnalezienie wszystkich zagubionych elementów statku.

PCPS4XONE

Armillo
Armillo

Zręcznościowe 3 lipca 2014

Produkcja będąca hybrydą arcade’owej gry akcji, platformówki oraz gry logicznej, w której to gracz przetacza tytułowego Armillo przez sieć korytarzy i tuneli zbudowanych na miniaturowych planetach. Zbierając punkty i rozwiązując proste łamigłówki, walczy również z napotykanymi przeciwnikami.

PCWiiU

Death Jr. and the Science Fair of Doom
Death Jr. and the Science Fair of Doom

Akcji 22 maja 2007

Death Jr. and the Science Fair of Doom to kolejna odsłona cyklu gier platformowych, tym razem przygotowana wyłącznie na konsolę Nintendo DS. Za jej produkcję i wydanie odpowiedzialna jest odpowiednio firma Backbone Entertainment i Konami.

NDS

The Girl and the Robot
The Girl and the Robot

Przygodowe 18 sierpnia 2016

Trzecioosobowa przygodówka akcji autorstwa debiutującego studia Flying Carpet Games, którego członkowie maczali wcześniej palce w wielu popularnych produkcjach mobilnych. Fabuła The Girl and the Robot opowiada o losach dziewczynki uwięzionej przez złą królową w zamku, wybudowanym przy pomocy starożytnej technologii.

PCPS4WiiU

Spark the Electric Jester 2
Spark the Electric Jester 2

Zręcznościowe 16 maja 2019

Bezpośrednia kontynuacja platformówki wydanej w 2017 roku. W odróżnieniu od poprzedniczki Spark the Electric Jester 2 zostało wykonane w pełnym trójwymiarze. Za stworzenie i wydanie gry odpowiada Feperd Games.

PCXONE

Ginger: Beyond The Crystal
Ginger: Beyond The Crystal

Zręcznościowe 25 października 2016

Trójwymiarowa gra platformowa od twórców mobilnych produkcji Frantic Flight i Kambu in Mistery Island. Ginger: Beyond The Crystal przedstawia przygody niepozornego stworka, na którego barki spadła konieczność uratowania upadłej cywilizacji. Mały bohater musi podróżować pomiędzy planetami, uwalniając uwięzionych tam kamratów. Pod względem mechaniki Ginger: Beyond The Crystal to klasyczna, trójwymiarowa platformówka, w której na pierwszy plan wychodzi eksploracja udostępnionych lokacji.

PCPS4XONEWiiU

InFlux
InFlux

Logiczne 23 lipca 2013

Platformowa gra logiczna, skupiająca się na eksploracji terenu i rozwiązywaniu zagadek związanych z manipulowaniem elementami otoczenia. Sterując metalową sferą, która spadła z nieba, gracz przemierza wyspę, gdzie wzniesione zostały zagadkowe konstrukcje ze stali i szkła. Tytuł wyprodukowało niezależne studio Impromptu Games.

PC

RAZED
RAZED

Zręcznościowe 14 września 2018

Hybryda trójwymiarowej platformówki i gry wyścigowej, w której pędzimy na złamanie karku przez zróżnicowane poziomy, starając się dotrzeć do wyjścia w jak najkrótszym czasie. Chcąc bić rekordy, musimy korzystać z możliwości oferowanych bohaterowi przez specjalne buty, dzięki którym może on nie tylko rozwijać zawrotne prędkości, lecz także wykonywać odległe skoki czy choćby driftować na zakrętach. Tempo zmagań w RAZED dodatkowo potęguje szybki, elektroniczny soundtrack.

PCPS4XONESwitch

PokéPark 2: Wonders Beyond
PokéPark 2: Wonders Beyond

Zręcznościowe 11 października 2011

Gra zręcznościowo-przygodowa w uniwersum świata Pokemon, nie mająca związku z głównym kanonem serii wydawanym na konsole przenośne. Tytuł pozwala wcielić się w jednego z czterech stworków i pokonać nim szereg plansz, które zawierają wyzwania zręcznościowe i proste zagadki logiczne.

Wii

The SpongeBob SquarePants Movie
The SpongeBob SquarePants Movie

Zręcznościowe 27 października 2004

The SpongeBob SquarePants Movie to bazująca na motywach kinowego filmu animowanego platformówka z elementami przygodowej gry akcji, za której powstanie odpowiada studio Heavy Iron. Fabuła przedstawia perypetie tytułowego bohatera i jego przyjaciela – Patryka Rozgwiazdy, którzy usiłują odzyskać koronę króla Neptuna skradzioną przez złego Planktona.

PCPS2XBOXGBAGCN

Super Cloudbuilt
Super Cloudbuilt

Akcji 25 lipca 2017

Odświeżona wersja trójwymiarowej platformówki CloudBuilt studia Coilworks z 2014 roku. Fabuła gry opowiada historię ciężko rannej w boju żołnierki imieniem Demi, która trafia do specjalnego ośrodka, mającego uzdrowić nie tylko jej ciało, ale i psychikę. Większa część akcji rozgrywa się w umyśle protagonistki, a pokonywanie kolejnych wyzwań pomaga jej pogodzić się z traumatycznymi przeżyciami wojennymi.

PCPS4XONE

Sonic Forces: Speed Battle
Sonic Forces: Speed Battle

Wyścigi 2 listopada 2017

Sonic Forces: Speed Battle to produkcja łącząca elementy gry wyścigowej i zręcznościówki typu runner. Zabawa sprowadza się do rywalizacji o zwycięstwo w czteroosobowych biegach, rozgrywanych na pełnych przeszkód, pułapek i przydatnych przedmiotów trasach.

ANDiOS

Adventures of Cookie & Cream
Adventures of Cookie & Cream

Logiczne 1 maja 2001

Nietypowa gra logiczno-platformowa w trójwymiarowej oprawie. Gracz otrzymuje dość niecodzienne zadanie: musi przeprowadzić jednocześnie dwie postacie znajdujące się na równoległych planszach. Zadanie nie jest łatwe, gdyż trzeba opanować skomplikowane sterowanie i wykazać się niebywałą podzielnością uwagi.

PS2

Rascal
Rascal

Zręcznościowe 30 marca 1998

Rascal to trójwymiarowa platformówka wykorzystująca motyw podróży w czasie. Gracze przejmują kontrolę nad nastolatkiem, który wyrusza na ratunek uprowadzonemu ojcu. Gra jest dziełem studia Traveller’s Tales.

PS1

Poi
Poi

Zręcznościowe 1 lutego 2017

Inspirowana klasycznymi produkcjami z lat 90. trójwymiarowa platformówka autorstwa studia PolyKid. W grze wcielamy się w postać chłopca (lub dziewczynki), którego marzeniem jest zostać tzw. Królem Odkrywców. Nauczyciel bohatera, będący aktualnym posiadaczem tytułu, zleca mu zadanie odnalezienia legendarnych złotych medalionów, dzięki czemu będzie mógł uznać go za godnego następcę.

PC