Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4SwitchPS5XONEXSX
Okładka The Smurfs: Mission Vileaf (PC)
OkładkaThe Smurfs: Mission Vileaf (PC)

Smerfy: Misja Złoliść

The Smurfs: Mission Vileaf

Smerfy: Misja Złoliść to przygodowa platformówka 3D. Produkcję opracował zespół OSome Studio, odpowiedzialny choćby za Asterix & Obelix XXL: Romastered. Mamy tu kolorowy świat pełny zakamarków do zbadania, zagadek, przeciwników i innych przeciwności losu.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | komiksy | dla dzieci | bajki

Smerfy: Misja Złoliść Premiera

26paź2021

PC

5lis2021

PS4 XONE Switch XSX

2gru2021

PS5

Smerfy: Misja Złoliść to przygodowa gra akcji 3D zrealizowana w formie platformówki. Produkcję opracował zespół OSome Studio, który ma na koncie takie tytuły jak White Night czy Asterix & Obelix XXL: Romastered.

Fabuła

Zgodnie ze standardami panującymi w świecie Smerfów, historia gry opowiada o ich kolejnym konflikcie ze złym Gargamelem. Tym razem czarnoksiężnik opracował w swoim laboratorium formułę umożliwiającą hodowanie nikczemnych roślin zwanych Złoliśćmi. Wabią one Smerfy i zamykają je w pułapkach, a do tego stanowią ogromne zagrożenie dla lasu ze względu na swoją toksyczność. Naszym celem jest znalezienie wszystkich składników potrzebnych do zwalczenia owej toksyny.

Najważniejszymi postaciami w grze są Osiłek, Smerfetka, Ważniak i Łasuch. Wszystkie przeszkody na swojej drodze przyjdzie im pokonywać dzięki specjalnemu urządzeniu zwanemu Smerfizatorem, opracowanemu przez Pracusia.

Mechanika

Smerfy: Misja Złoliść to platformowa przygodówka, ze światem pełnym zakamarków do zbadania, zagadek, przeciwników i innych przeciwności losu. Całość akcji obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a dostępne tereny podzielono na pięć kategorii, różniących się wyglądem i charakterem rozgrywki. Przed rozpoczęciem każdego poziomu wybieramy też Smerfa, jakim będziemy sterować podczas zabawy.

Podczas eksploracji korzystamy ze Smerfizatora, rewolucyjnego wynalazku Pracusia. Dzięki niemu Smerfy skaczą wyżej, potrafią szybować, atakować wrogów czy leczyć uszkodzone rośliny. Zdobywane przedmioty możemy wykorzystać, by ulepszyć jego działanie, lub zanosić je do wioski Smerfów, by przywrócić jej dawną świetność. W osiąganiu naszych celów przeszkadzają przeciwnicy znajdujący się na usługach Gargamela czy czerpiący korzyści z rozwoju Złoliści. Walka z nimi jest typowo zręcznościowa i nagradza nas za odpowiednie wykorzystywanie słabości oponentów.

Dostępne tereny są pełne różnych urozmaiceń wpływających na dynamikę świata. Mogą to być specjalne grzyby wybijające nas w powietrze, niemożliwe do sforsowania kolczaste rośliny czy też przepaście, przy pokonywaniu których musimy bardzo uważnie odmierzać nasze skoki.

Kwestie techniczne

Szata graficzna jest bardzo plastyczna i przywodzi na myśl kreskówkę przeniesioną do świata gry. Szczególnie wyróżniają się kontrastowe kolory oraz przyjemne oświetlenie poszczególnych poziomów. Mimo, że tytuł wydaje się być dość otwarty, to jednak na naszej drodze napotkamy sporo niewidzialnych ścian.

Ostatnia modyfikacja 26 czerwca 2023

Tryb gry: single player  

Smerfy: Misja Złoliść cena w dniu premiery: 114,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Smerfy: Misja Złoliść

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Smerfy: Misja Złoliść Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX