Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2021, 10:59

Zapowiedziano The Smurfs: Mission Vileaf. Cztery kolejne gry ze Smerfami w planach

Firma Microids zapowiedziała The Smurfs: Mission Vileaf. Wydawca poinformował również, że ma w planach cztery kolejne gry oparte na licencji Smerfów.

THE SMURFS: MISSION VILEAF W SKRÓCIE:
  • Deweloper: OSome Studio
  • Wydawca: Microids
  • Gatunek: platformówka
  • Platformy: PC, PS4, XONE, Switch
  • Data premiery: końcówka 2021 roku

W zeszłym roku firma Microids poinformowała, że powstaje nowa produkcja ze Smerfami. Wtedy ujawniono jedynie, że nad projektem pracuje zespół OSome Studio i będzie to przygodowa gra akcji. Teraz wreszcie wydawca podzielił sie konkretami.

Gra otrzymała tytuł The Smurfs: Mission Vileaf i zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Premiera nastąpi pod koniec tego roku. Ma to być platformówka 3D, choć nie wiemy, czy jej trójwymiarowość ograniczy się tylko do grafiki, czy też obejmie także rozgrywkę.

Grafika koncepcyjna z The Smurfs: Mission Vileaf. - Zapowiedziano The Smurfs: Mission Vileaf. Cztery kolejne gry ze Smerfami w planach - wiadomość - 2021-04-09
Grafika koncepcyjna z The Smurfs: Mission Vileaf.

Niestety, na tym kończą się udostępnione przez wydawcę konkrety. Microids poinformowało jednak, że w produkcji znajdują się jeszcze cztery inne gry ze Smerfami i każda z nich należeć ma do innego gatunku. Wszystkie tytuły korzystające z tej licencji mają ukazać się w ciągu najbliższych pięciu lat, więc najpewniej będziemy otrzymywali jedną produkcję rocznie. Nie ujawniono, kto pracuje nad tymi projektami.

Jak widać, Microids mocno inwestuje w Smerfy. Firma chwali markę jako trafiającą do wielu pokoleń, a różne gatunki planowanych gier mają spowodować, że każdy gracz znajdzie w ofercie wydawcy coś dla siebie.

Microids uzyskało licencję od firmy IMPS, która jest właścicielem praw do Smerfów. Ten belgijski koncern na ten rok planuje premierę nowego serialu animowanego z tej marki, na czym powinna skorzystać marketingowo gra The Smurfs: Mission Vileaf.

  1. Microids – strona oficjalna firmy
  2. Strona oficjalna marki The Smurfs