Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2020, 10:25

autor: Entelarmer

Komiksowe Smerfy powrócą w nowej grze

Firma Microids zapowiedziała produkcję na licencji kultowych Smerfów. Do świata francuskich komiksów powrócimy w trójwymiarowej przygodowej grze akcji w bliżej nieokreślonej przyszłości.

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się o kolejnej grze z Tintinem, mającej ukazać się nakładem firmy Microids. To nie jedyna produkcja na podstawie znanej marki komiksów szykowana przez francuskiego wydawcę. Spółka poinformowała o podpisaniu umowy z firmą IMPS na stworzenie produkcji na licencji Smerfów. Będzie to trójwymiarowa przygodowa gra akcji od zespołu OSome Studio, który możecie kojarzyć z trzeciej odsłony cyklu Asterix & Obelix XXL oraz survival horroru White Night.

Komiksowe Smerfy powrócą w nowej grze - ilustracja #1
Smerfy powrócą w kolejnej grze wideo.

Nie jest to pierwsza gra z niebieskimi ludzikami, nawet jeśli wykluczyć produkcje oparte na filmach pełnometrażowych. Pierwsze tytuły ukazały się jeszcze na początku lat 80., a od tego czasu doczekaliśmy się platformówek, wyścigów gokartów, gier mobilnych, imprezowych, a nawet tanecznych. Nowa produkcja ma przedstawić zupełnie nową historię w świecie Smerfów z zachowaniem klimatu i humoru znanego z komiksów Peyo. Na razie jednak nie zweryfikujemy tych obietnic. Wydawca nie podał nawet przybliżonego terminu premiery i nie powinniśmy się spodziewać rychłego ujawnienia materiałów z gry.