Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2020, 12:50

autor: Froozyy

Powstanie gra o przygodach Tintina

Wydawca i producent gier komputerowych Microids (odpowiedzialny m.in. za serię Syberia) ogłosił rozpoczęcie współpracy z firmą Moulinsart, dzięki której powstanie produkcja o przygodach reportera i podróżnika Tintina. Tytuł, data premiery oraz szczegóły nie są jeszcze znane.

Powstanie gra o przygodach Tintina - ilustracja #1
Powstanie gra komputerowa o Tintinie.

Wydawca i producent gier komputerowych Microids (odpowiedzialny m.in. za serię Syberia) ogłosił nawiązanie współpracy z firmą Moulinsart, która posiada prawa do marki kultowych komiksów autorstwa Georges’a Remiego - Przygody Tintina - opowiadających o reporterze i podróżniku Tintinie oraz towarzyszącemu mu psu.

Tym samym dowiedzieliśmy się, że powstanie przygodowa gra akcji przedstawiająca losy głównego bohatera komiksów. Produkcja ma trafić na komputery osobiste oraz niesprecyzowane jeszcze konsole. Oprócz Tintina i jego psiego towarzysza zobaczymy w niej m.in. kapitana Baryłkę oraz profesora Lakmusa.

Oto jak dyrektor generalny firmy Mircoids, Stéphane Longeard, wypowiedział się o tej współpracy:

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, mogąc wspólnie pracować nad tą produkcją. Chcieliśmy już to zrobić od dłuższego czasu. To ogłoszenie jest wynikiem procesu twórczego, który pozwolił nam określić, jak ten projekt będzie wyglądał oraz jak obie firmy będą ze sobą współpracować. To naprawdę jest dla nas spełnienie marzeń. Przygody Tintina połączyły miliony czytelników na całym świecie i ta możliwość pozwoli nam oddać nasze talenty w służbie jednemu z największych twórców XX wieku i jego bohaterowi. Nasz zespół jest fanem słynnego reportera i dołoży wszelkich starań, aby oddać mu należny hołd.

Tytuł gry oraz jej szczegóły i grafiki koncepcyjne zostaną ujawnione już wkrótce.

Ostatnia aktualizacja: 2020-04-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin