Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 kwietnia 2020, 14:18

autor: Froozyy

Twórcy Avengers: Endgame wybierają superbohatera, z którym spędziliby kwarantannę

Na łamach serwisu NME pojawił się wywiad z braćmi Russo, w którym reżyserzy opowiedzieli m.in. o swoim nowym filmie dla Netfliksa - Extraction - oraz obecnej sytuacji na świecie. Odpowiedzieli także na pytanie, z którym superbohaterem najchętniej spędziliby kwarantannę.

Twórcy Avengers: Endgame wybierają superbohatera, z którym spędziliby kwarantannę - ilustracja #1
Minął rok od premiery światowego hitu - Avengers: Końca gry.
W SKRÓCIE:
  • w rocznicę trafienia do kin filmu Avengers: Koniec gry w serwisie NME pojawił się wywiad z braćmi Russo;
  • reżyserzy opowiedzieli w nim m.in. o swojej najnowszej produkcji czy też obecnej sytuacji na świecie;
  • odpowiedzieli także na pytanie, z którym Avengerem chcieliby spędzić kwarantannę.

Minął już rok, odkąd do kin trafił najbardziej kasowy film w historiiAvengers: Koniec gry. Odpowiedzialni za niego reżyserzy bracia Russo (Anthony oraz Joseph) udzielili ciekawego wywiadu dla serwisu NME. Twórcy rozmawiali w nim m.in. o swoich najnowszych dziełach, obecnej sytuacji na świecie, a także odpowiedzieli na pytanie, z którym Avengerem chcieliby spędzić kwarantannę.

Zapytani m.in. o swoją najnowszą produkcję Extraction (dostępną już na Netfliksie) oraz o to, czy twórcom światowego hitu było teraz łatwiej znaleźć fundusze na jej stworzenie, bracia przyznali, że są w niezwykle rzadkiej i fantastycznej sytuacji. Mogą tworzyć i opowiadać historie, jakie tylko chcą, do końca swojego życia. Wszystko to dzięki stworzeniu poprzednich marvelowskich hitów.

Reżyserzy wychowywali się na thrillerachi i od zawsze marzyli o stworzeniu własnego. Dzięki temu powstał właśnie Extraction z Chrisem Hemsworthem w roli głównej. Obecnie bracia pracują jeszcze m.in. nad dramatem Cherry z Tomem Hollandem oraz projektem Exit West we współpracy z Barackiem i Michelle Obamą.

Bracia wypowiedzieli się także na temat obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa oraz idącym za tym zamknięciem kin na całym świecie. Anthony zaznaczył, że nie martwią ich konsekwencje takich działań, a znacznie bardziej przejmują się zdrowiem zarażonych.

W tej chwili martwimy się o wszystkich, którzy muszą zmagać się z wirusem, i o wszystkich na pierwszej linii frontu, walczących z nim i zapewniających nam bezpieczeństwo. Sądzę, że kina zawsze będą istnieć. Zawsze będzie istniało to pragnienie wspólnego przeżycia. Ale myślę też, że ta forma będzie stawała się coraz bardziej specyficzna, wraz z tym, jak kinowe doświadczenie będzie się rozwijać.[…]

Na pytanie o to, z którym superbohaterem chcieliby spędzić kwarantannę, odpowiedzieli:

Spider-Man byłby świetnym partnerem, jeśli chodzi o dystansowanie społeczne, prawda? Może bezpiecznie poruszać się po mieście, a gdyby ktoś spróbował podejść za blisko, mógłby po prostu owinąć go siecią i stworzyć w ten sposób „społeczną barierę” – powiedział Anthony Russo.

Mógłbym się poddać kwarantannie z Tonym Starkiem, ponieważ ma on ogromny dostęp do wirtualnej rzeczywistości – powiedział Joseph Russo.

Cały wywiad z braćmi Russo możecie przeczytać pod tym adresem.