Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 kwietnia 2020, 16:30

autor: AlexB

Alternatywna wersja dramatycznej sceny z Avengers: Endgame

W sieci można obejrzeć alternatywną wersję śmierci jednej z istotnych postaci z Avengers: Końca gry (oryg. Avengers: Endgame). Scena została ostatecznie odrzucona z kilku istotnych powodów.

Uwaga na spoilery!

W SKRÓCIE
  1. W sieci można obejrzeć alternatywną scenę śmierci Czarnej Wdowy z filmu Avengers: Koniec gry.
  2. Zrezygnowano z niej ostatecznie, gdyż w filmie i tak jest dużo sekwencji akcji, a design potworów, z którymi musieli zmierzyć się bohaterowie, mógł przestraszyć część młodszych widzów.

Choć od premiery Avengers: Końca gry (w oryginalnej wersji Avengers: Endgame) minął już blisko rok, wciąż co jakiś czas wypływają pewne interesujące rzeczy związane z tym kasowym widowiskiem opartym na komiksach Marvela. Od pewnego czasu na przykład po sieci krąży alternatywna wersja śmierci Czarnej Wdowy (via CINEMABLEND). Możecie ją obejrzeć poniżej.

Jak widać, powyższa scena jest wyraźnie bardziej dynamiczna od tego, co ostatecznie znalazło się w filmie. Czarna Wdowa i Hawkeye toczą w niej dramatyczną bitwę z żołnierzami Thanosa. W końcu superbohaterka decyduje się na dramatyczny krok. Rozpoczyna swoją ostatnią szarżę, której celem jest poświęcenie życia i zdobycie Kamienia Dusz. Po drodze zostaje kilkukrotnie trafiona i tuż przed skokiem z klifu po raz kolejny ratuje życie próbującego powstrzymać ją Clinta Bartona. Wszystko to przy akompaniamencie emocjonalnej muzyki Alana Silvestriego.

Alternatywna wersja dramatycznej sceny z Avengers: Endgame - ilustracja #1
W Avengers: Końcu gry nie brakuje dramatycznych scen.

Jak możemy dowiedzieć się z wypowiedzi grającej Czarną Wdowę Scarlett Johansson sprzed kilku tygodni (via Entertainment Weekly), nie była ona do końca zadowolona z tej wersji sceny. Zwróciła uwagę chociażby na fakt, że design stworów, z którymi przyszło walczyć bohaterom, mógłby przestraszyć młodszych widzów. Nie był to jednak jedyny powód, dla którego zdecydowano się ostatecznie zmienić ową scenę na tę, która pojawiła się w filmie. Po rozmowach aktorki z twórcami wszyscy doszli do wniosku, że pożegnanie Clinta i Natashy powinno mieć bardziej intymny charakter, a kolejna scena akcji w i tak wypełnionej nimi po brzegi produkcji jest po prostu zbędna.

Rzecz jasna nie jest to jedyna scena z Avengers: Końca gry, która ostatecznie nie pojawiła się w kinowej wersji filmu. Zmienionych bądź usuniętych zostało jeszcze kilka. Pisaliśmy o nich tutaj i tutaj. Ponadto nie należy zapominać, że pewne klipy nieobecne pierwotnie w filmie można było obejrzeć w specjalnej kinowej wersji produkcji braci Russo, która weszła na ekrany w czerwcu ubiegłego roku.

  1. Oficjalna strona wydawnictwa Marvel
  2. Recenzja filmu Avengers: Endgame – wielkie pożegnanie