Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS5
Okładka Astro's Playroom (PS5)
OkładkaAstro's Playroom (PS5)

Astro's Playroom PS5

Astro’s Playroom jest platformówką 3D, która stanowi kontynuację jednego z najlepszych tytułów stworzonych dla PlayStation VR – Astro Bot: Rescue Mission. W odróżnieniu od niej, omawiana produkcja nie wymaga gogli VR. Za jej opracowanie odpowiada Sony Interactive Entertainment.

Zręcznościowe | TPP | zagraj za darmo | platformówki 3D | humorystyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Astro's Playroom Premiera PS5

12listopada2020

PSN

19listopada2020

producent: Team Asobi wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Astro’s Playroom to trójwymiarowa platformówka będąca kontynuacją wydanego w 2018 roku Astro Bot: Rescue Mission – w przeciwieństwie do tamtej produkcji jest nie to jednak tytuł wymagający gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Za opracowanie i wydanie gry odpowiada firma Sony Interactive Entertainment. Co ważne, Astro’s Playroom jest darmowym tytułem, który znajduje się na dysku każdej konsoli PlayStation 5 i służy w dużej mierze do prezentacji możliwości nowego kontrolera DualSense.

Mechanika

Astro’s Playroom to dość klasyczna platformówka 3D, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby – najczęściej jest to widok zza pleców bohatera (tzw. TPP), ale nie zawsze, bowiem kamera rusza się, by ukazywać graczowi różne części plansz. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, przeskakiwaniu pomiędzy platformami i rozwiązywaniu prostych łamigłówek. Od czasu do czasu trafiamy również na przeciwników, których możemy omijać lub obezwładniać szybkimi ciosami. W toku rozgrywki zbieramy też monety, które możemy wymienić na przedmioty kolekcjonerskie związane z historią konsol Sony.

Tryby gry

W Astro’s Playroom możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

DualSense

Warto odnotować, że produkcja została zaprojektowana w taki sposób, by prezentować wszystkie funkcje pada DualSense. I tak w toku zabawy wykorzystujemy adaptacyjne triggery, panel dotykowy czy wbudowany żyroskop, a haptyczne wibracje znacząco wzbogacają doznania płynące z gry.

Astro’s Playroom posiada bardzo ładną, trójwymiarową grafikę. Lokacje i postacie są bardzo szczegółowe i ładnie animowane. Świetne wrażenie sprawia też system oświetlenia. Warto odnotować, że gra jest utrzymana w bardzo kolorowym stylu, który może podobać się zarówno starszym, jak i młodszym graczom.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 197 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Astro's Playroom

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.