Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS5
Okładka Astro's Playroom (PS5)

Astro's Playroom PS5

Astro’s Playroom jest platformówką 3D, która stanowi kontynuację jednego z najlepszych tytułów stworzonych dla PlayStation VR – Astro Bot: Rescue Mission. W odróżnieniu od niej, omawiana produkcja nie wymaga gogli VR. Za jej opracowanie odpowiada Sony Interactive Entertainment.

Zręcznościowe | TPP | zagraj za darmo | platformówki 3D | humorystyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 5
Okładka Astro's Playroom (PS5)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS5:

12listopada2020

19listopada2020

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Astro’s Playroom to trójwymiarowa platformówka będąca kontynuacją wydanego w 2018 roku Astro Bot: Rescue Mission – w przeciwieństwie do tamtej produkcji jest nie to jednak tytuł wymagający gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Za opracowanie i wydanie gry odpowiada firma Sony Interactive Entertainment. Co ważne, Astro’s Playroom jest darmowym tytułem, który znajduje się na dysku każdej konsoli PlayStation 5 i służy w dużej mierze do prezentacji możliwości nowego kontrolera DualSense.

Mechanika

Astro’s Playroom to dość klasyczna platformówka 3D, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby – najczęściej jest to widok zza pleców bohatera (tzw. TPP), ale nie zawsze, bowiem kamera rusza się, by ukazywać graczowi różne części plansz. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, przeskakiwaniu pomiędzy platformami i rozwiązywaniu prostych łamigłówek. Od czasu do czasu trafiamy również na przeciwników, których możemy omijać lub obezwładniać szybkimi ciosami. W toku rozgrywki zbieramy też monety, które możemy wymienić na przedmioty kolekcjonerskie związane z historią konsol Sony.

Tryby gry

W Astro’s Playroom możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

DualSense

Warto odnotować, że produkcja została zaprojektowana w taki sposób, by prezentować wszystkie funkcje pada DualSense. I tak w toku zabawy wykorzystujemy adaptacyjne triggery, panel dotykowy czy wbudowany żyroskop, a haptyczne wibracje znacząco wzbogacają doznania płynące z gry.

Astro’s Playroom posiada bardzo ładną, trójwymiarową grafikę. Lokacje i postacie są bardzo szczegółowe i ładnie animowane. Świetne wrażenie sprawia też system oświetlenia. Warto odnotować, że gra jest utrzymana w ma bardzo kolorowym stylu, który może podobać się zarówno starszym, jak i młodszym graczom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Astro's Playroom

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Gry na premierę PlayStation 5 w Polsce - przegląd
Gry na premierę PlayStation 5 w Polsce - przegląd

wiadomość19 listopada 2020

Gry na PlayStation 5 od dzisiaj są dostępne także w Polsce. Jeśli interesuje Was zakup PS5, warto sprawdzić, jakie tytuły można kupić i jak wypadają na nowej konsoli Sony.

W co się gra na PS5 i Xbox Series X/S - są dane z Ameryki
W co się gra na PS5 i Xbox Series X/S - są dane z Ameryki

wiadomość17 listopada 2020

Dzięki analitykom grupy Newzoo dowiedzieliśmy się, w jakie gry na next-genach grali Amerykanie w pierwszych dniach po premierach PS5 i Xboksa Series X/S.

PS5 na zdjęciach z bliska; nowe informacje o głośności konsoli
PS5 na zdjęciach z bliska; nowe informacje o głośności konsoli

wiadomość4 października 2020

Po japońskim pokazie PlayStation 5 dowiedzieliśmy się kilka ważnych informacji na temat konsoli. Pokazano także wybrane gry oraz pozwolono przyjrzeć się sprzętowi z bliska.