Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS5
Okładka Astro's Playroom (PS5)

Astro's Playroom PS5

Astro’s Playroom jest platformówką 3D, która stanowi kontynuację jednego z najlepszych tytułów stworzonych z myślą o PlayStation VR – Astro Bot: Rescue Mission. W odróżnieniu od tamtej gry, omawiana produkcja nie wymaga gogli VR.

Zręcznościowe | TPP | zagraj za darmo | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 5
Okładka Astro's Playroom (PS5)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS5:

12listopada202054dni

19listopada2020

PSN

Astro’s Playroom to trójwymiarowa platformówka będąca kontynuacją wydanego w 2018 roku Astro Bot: Rescue Mission – w przeciwieństwie do tamtej produkcji jest nie to jednak tytuł wymagający gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Za opracowanie i wydanie gry odpowiada firma Sony Interactive Entertainment.

Mechanika

Astro’s Playroom to dość klasyczna platformówka 3D, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby – najczęściej jest to widok zza pleców bohatera (tzw. TPP), ale nie zawsze, bowiem kamera rusza się, by ukazywać graczowi różne części plansz. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, przeskakiwaniu pomiędzy platformami i rozwiązywaniu prostych łamigłówek. Od czasu do czasu trafiamy również na przeciwników, których możemy omijać lub obezwładniać szybkimi ciosami. W toku rozgrywki zbieramy też monety.

Tryby gry

W Astro’s Playroom możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Astro’s Playroom posiada bardzo ładną, trójwymiarową grafikę. Lokacje i postacie są bardzo szczegółowe i ładnie animowane. Świetne wrażenie sprawia też system oświetlenia. Warto odnotować, że gra jest utrzymana w ma bardzo kolorowym stylu, który może podobać się zarówno starszym, jak i młodszym graczom.

Warto odnotować, że produkcja została zaprojektowana w taki sposób, by wykorzystywać zaawansowaną technologię wibracji pada DualSense do podkreślania rzeczy, które widzimy na ekranie (np. padającego deszczu).

Dodatkowe informacje

Astro’s Playroom jest darmowym tytułem, który znajduje się na dysku konsoli PlayStation 5 w momencie jej zakupu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Astro's Playroom

odpowiednia dla każdego wieku