Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2020, 09:58

autor: Entelarmer

Gry na premierę PlayStation 5 w Polsce - przegląd

Gry na PlayStation 5 od dzisiaj są dostępne także w Polsce. Jeśli interesuje Was zakup PS5, warto sprawdzić, jakie tytuły można kupić i jak wypadają na nowej konsoli Sony.

Polacy w końcu doczekali się premiery PlayStation 5. Oczywiście osobną kwestią pozostaje, czy rodzimi gracze zdołają zakupić nową konsolę Sony, co – jak pokazał ubiegłotygodniowy debiut w USA, Australii etc. – może nie być takie proste. Niemniej warto przypomnieć, w co możemy już zagrać na PS5. Do listy dołączamy – jeśli to możliwe – odnośniki do wiadomości na temat ocen tych gier oraz średnią not z recenzji według serwisu Metacritic.

PlayStation 5 – tytuły premierowe

Jak widać, część starszych gier debiutujących na PlayStation 5 nie doczekała się żadnych (a przynajmniej licznych) recenzji, co raczej nie dziwi. W końcu graczy zapewne bardziej interesują nowe tytuły niż de facto reedycje starszych produkcji. Niemniej zastanawia małe zainteresowanie dziennikarzy Observer: System Redux (które mimo wszystko dodaje nową zawartość) oraz debiutującym dodatkiem Destiny 2: Poza światłem, przy jednoczesnym ocenieniu Devil May Cry 5: Special Edition.

Pomijając te braki, wypada zauważyć, że pierwsze tytuły debiutujące na PS5 wypadają co najmniej dobrze. Na razie jedyną gorzej ocenioną produkcją jest Godfall – pozostałe gry mogą się pochwalić średnią w serwisie Metacritic na poziomie co najmniej 70/100. Prym wiodą Demon’s Souls oraz Spider-Man: Miles Morales, przy czym remake protoplasty serii Souls jest pierwszą pozycją na PlayStation 5 z wynikiem Metacritic powyżej 90/100. Złośliwi mogliby stwierdzić, że rozpoczęcie dziewiątej generacji od remake’u tytułu sprzed 11 lat oraz – jak chcą niektórzy – „nie-do-końca-kontynuacji” gry z 2018 roku trudno uznać za udany debiut dla next-genów. Niemniej nabywcy PS5 nie mogą zbytnio narzekać na brak dobrych tytułów do ogrania. Szkoda, że tego samego nie można powiedzieć na temat dostępności konsoli. Jeśli zależy Wam na zakupie PlayStation 5, o godzinie 10:00 rusza sprzedaż m.in. w sklepach Media Markt oraz MediaExpert (w tym edycji bez napędu optycznego).

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.