Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2020, 14:45

autor: AlexB

Recenzje Call of Duty: Cold War - „prawdziwie przyjemne doświadczenie”

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry Call of Duty: Black Ops Cold War. Są one bardzo przychylne dla kolejnej odsłony kultowego cyklu pierwszoosobowych strzelanek.

W SKRÓCIE
 1. Call of Duty: Black Ops – Cold War przypadło do gustu krytykom branżowym.
 2. Sporej części z nich spodobały się między innymi kampania dla pojedynczego gracza, solidny multiplayer oraz tryb Zombie, a także przyjemny model strzelania.
 3. Gra nie oferuje jednak zbyt wielkiej rewolucji w serii.

Miłośnicy cyklu Call of Duty w końcu mogą położyć ręce na pełnej wersji jej kolejnej odsłony. Dziś na PC, PlayStation 4, Xboksie One, Xboksie Series X/S oraz PlayStation 5 (jeśli mieszkacie na przykład w USA) debiutuje bowiem Black Ops - Cold War. Część z osób zakupiła tę grę w ciemno na podstawie gameplayów bądź trailerów, inne brały udział w otwartych beta-testach trybu multiplayer tytułu i na tej podstawie określiły poziom swojego zainteresowania, a jeszcze inne zdecydowały się uzależnić decyzję o nabyciu produkcji ekip Treyarch i Raven Software od recenzji branżowych krytyków. Te zaczęły się już pojawiać w sieci i nie da się ukryć, że są bardzo pozytywne.

Recenzje Call of Duty: Cold War - „prawdziwie przyjemne doświadczenie” - ilustracja #1
Call of Duty: Black Ops – Cold War zbiera jak na razie bardzo dobre oceny w mediach branżowych.

W serwisie Metacritic Call of Duty: Black Ops - Cold War w wersji na PlayStation 4 może pochwalić się średnią ocen 83/100 (na podstawie 6 recenzji), natomiast na karcie wydania na PlayStation 5 widnieje średnia nota 83/100. Z kolei w serwisie Opencritic zebrano 15 opinii, z czego aż 91% jest pozytywnych, a przeciętna przyznanych punktów wynosi 86/100. Co takiego przypadło do gustu krytykom? Spora część z nich chwali przede wszystkim utrzymaną w klimatach szpiegowskiego thrillera kampanię dla pojedynczego gracza, która jest dynamiczna, wybuchowa, wciągająca i, jak pisze David Martinez z Hobby Consolas (tłumaczenia via Metacritic), zajmuje miejsce w czołówce jeśli chodzi o całą serię Call of Duty. Wielu recenzentom spodobały się również solidny multiplayer, tryb Zombie, przyjemny model strzelania i oprawa graficzna. W poszczególnych tekstach przewijają się zdania, że jest to „prawdziwie przyjemne doświadczenie” - pozycja obowiązkowa w sezonie świątecznym dla fanów strzelanek oraz bardzo dobre wejście cyklu w nową generację.

Co natomiast nie zagrało? Osoby oczekujące wielkiej rewolucji mogą poczuć się rozczarowane. Choć twórcy tytułu pokusili się o drobne odświeżenie niektórych elementów, jako całość to wciąż jest to, co miłośnicy Call of Duty zdążyli już poznać i pokochać. Jeśli zatem dotąd ktoś nie był przekonany do tej serii, Black Ops - Cold War raczej tego nie zmieni. Ponadto w grze można znaleźć problemy związane chociażby ze stroną techniczną czy rozczarowującym zachowaniem SI.

Wybrane recenzje gry Call of Duty: Black Ops Cold War

 1. GRYOnline.pl – 8,5/10
 2. AusGamers – 9,4/10
 3. GamingTrend – 90/100
 4. PlayStation LifeStyle – 9/10
 5. PCGamesN – 9/10
 6. Game Informer – 8/10
 7. Game Spot – 8/10
 8. Attack of the Fanboy – 4/5
 9. GamesBeat – 4/5
 10. Hardcore Gamer – 4/5
 11. COGconnected – 79/100
 12. IGN – 7/10
 13. GamesRadar+ - 3/5

Przypominamy, że Call of Duty: Black Ops - Cold War posiada na wszystkich platformach, na których jest dostępne, pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi). Jeśli jesteście zainteresowani kupnem tego tytułu na PC, to jego oficjalne wymagania sprzętowe znajdziecie w tym miejscu.

 1. Oficjalna strona gry Call of Duty: Black Ops – Cold War
 2. Recenzja gry Call of Duty: Cold War - zimna wojna i gorące wybory