Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2020, 14:25

autor: Entelarmer

Minecraft 20w46a to nowy, lepszy śnieg z Caves & Cliffs Update

Minecraft otrzymał kolejną migawkę z nowościami z aktualizacji Caves & Cliffs. Snapshot 20w46a dodaje do gry puch śnieżny, zamrożenie jako przypadłość oraz garść zmian i poprawek do zawartości z poprzedniego uaktualnienia.

Mieliśmy już okazję sprawdzić garść nowości zmierzających do Minecrafta w nadchodzącej aktualizacji Cliff and Caves w ramach tzw. migawki udostępnionej przez studio Mojang. Teraz edycja Java tego popularnego sandboksa otrzymała Snapshota z numerem 20w46a. Jeśli chcecie go przetestować, po włączeniu klienta gry musicie udać się do sekcji „Instalacje” (Installations), a następnie włączyć snapshoty. UWAGA: przed aktywacją tej funkcji lepiej wykonajcie kopię zapasową swojego świata lub uruchamiajcie sesje z migawką z osobnego folderu – wersje testowe mogą bowiem permanentnie zepsuć Wasze dzieła.

Migawka wprowadza dwie nowości, aczkolwiek jedną z nich mieliśmy już okazję sprawdzić w ramach „eksperymentu” twórców. Mowa o blokach puszystego śniegu, który spowalnia ruchy postaci niewyposażonych w skórzany ekwipunek. Poza tym – inaczej niż poprzednio – zbyt długie przebywanie w białym puchu sprawia, że bohater stopniowo zamarza, a gdy to się stanie, otrzymuje on obrażenia co parę sekund. Podobnie jak w przypadku efektu zmniejszonej mobilności, skórzane odzienie zwiększa odporność na tę kondycję. Co więcej, jeśli postać korzysta z pełnego zestawu przedmiotów tego typu, to w ogóle nie może być zamrożona.

Snapshot 20w46a przyniósł ze sobą także sporo nowych tekstur dla obiektów wprowadzonych w poprzedniej migawce. Dochodzą do tego pomniejsze zmiany pokroju zmniejszonych wymagań dla bloku brązu (od teraz wymaga on czterech sztabek metalu zamiast dziewięciu) czy zwiększonego zasięgu piorunochronu. Nie zabrakło też wielu poprawek technicznych, w tym możliwości obsługi przycisków zmiany ustawień za pomocą kółka myszy. Nie są to drastyczne zmiany, niemniej zawsze to kolejna próbka atrakcji z nadchodzącej dużej aktualizacji Minecrafta. Na debiut wszystkich nowości przyjdzie nam czekać co najmniej do lata 2021 roku.