Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2020, 13:17

autor: Entelarmer

Minecraft testuje kozy z Caves and Cliffs Update

Studio Mojang wypuściło aktualizację wersji beta gry Minecraft. Wraz z nią otrzymaliśmy przedsmak nowości z nadchodzącego uaktualnienia Caves and Cliffs, wliczając w to kozy.

Do premiery kolejnej dużej aktualizacji Minecrafta pozostało jeszcze sporo czasu, ale nie przeszkadza to twórcom w chwaleniu się nadchodzącymi nowościami z Caves and Cliffs. Część z nich sprawdzimy w ramach nadchodzącej bety aktualizacji 1.17 dla tzw. Bedrock Edition na PC, Androidzie oraz Xboksie One. Wraz z nią pojawi się też zmieniony włącznik funkcji eksperymentalnych, pozwalający na sprawdzenie zawartości z bety. W przypadku nadchodzącego uaktualnienia będziemy musieli aktywować opcję „Caves and Cliffs” w zakładce „Experiments”. Warto przy tym wykonać kopię zapasową swojego świata, jako że bety mają skłonność do psucia kompatybilności sesji z kolejnymi aktualizacjami.

Beta wprowadza garść zmian, wliczając w to wiele poprawek błędów. Jednakże główną atrakcją są… kozy. Zwierzaki na razie pojawiają się tylko na terenach ze sporą ilością wzgórz (extreme hill biomes) i specjalizują się we wspinaczce, jak również „przypadkowym” zrzucaniu nieopatrznych wędrowców w rozpadliny (przy czym nie są one otwarcie agresywne). Drugą nowinką jest nowy rodzaj bloku: puch śnieżny, po którym będzie można chodzić (aczkolwiek postacie będą się w niego zapadać, o ile nie założą skórzanych butów). Pełną listę zmian w języku angielskim znajdziecie na oficjalnej stronie Minecrafta.

Nie są to może wielkie zmiany, ale na razie będą musiały nam wystarczyć. Aktualizacja Caves and Cliffs ukaże się dopiero w połowie 2021 roku. Jeśli chcecie pomóc twórcom w rozwoju gry, po zabawie z betą możecie podzielić się z nimi uwagami oraz błędami