Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2020, 13:11

autor: Carla

Nowa mapa do Among Us ma być spora

Jeden z twórców Among Us pochwalił się na Twitterze rozmiarem nowej mapy. Ma być ona największa spośród wszystkich dostępnych w grze.

Among Us, jak niedawno pisaliśmy, dalej zmaga się z atakami hakerów. Mimo problemów gra wciąż się rozwija, a w planach już wcześniej było stworzenie nowej mapy, mocno inspirowanej popularną serią z Henrym Stickminem.

Jeden ze współzałożycieli studia InnerSloth - odpowiedzialnego za Among Us - napisał na Twitterze, że nowy obszar, nad którym pracują, wygląda na większy niż Polus, obecnie najbardziej rozległa mapa w grze.

Rozmiar mapy w Among Us ma duże znaczenie, gdyż wpływa na rozgrywkę. Rozleglejszy teren oznacza większe rozproszenie zadań dla członków załogi i większe odległości do pokonania. Te czynniki mogą sprzyjać częstszemu rozdzielaniu się graczy. To z kolei ułatwi grę oszustom, którzy z większym prawdopodobieństwem będą mogli niepostrzeżenie umknąć z miejsca zbrodni.

Większa mapa mogłaby także oznaczać potencjalne zwiększenie liczby graczy w lobby. Taka możliwość z pewnością urozmaiciłaby rozgrywkę. Obecnie może grać maksymalnie 10 osób jednocześnie. Z pomocą przychodzą jednak mody, które zwiększają tę liczbę nawet do 15.

Data wydania aktualizacji z nową mapą pozostaje nieznana. Przypominamy, że Among Us jest dostępne na PC oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS.

  1. Oficjalna strona gry Among Us
  2. Among Us to symulator bycia kanalią. Oto 5 lekcji życia, które dała mi gra
  3. Among Us – poradnik do gry
Among Us

Among Us