Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2020, 10:22

autor: Adrian Werner

Far Cry 6 - wyciekła nowa data premiery

Dzięki aktualizacji serwisu Microsoft Store poznaliśmy nową datę premiery gry Far Cry 6, czyli kolejnej odsłony popularnego cyklu FPS-ów firmy Ubisoft.

Profile gier w serwisie Microsoft Store często ujawniają ważne informacje, zanim oficjalnie zrobią to wydawcy i deweloperzy. Najnowszym tego przykładem stała się karta Far Cry 6 w tym sklepie, dzięki której dowiedzieliśmy się, że premiera ma nastąpić 26 maja przyszłego roku.

Przypomnijmy, że gra zmierza na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X/S i PS5 oraz streamingową usługę Google Stadia. Produkcja początkowo miała zadebiutować 18 lutego 2021 roku, ale kilka tygodni temu poinformowano o opóźnieniu premiery. Wtedy nie podano nowego terminu, ograniczając się do stwierdzenia, że debiut nastąpi w przyszłym roku rozliczeniowym, czyli okresie od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r.

 - Far Cry 6 - wyciekła nowa data premiery - wiadomość - 2020-11-19

Przełożenie debiutu gry na później wymusiły problemy spowodowane przez pandemię koronawirusa. Zespół deweloperski musiał przestawić się na zdalny tryb pracy, a to spowodowało spowolnienie tempa produkcji.

Ubisoft oficjalnie nie ogłosił jeszcze nowej daty premiery, więc najpewniej ktoś pracujący przy Microsoft Store pospieszył się z jej podaniem. Termin 26 maja 2021 roku może więc wkrótce zniknąć ze strony sklepu, dlatego na wszelki wypadek zrobiliśmy screena.

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę ewentualność, że nowa data premiery jest jedynie błędem. Tego typu przecieki z Microsoft Store najczęściej okazują się jednak prawdziwe.

  1. Far Cry 6 – taki Far Cry mógł powstać tylko teraz
  2. Strona internetowa firmy Ubisoft