Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2020, 16:16

autor: Karol Laska

Recenzje Demon's Souls - remake idealny

Demon's Souls cieszy się naprawdę znakomitymi ocenami krytyków. Sony może być zadowolone z tego tytułu startowego, a polscy gracze mogą powoli zacierać rączki na świetne otwarcie nowej generacji.

W SKRÓCIE:
  • od 12 listopada w sieci pojawiają się kolejne opinie recenzentów na temat gry Demon’s Souls – jednego z tytułów startowych na konsolę PlayStation 5;
  • jak na razie wszyscy mocno zachwalają produkcję, nazywając ją remakiem niemalże idealnym.

Studio Bluepoint Games postanowiło kontynuować współpracę z Sony Interactive Entertainment i po ciepło przyjętym remake’u Shadow of the Colossus na PS4 przyszła pora na odświeżoną wersję Demon’s Souls – kultowego RPG akcji japońskiego From Software, które zapoczątkowało gatunek soulslike. W pierwowzór mogliśmy grać jeszcze na PS3, zaś jego remake zadebiutował 12 listopada 2020 roku jako tytuł startowy na PS5. Czy to produkcja godna otwarcia nowej generacji konsol? Cóż, krytycy są w tej kwestii zgodni – mamy do czynienia z hitem na miarę 2020 roku. Średnia punktowa na portalu Metacritic wynosi jak na razie 92/100, choć należy pamiętać, że została ona ustalona na bazie 7 ocen. Reszta krytyków dopiero przechodzi grę.

Wybrane recenzje gry Demon’s Souls

  1. TheGamer – 100/100
  2. Game Informer – 93/100
  3. GameSpot – 90/100
  4. Millenium – 90/100
  5. 4Players.de – 90/100
  6. Screen Rant – 90/100
  7. Eurogamer Italy - 90/100

Największym sukcesem studia Bluepoint Games jest według recenzentów znalezienie złotego środka. Z jednej strony jest to bowiem to mała audiowizualna rewolucja – wrażenie robi nie tylko ogólna warstwa graficzna, ale i przywiązanie twórców do najmniejszych detali. Z drugiej strony udało się zachować ducha oryginału, a trzon rozgrywki nie uległ stanowczym zmianom – został on po prostu dostosowany do współczesnych standardów.

Krytycy zapewniają, że dzieło spodoba się zarówno starym wyjadaczom, jeżeli chodzi o gatunek soulslike, jak i graczom, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z produkcjami studia From Software i tytułami na nich wzorowanymi.

Bardzo odczuwalny jest skrócony czas oczekiwania na powrót do gry po śmierci, a ta, jak sami się pewnie domyślacie, zdarza się tu bardzo często. Ekrany ładowania trwają maksymalnie do kilku sekund, co jest naprawdę niezłym wynikiem, biorąc pod uwagę mordęgę, jakie musieliśmy przeżywać, ogrywając pierwowzór.

Remake Demon’s Souls pojawi się w Polsce 19 listopada 2020 roku wraz z premierą konsoli PlayStation 5. Tytuł opatrzony zostanie polską wersją językową w postaci napisów. Niektórych wystraszy zapewne cena gry, bo ta w pewnych sklepach z elektroniką wynosi nawet 350 złotych.