filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 listopada 2020, 15:25

autor: Tomek Borys

Constantine 2 z Keanu Reevesem może powstać. Jeden z aktorów potwierdza

Adaptacja komiksu Hellblazer spod szyldu DC Comics może dostać drugą część. Informacją na ten temat podzielił się Peter Stormare, odtwórca roli Lucyfera.

Constantine z 2005 roku w reżyserii Francisa Lawrence'a to nieco zapomniana, ale w pewnych kręgach kultowa adaptacja komiksu Hellblazer i jedna z ciekawszych pierwszoplanowych ról Keanu Reevesa z czasów, gdy nie wiodło mu się tak dobrze jak obecnie.

Film dzieje się w szarej, pozornie monotonnej metropolii, wypełnionej jednak przez ukrywające się moce demoniczne. Tytułowy John Constantine (w tej roli Reeves) to egzorcysta zajmujący się odsyłaniem demonów tam gdzie ich miejsce, czyli do piekła.

W 2014 roku John Constantine otrzymał własny serial (z inną obsadą aktorską). Na podstawie filmu powstała także gra. Przez 15 lat pogłosek o kontynuacji produkcji z Keanu Reeves’em było jednak raczej niewiele. Reeves i Lawrence deklarowali co prawda chęć ponownego wkroczenia na plan, ale prawdziwe nadzieje wśród fanów rozbudził dopiero ostatni wpis Petera Stormare'a, grającego postać Lucyfera:

Constantine 2 z Keanu Reevesem może powstać. Jeden z aktorów potwierdza - ilustracja #1
Post Petera Stormare’a na Instagramie

Jeżeli druga część Constantine naprawdę znajduje się w produkcji, można spodziewać się dwóch rzeczy - po pierwsze, Keanu Reeves powróci do tytułowej roli. Po drugie, film dostanie prawdopodobnie, podobnie jak pierwsza część, kategorię R (dla dorosłych). To jednak na razie tylko spekulacje. Mamy nadzieję, że więcej informacji pojawi się wkrótce.