Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2020, 10:04

Burza wokół remake'u Demon's Souls; powodem ikonka kota

Oddani fani Demon's Souls nie są do końca zadowoleni z kierunku artystycznego, jaki obrali deweloperzy ze studia Bluepoint. Sporych rozmiarów burza rozpętała się wokół ikony kota.

W SKRÓCIE:
  1. Demon’s Souls to najlepiej oceniany tytuł startowy PS5.
  2. Szeroko ceniony, zbiera jednak krytykę za część aspektów zmienionych w remake’u przez deweloperów.

Recenzje Demon’s Souls pokazują, że mamy do czynienia z najlepszym tytułem startowym PlayStation 5. Produkcja studia Bluepoint Games chwalona jest za oprawę audiowizualną oraz wierne oddanie mechanik rozgrywki oryginału wydanego w 2009 roku.

Jednak hardkorowa grupa fanów tej produkcji nie jest zadowolona z kierunku artystycznego, jaki obrało studio podczas tworzenia remake’u. Sporo krytyki zbiera nowy design bossów oraz interfejs, który wielu (w tym autor tego wpisu) uważa za zrobiony byle jak.

Do tego trzeba dołożyć kolejną „aferę” o ikonki w grze. A dokładniej o wygląd tej, która pojawia się po założeniu Pierścienia Kota. W oryginalnym Demon’s Souls mieliśmy po prostu zdjęcie kota jednego z deweloperów, co było swoistym easter eggiem, choć nie do końca pasowało do gry. W remake’u postanowiono ją zmienić na zwyczajną (choć pasującą do całego interfejsu), co wywołało spore wzburzenie.

Burza wokół remakeu Demons Souls; powodem ikonka kota - ilustracja #1
Graczom nie podoba się nowa ikonka, która pojawia się po założeniu Pierścienia Kota.

Deweloperzy o kocie na szczęście nie zapomnieli i oddali mu hołd, zamieszczając jego zdjęcie na jednym z drzew widocznych podczas napisów końcowych.

Burza wokół remakeu Demons Souls; powodem ikonka kota - ilustracja #2
Wizerunek kota widoczny jest na pierwszym planie po lewej stronie.

Postronni obserwatorzy tych afer prawdopodobnie będą mieli ubaw. Jednak oddanie fanów marki Demon’s Souls może równać się niewielu społecznościom. I choć sam uważam burzę o ikonę kota za przesadę, tak nie do końca jestem fanem nowych projektów przeciwników oraz interfejsu, który wygląda po prostu źle.

  1. Wierność ponad wszystko - wywiad z twórcami remake’u Demon’s Souls
  2. Strona internetowa gry Demon’s Souls