Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2020, 17:06

autor: Froozyy

Recenzje Spider-Man Miles Morales - udane rozpoczęcie nowej generacji

Dzisiaj do sieci trafiły pierwsze opinie branżowych dziennikarzy, którzy mieli już okazję zagrać w nową produkcję studia Insomniac Games - Spider-Man: Miles Morales. Krytycy zgodnie przyznali, że jest to bardzo dobre rozpoczęcie nadchodzącej generacji, chociaż zabawa mogłaby być nieco dłuższa.

Do premiery Spider-Mana: Milesa Moralesa został jeszcze niecały tydzień (kontynuacja hitu z 2018 roku zadebiutuje 12 listopada na konsolach PlayStation 4 i 5; na tej drugiej w Polsce zagramy tydzień później), ale od dzisiaj do sieci trafiają pierwsze recenzje branżowych dziennikarzy, którzy mieli już styczność z grą, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, czy kolejna produkcja studia Insomniac Games jest warta naszej uwagi.

Na łamach naszego serwisu także znajdziecie recenzję Spider-Mana: Milesa Moralesa. Michał „Elessar” Mańka przyznał grze notę 8.5/10, a jego szczegółowe wrażenia po ukończeniu zabawy z tym tytułem przeczytacie tutaj:

 1. Recenzja gry Spider-Man: Miles Morales - wejście z hukiem w nową generację

Wybrane recenzje gry Spider-Man: Miles Morales na PS5

 1. PlayStation LifeStyle – 10/10
 2. DarkStation – 5/5
 3. EGM – 5/5
 4. God is a Geek – 9.5/10
 5. Game Rant – 4.5/5
 6. IGN – 9/10
 7. Game Informer – 9/10
 8. GRYOnline.pl – 8.5/10
 9. Wccftech – 8.5/10
 10. VG247 – 4/5
 11. GamesRadar+ - 4/5
 12. Washington Post – 7/10
 13. Telegraph – 3/5

Wielu krytyków zgodnie przyznało, że nowy Spider-Man to świetne rozpoczęcie nadchodzącej generacji, a posiadacze konsol Sony mają na co czekać. Na ten moment w sieci nie znajdziemy żadnej negatywnej opinii na temat Milesa Moralesa (w serwisie Metacritic średnia ocen obecnie wynosi 85 punktów na 100 możliwych; noty dotyczą wersji gry na konsole PS5), co samo w sobie świadczy o poziomie jakości tejże produkcji.

Chwalona jest przede wszystkim przedstawiona historia oraz ciekawy bohater w roli głównej. Wiele dobrego mówi się również o elementach, którymi pochwalić mogła się już poprzednia odsłona – gra oferuje przyjemne sterowanie i poruszanie się po otwartym świecie oraz satysfakcjonujący system walki. Wśród największych mankamentów najnowszego Spider-Mana wymienia się przede wszystkim krótki czas potrzebny na przejście gry. Ciężko w tym tytule doszukiwać się konkretnych rewolucji, jednak jest to dzieło kompletne i przemyślane, udowadniające jednocześnie, że nadchodząca generacja będzie dla graczy niezwykle ciekawa.

 1. Oficjalna strona studia Insomniac Games