Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Strategiczne Nintendo DS po premierze - według daty premiery

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry po premierze z gatunku strategiczne na platformę DS ułożone według daty premiery.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry strategiczne
Amoebattle
Amoebattle

Strategiczne 4 kwietnia 2012

Strategia czasu rzeczywistego o bitwach mikroorganizmów. W grze prowadzimy do boju armię złożoną z mikroskopijnych ameb, umieszczonych w pewnym organizmie. Podczas walki korzystamy z dziewięciu jednostek o różnych właściwościach. Rozgrywka jest niezwykle intuicyjna dzięki zastosowaniu ekranu dotykowego.

Bakugan: Rise of the Resistance
Bakugan: Rise of the Resistance

Strategiczne 23 września 2011

Bakugan: Rise of the Resistance to połączenie gry strategicznej z RPG, które oparto na popularnym serialu animowanym i linii zabawek. Tytuł czerpie pomysły z popularnego gatunku tower defense i oferuje trzydzieści poziomów umiejscowionych w sześciu różnych lokacjach.

My Little Restaurant
My Little Restaurant

Strategiczne 28 lutego 2011

Casualowa strategia typu time-management, wyprodukowana przez studio NoWay. Zadaniem gracza jest pokierować pracą restauracji, co oznacza m.in. rozsadzanie gości, przyjmowanie i realizowanie zamówień oraz inkasowanie rachunków. Szybkość i jakość obsługi przekładają się na wysokość napiwków oraz osiągnięty wynik punktowy.

Dawn of Heroes
Dawn of Heroes

Strategiczne 14 września 2010

Zabawna turowa strategia z bogatymi elementami RPG. Wcielamy się w śmiałka, który musi ratować królestwo po tragicznej śmierci króla.

My Exotic Farm (2010)
My Exotic Farm (2010)

Strategiczne 6 września 2010

Kolejna odsłona serii My Farm, tym razem pozwalająca wcielić się w afrykańskiego farmera przejmującego posiadłość dziadka na sawannie.

SteamWorld Tower Defense
SteamWorld Tower Defense

Strategiczne 5 lipca 2010

Klasyczna strategia tower defence, osadzona w oryginalnym świecie, łączącym elementy steampunku i westernu. Jako szeryf „robociego” miasteczka Cowbot County staramy się powstrzymać inwazję ludzi, ostrzących sobie zęby na będące w naszym posiadaniu kopalnie złota.

Ancient Tribe
Ancient Tribe

Strategiczne 28 czerwca 2010

Strategia czasu rzeczywistego, która przypomina serię Populous. Wcielamy się w niej w antycznego boga dbającego o losy poddanych ze pewnego plemienia. W grze budujemy wioski, zbieramy surowce, dowodzimy armią i rozwijamy cywilizację. Celem rozgrywki jest zbudowanie statku kosmicznego, aby przenieść się na nowy obszar. Gracz może wchodzić w wiele interakcji z ludźmi i stosować przeróżne moce.

Elemental Masters
Elemental Masters

Strategiczne 8 marca 2010

Strategiczna gra karciana, osadzona w realiach fantasy. Jako młody adept magii chcemy osiągnąć tytuł władcy żywiołów. Podczas gry w karty z innymi czarodziejami, możemy korzystać z czarnej magii, mającej przeszkodzić oponentom w rozgrywce. Prosta, lecz szczegółowa grafika czyni tytuł przyjemnym i relaksującym.

Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief
Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief

Strategiczne 9 lutego 2010

Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief to strategiczno taktyczna gra z gatunku RPG oparta na książce i filmie po tym samym tytułem. Gracz wciela się w Percy'ego Jacksona, syna Posejdona i musi stawić czoła posądzeniom o kradzież pioruna Zeusa.

Might & Magic: Clash of Heroes
Might & Magic: Clash of Heroes

Strategiczne 1 grudnia 2009

Poboczna odsłona popularnej serii Might & Magic opracowana przez studio Capybara Games. Rozgrywka łączy w sobie elementy gry logicznej, fabularnej oraz strategii turowej i pod względem oprawy przypomina nieco produkcje z gatunku jRPG. Fabuła podzielona została na 5 zazębiających się ze sobą epizodów, podczas których zajmować się będziemy realizacją zlecanych nam zadań poprzez eksplorację, rozmowy z napotkanymi postaciami niezależnymi oraz oczywiście walkę.

Chaotic: Shadow Warriors
Chaotic: Shadow Warriors

Strategiczne 17 listopada 2009

Chaotic to pozycja oparta na grze karcianej oraz serialu animowanym o tym samym tytule. Przenosimy się do świata karcianki, gdzie tworzymy potężne armie, walczymy z wrogami i eksplorujemy ogromne uniwersum.

World of Zoo
World of Zoo

Strategiczne 26 października 2009

World of Zoo to adresowana głównie do młodych odbiorców gra strategiczna, stworzona przez studio deweloperskie Blue Fang Games. Gracz wciela się w rolę kierownika wirtualnego ogrodu zoologicznego i musi troszczyć się o komfort jego mieszkańców. Rozgrywka urozmaicona jest zręcznościowymi mini-gierkami oraz materiałami edukacyjnymi, przygotowanymi przez redakcję National Geographic.

Carcassonne
Carcassonne

Strategiczne 23 października 2009

Przeznaczona na konsole przenośne adaptacja popularnej na Zachodzie gry planszowej, wykonana przez monachijski oddział grupy Koch Media.

Hero's Saga: Laevatein Tactics
Hero's Saga: Laevatein Tactics

Strategiczne 13 października 2009

Strategia turowa z elementami RPG. Wcielamy się w księcia, który musi zmierzyć się z armią wroga prowadząc własne oddziały. Podczas zabawy przemieszczamy armię po ogólniejszej mapie, poznajemy fabułę gry i toczymy bitwy na planszach pokrytych siatką kwadratów.

Cake Mania 3
Cake Mania 3

Strategiczne 13 października 2009

Zarządzasz cukiernią i obsługujesz klientów z kilku różnych epok historycznych. Posiłki wydajesz przy pomocy ekranu dotykowego i rysika.

Dragon Quest: Wars
Dragon Quest: Wars

Strategiczne 28 września 2009

Strategia osadzona w uniwersum serii "Dragon Quest", w której przemieszczamy swoje jednostki po planszy, dążąc do wyeliminowania sił konkurencji.

Our House
Our House

Strategiczne 22 września 2009

Zajmujemy się stawianiem własnego domu, wykorzystując do tego celu zakupione w sklepie materiały. Gotową posiadłość wyposażamy następnie w meble. Bawimy się w pojedynkę lub z udziałem innych graczy.

Ant Nation
Ant Nation

Strategiczne 18 sierpnia 2009

Strategia czasu rzeczywistego, w której wcielamy się w chłopca prowadzącego do boju armię mrówek. W roli władcy mrowiska musimy odeprzeć atak kosmicznych najeźdźców. Twórcy oddali do dyspozycji gracza tylko dwie jednostki i kilka opcji modyfikowania ich właściwości. W sumie otrzymujemy sto zadań składających się na obszerną kampanię.

Hysteria Hospital: Emergency Ward
Hysteria Hospital: Emergency Ward

Strategiczne 16 czerwca 2009

Dość luźna symulacja zarządzania szpitalem. Na początku przejmujemy kontrolę nad przychodnią w Maryville, by z czasem stać się szefem kliniki w Nowym Jorku.

The History Channel Pocket History: Rome
The History Channel Pocket History: Rome

Strategiczne 29 maja 2009

Strategia czasu rzeczywistego, dzięki której możemy poznać najciekawsze wydarzenia z historii Imperium Rzymskiego. Dbamy o ekonomiczny aspekt rozgrywki, jak również uczestniczymy w konfliktach zbrojnych.

Anno: Create a New World
Anno: Create a New World

Strategiczne 20 maja 2009

Czwarta pełnoprawna odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych, zapoczątkowanych w 1998 roku. Za jej powstanie odpowiada już po raz drugi ekipa Related Designs, będąca częścią koncernu Ubisoft. Zgodnie z tytułem gry, akcja przenosi nas ponownie w czasy średniowiecza i wielkich odkryć geograficznych, a gracze wcielają się w role kolonistów, którym udało się dotrzeć do wschodnich wybrzeży Azji. Mechanika zabawy nie odbiega od standardów znanych miłośnikom serii.

Jagged Alliance
Jagged Alliance

Strategiczne 19 maja 2009

Jagged Alliance to pierwsza odsłona serii taktycznych strategii turowych, za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska firmy Sir-Tech. Gracz dowodzi grupą najemników, którzy mają za zadanie oczyścić tropikalną wyspę Metavira z wrogów. Członkowie oddziału posiadają zróżnicowane umiejętności, a powodzenie poszczególnych misji uzależnione jest od ich właściwego wykorzystania.

Desktop Tower Defense
Desktop Tower Defense

Strategiczne 11 maja 2009

Wciągająca strategia z gatunku tower defense. Naszym zadaniem jest rozmieszczanie różnych struktur i wież obronnych w taki sposób, aby zdążyły one powstrzymać przemierzające ekran hordy wrogów.

Emergency: Disaster Rescue Squad
Emergency: Disaster Rescue Squad

Strategiczne 7 kwietnia 2009

Gra strategiczna, w której musimy poradzić sobie z katastrofami i kataklizmami. Otrzymujemy pełną kontrolę nas siłami ratowniczymi, by zapanować nad różnymi sytuacjami i uratować zagrożonych ludzi.