Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Songs of Conquest (PC)
OkładkaSongs of Conquest (PC)

Songs of Conquest PC

Turowa strategia fantasy wzbogacona elementami RPG, nawiązująca do pierwszych odsłon serii Heroes of Might & Magic. Gracz musi zarówno zarządzać królestwem, jak i dowodzić drużyną podczas eksplorowania królestwa i wypełniania zadań. Do tego dochodzą taktyczne potyczki.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG | na 2 osoby | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Songs of Conquest Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Lavapotion wydawca: Coffee Stain Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Songs of Conquest to turowa strategia fantasy pełnymi garściami czerpiąca z kultowego Heroes of Might and Magic II. Jest to debiutancki projekt szwedzkiego studia Lavapotion, a w pracach pomagał zespół Coffee Stain.

Mechanika

Gracz wciela się we władcę, którego zadaniem jest przejęcie kontroli nad krainą fantasy. W tym celu musimy rozwijać swoje królestwo, dbać o gospodarkę, werbować armie i korzystać z bogatego wyboru zaklęć.

Nasze obowiązki nie ograniczają się tylko do zadań strategicznych. Zabawę wzbogacają bowiem elementy RPG, wymagające kierowania bohaterami eksplorującymi świat, wypełniającymi zadania i zdobywającymi skarby. Zarówno zarządzanie krajem, jak i walka toczą się w systemie turowym.

Podczas potyczek żołnierzami dowodzą nasi bohaterowie: potężni magowie zwani „Wielders”, dysponujący magią znaną jako „Esencja”. Łącząc umiejętności magów z esencją żołnierzy, otrzymujemy dostęp do rozmaitych czarów – przy czym różne jednostki posiadają charakterystyczną dla nich esencję, dlatego warto dbać o ich bezpieczeństwo, jako że zależy od nich nasz magiczny arsenał. Starcia są rozbudowane taktycznie i wymagają odpowiedniego wykorzystywania formacji oraz unikalnych cech i zdolności wszystkich jednostek.

Tryby gry

Songs of Conquest oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywki multiplayer.

Kwestie techniczne

Jednym z najciekawszych elementów Songs of Conquest jest oprawa graficzna. Wykonano ją w pełnej dużych pikseli stylistyce retro, ale zrobiono to tak, że możliwe są lekkie zmiany perspektywy podczas manipulowania kamerą, a obraz upiększają dynamiczne efekty świetlne. Dzięki temu całość sprawia mniej statyczne wrażenie niż typowe produkcje 2D.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło  

Oczekiwania czytelników: 7.4 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Songs of Conquest: 12+

Songs of Conquest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Dual Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7