Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Songs of Conquest (PC)
OkładkaSongs of Conquest (PC)

Songs of Conquest PC

Turowa strategia fantasy wzbogacona elementami RPG, nawiązująca do pierwszych odsłon serii Heroes of Might & Magic. Gracz musi zarówno zarządzać królestwem, jak i dowodzić drużyną podczas eksplorowania królestwa i wypełniania zadań. Do tego dochodzą taktyczne potyczki.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG | na 2 osoby | indie | Find Your Next Game

Songs of Conquest Premiera PC

wczesny dostęp

10maja2022

2024

Steam

2024

producent: Lavapotion wydawca: Coffee Stain Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Songs of Conquest to turowa strategia fantasy pełnymi garściami czerpiąca z kultowego Heroes of Might and Magic III. Jest to debiutancki projekt szwedzkiego studia Lavapotion, a w pracach pomagał zespół Coffee Stain.

Fabuła

Tytuł przedstawia historię konfliktu toczącego się na ziemiach krainy fantasy. Na fabułę składa się kilka przeplatających się wątków. Frakcja bagiennych istot Rana walczy z ciemiężycielami i dąży do uzyskania niepodległości; natomiast ludzkie państwo Arleon próbuje sobie poradzić z plagą nieumarłych, którzy są prowadzeni przez zmarłą cesarzową. Aby poznać pełnię opowieści należy przejść wszystkie kampanie.

Mechanika

Songs of Conquest jest strategiczną grą turową. Gracz wciela się we władcę, którego zadaniem jest przejęcie kontroli nad krainą fantasy. W tym celu musimy rozwijać swoje królestwo, dbać o gospodarkę, werbować armie i korzystać z bogatego wyboru zaklęć.

Najważniejszym elementem gry są bitwy. Nasze armie mają określoną liczbę żołnierzy, którą mogą pomieścić. Jest ona zależna od umiejętności generała, nazywanego Powiernikiem, oraz od technologii, które opracujemy. Możemy również ulepszać oddziały, pod warunkiem, że posiadamy odpowiednie budynki. Wzmocnione w ten sposób jednostki najczęściej nabywaką specjalnych umiejętności, które mogą być przydatne podczas starć.

Przed potyczką gracz ma okazję rozmieścić wojsko na mapie. Oddziały najlepiej ustawiać na podwyższonych terenach, gdyż te zapewniają im bonusy. Bitwa toczy się turowo. O kolejności ruchów wojsk decyduje inicjatywa. Jeżeli nie macie ochoty prowadzić starcia osobiście, to możecie oddać je w ręce komputera.

Jak już było wspomniane, wojskami zarządza Powiernik. To postać posiadająca magiczne moce, które mogą wesprzeć żołnierzy podczas bitwy. Do rzucania czarów niezbędna jest esencja. Jest jej kilka rodzajów. Pozyskuje się ją z żołnierzy oraz specjalnych budynków, które można przejąć na mapie kampanii.

Magia nie jest jednak jedynym sposobem na wsparcie wojska. Powiernik dodaje sił żołnierzom również pasywnie. Robi to za pomocą przedmiotów oraz własnych umiejętności, które wzrastają wraz z kolejnymi poziomami. Zabawę wzbogacają bowiem elementy RPG, wymagające kierowania bohaterami eksplorującymi świat, wypełniającymi zadania i zdobywającymi skarby.

Aby zbudować potężne wojsko konieczna jest również dobra ekonomia. W tym celu należy rozbudować nasze państwo. Robimy to przejmując osady, kopalnie oraz zbierając cenne rzeczy na mapie świata. Eksploracja także dzieje się w turach.

Przejmowane przez nas osiedla mają różne rozmiary. Jest to niezwykle ważne, gdyż w każdej miejscowości można wybudować ograniczoną liczbę konstrukcji – im większa osada, tym może ich więcej pomieścić. Dlatego trzeba bardzo ostrożnie planować rozwój.

Za werbunek i budowę płacimy różnymi surowcami. Podstawową walutą jest złoto, ale są również inne zasoby, które pozyskujemy z rozsianych po mapie skarbów oraz kopalń.

Tryby gry

Songs of Conquest oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywki multiplayer.

Kwestie techniczne

Jednym z najciekawszych elementów Songs of Conquest jest oprawa graficzna. Wykonano ją w pełnej dużych pikseli stylistyce retro, a obraz upiększają dynamiczne efekty świetlne. Dzięki temu całość sprawia mniej statyczne wrażenie niż typowe produkcje 2D.

Ostatnia modyfikacja 29 sierpnia 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 221 głosów czytelników.

Songs of Conquest cena w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Songs of Conquest: 12+

Songs of Conquest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Dual Core i5 / AMD Ryzen 5
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7
 • Zalecane:
 • Intel Dual Core i5 / AMD Ryzen 5
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 570 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7