Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Starfield - poradnik do gry

Starfield - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Starfield: Jak gromadzić Esencję Kwantową? Starfield - poradnik, porady

Podczas przygody w Starfield będziecie mogli gromadzić Esencję Kwantową, która jest przydatna przede wszystkim podczas walk. Tutaj dowiecie się wszystkiego na temat Esencji.

Ostatnia aktualizacja: 18 września 2023

Na tej stronie poradnika wyjaśniamy, czym w grze Starfield jest Esencja Kwantowa oraz jak ją zdobywać. Wyjaśniamy też jak jej używać, jakie są tego ograniczenia i jak sprawdzić poziom Esencji jakim dysponujecie.

Co to jest Esencja Kwantowa?

Na pewnym etapie przygody w Starfield będziecie mogli zdobywać moce - Starfield: Jak gromadzić Esencję Kwantową? - Starfield - poradnik do gry

Na pewnym etapie przygody w Starfield będziecie mogli zdobywać moce.

  1. Będąc na powierzchni planety można ich używać klikając klawisz "Z"/przyciski "LB" oraz "RB" na kontrolerze.
  2. Wykorzystanie zdolności zużywa pasek mocy, który jest widoczny w prawym dolnym rogu ekranu pod paskiem zdrowia.
Pasek mocy regeneruje się dosyć wolno, a każda zdolność zużywa jego różną ilość - są i takie moce, które na raz wykorzystają cały zapas - Starfield: Jak gromadzić Esencję Kwantową? - Starfield - poradnik do gry

Pasek mocy regeneruje się dosyć wolno, a każda zdolność zużywa jego różną ilość - są i takie moce, które na raz wykorzystają cały zapas. W związku z tym przydatne jest stosowanie Esencji Kwantowej.

  1. Użycie Esencji sprawi, że na 60 sekund znacząco zwiększy się szybkość regeneracji mocy.
  2. Esencje nie kumulują się, co oznacza, że nie można użyć więcej niż jednej na raz. Czas bonusu, jaki zapewnia Esencja, zawsze wynosi 60 sekund.
  3. Aby zobaczyć, ile posiadacie Esencji, otwórzcie menu mocy - ich ilość wyświetla się w lewym dolnym rogu ekranu.
  4. Esencji można użyć również w menu mocy. Wystarczy, że klikniecie klawisz "R"/przycisk "X" na kontrolerze.

Gromadzenie Esencji

1 - Starfield: Jak gromadzić Esencję Kwantową? - Starfield - poradnik do gry
  1. Esencję Kwantową zdobędziecie po zabiciu strażnika świątyni.
  2. Strażnicy to groźni przeciwnicy, którzy pojawiają się za każdym razem, gdy zbierzecie nową moc i wyjdziecie ze świątyni.
  3. Informacja o tym, że otrzymaliście Esencję Kwantową wyświetli się po pokonaniu strażnika w prawym górnym rogu ekranu. Esencji nie zbiera się więc tak jak innych łupów z ciał zabitych wrogów, gdyż po śmierci strażnik zostaje rozerwany na cząsteczki.
  4. Strażnicy to Astranie, jednak nie każdy Astran zapewnia Esencję Kwantową. Tych przeciwników można spotkać m.in. w przestrzeni kosmicznej, ale po zlikwidowaniu ich statków nie dostaniecie Esencji. Otrzymacie ją tylko zabijając strażników świątyń.