Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hitman - poradnik do gry

Hitman - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hitman: Porady ogólne poradnik Hitman

1. Nie śpiesz się. Pośpiech w grze Hitman zdecydowanie nie jest dobrym doradcą. Postaraj się przede wszystkim rozpocząć od bardzo dobrego poznania każdej nowej mapy i nie przejmuj się jeśli w przypadku tak ogromnych etapów jak ten w Paryżu może ci to zająć nawet kilka godzin. Dobre zaznajomienie się z miejscem wykonywania kontraktu zaprocentuje w przyszłości, bo będziesz mógł z większą swobodą poruszać się po mapie i szybciej docierać do miejsc planowania kolejnych wariantów zabójstw. Podczas odkrywania mapy zwracaj szczególną uwagę na takie rzeczy jak unikalne miejsca do eliminowania celów misji, lokalizacje przedmiotów questowych i nieużywanych przebrań czy słabiej pilnowane przejścia.

2. Unikaj za wszelką cenę wykrycia. W pozostawaniu w ukryciu mogą ci pomóc dobre poznanie mapy, korzystanie z właściwych dla danej części mapy przebrań, poruszanie się w pozycji kucającej i staranne obserwowanie otoczenia oraz poleganie na dodatkowych przedmiotach (np. monetach) pomocnych w odwracaniu uwagi innych osób. Jeśli zostaniesz wykryty to rozważ poważnie załadowanie ostatniego stanu gry. Wyjątkiem są sytuacje, w których zostaniesz zauważony przez pojedyncze nieuzbrojone osoby. W takich przypadkach możesz spróbować uciec i zmienić przebranie, ale oczywiście na koniec misji i tak otrzymasz niższą notę. Nie próbuj natomiast angażować się w jakiekolwiek wymiany ognia z uzbrojonymi strażnikami, bo nie przybliży Cię to do finału misji, a jest spora szansa, że wraz z (szybkim) pojawieniem się posiłków sytuacja Agenta 47 ulegnie dalszemu pogorszeniu.

3. Używaj odpowiednich przebrań do badanej aktualnie lokacji. W grze Hitman każde z przebrań jest na swój sposób unikatowe. Przykładowo łatwe do pozyskania przebranie szeregowego pracownika może się wiązać z licznymi ograniczeniami w dostępie do pilniej strzeżonych miejsc, zaś trudny do zdobycia strój VIP-a może umożliwić swobodne podróżowanie po niemal całej mapie. Postaraj się dobrze poznać zalety i wady każdego przebrania (zostały one wszystkie omówione w naszym opisie przejścia). Nie bój się tez regularnie zamieniać przebrań w zależności od potrzeb, zwłaszcza że nieużywane w danym momencie stroje nie znikną z mapy i będziesz się mógł po nie wrócić w dalszej części misji.

4. Nie pozostawiaj po sobie żadnych śladów. Mowa tu przede wszystkim o ciałach ogłuszonych lub zabitych osób, które za wszelką cenę powinieneś chować. Najlepiej jest chować ciała w szafach, skrzyniach i innych dużych pojemnikach. Jeśli nie jest to możliwe to ukryj je przynajmniej w krzakach lub w innym miejscu, do którego nikt nie zagląda. Sprawdzaj również czy eliminowane osoby nie pozostawiają po sobie jakichś przedmiotów, np. broni. Tego typu obiekty mogą wzbudzić niepotrzebne zaniepokojenie innych postaci przebywających w danym obszarze mapy.

5. Dobierz poziom trudności do własnych preferencji. W grze Hitman nie można w klasyczny sposób ustalać poziomu trudności (niski, średni, wysoki itp.). Wybór stopnia trudności misji jest zamiast tego uzależniony od tego czy chcesz korzystać w trakcie gry z dodatkowych "wspomagaczy". Jeśli nie czujesz się na siłach to pomagaj sobie regularnie instynktem (zidentyfikujesz m.in. dzięki temu główne cele misji), oznaczeniami informującymi o przeciwnikach mogących rozpoznać Agenta 47 (kropki nad ich głowami) czy wskaźnikami prowadzącymi do miejsc związanych z możliwościami (okazjami do eliminowania celów na unikalne sposoby). Wyłączenie tych wszystkich podpowiedzi znacząco wydłuży ilość czasu potrzebnego na zbadanie mapy i jeszcze bardziej utrudni pozostawanie w ukryciu.

6. Nie próbuj zaliczyć wszystkiego za jednym razem. Nowa odsłona Hitmana BARDZO zachęca do wielokrotnego powtarzania misji, dzięki czemu możliwe jest między innymi zdobywanie punktów doświadczenia i awansowanie na wyższe poziomy mistrzostwa. Nie przejmuj się więc jeśli za pierwszym razem coś ci umknie czy jakąś sytuację nie do końca zrozumiesz. Podczas powtarzania misji wykorzystuj zdobytą już wiedzę i sprawdzaj na bieżąco czy gra nie odblokowała nowych miejsc startowych (np. punktu startowego w kuchni w przebraniu obsługi) oraz skrytek do podsyłania przez Agencję cennych zapasów (np. broni snajperskiej czy materiałów wybuchowych).

7. Zapisuj często stan gry. W grze Hitman często musisz wykazywać się dużą precyzją w omijaniu zagrożeń czy w eliminowaniu celów misji i bardzo łatwo jest wtedy popełnić jakiś błąd, który np. może zaalarmować wszystkich wrogów o poczynaniach Agenta 47 czy wypłoszyć przedwcześnie cel ataku. Dobrze jest w rezultacie regularnie zachowywać swoje postępy. Gra wykonuje autozapisy, ale nie powinieneś wyłącznie na nich polegać. Nawet pomimo ich obecności w przypadku popełnienia błędu konieczne może się okazać powtórzenie ostatnich kilkunastu/kilkudziesięciu minut gry.

8. Gra offline czy online? W nowej odsłonie serii Hitman możesz zadecydować czy chcesz prowadzić rozgrywkę w trybie offline czy w trybie online. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest gra online, bo tylko wtedy możliwe jest zaliczanie wyzwań (pozwalają one na zdobywanie doświadczenia i odblokowywanie poziomów mistrzostwa w poszczególnych misjach) i korzystanie z innych "społecznościowych" elementów gry (zestawienia najlepszych graczy, nowe kontrakty itp.). Niestety tryb ten wymaga stałego połączenia z Internetem i w przypadku utraty połączenia zostaniesz przywrócony do menu głównego bez możliwości zapisania postępów (to właśnie z tego powodu w poprzednim punkcie wspominaliśmy o częstym tworzeniu nowych sejwów). Co więcej, oba te tryby są od siebie niezależne. Oznacza to, że jeśli rozpoczniesz misję np. w trybie online to będziesz musiał już ją na takich zasadach doprowadzić do samego końca. Jeśli utracisz w międzyczasie połączenie z Internetem to nie będziesz mógł jej kontynuować do momentu przywrócenia dostępu i jedynym rozwiązaniem stanie się wtedy rozpoczęcie misji od nowa w trybie offline.