Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hitman - poradnik do gry

Hitman - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zamordowanie Matthieu Mendoli | Marrakesz - Dom z piasku | Solucja Hitman poradnik Hitman

Matthieu Mendola to jeden z dwóch głównych celów misji "Dom zbudowany na piasku" gry Hitman. Na potrzeby zamordowania go możesz wykonać wszystkie kroki powiązanej z nim Możliwości (Opportunity), aczkolwiek osoby tej możesz też pozbyć się na inne sposoby. Najlepsze metody działania przedstawione zostały poniżej.

Zamordowanie Matthieu Mendoli w przebraniu wróżbity (możliwość Przyszłość przepowiedziana)

Zaatakuj wróżbitę gdy pojawi się przy skrzynce - Zamordowanie Matthieu Mendoli | Marrakesz - Dom z piasku | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Zaatakuj wróżbitę gdy pojawi się przy skrzynce

Na potrzeby zrealizowania tego wariantu zabójstwa Matthieu Mendoli musisz przejąć tożsamość wróżbity i jego siedziba znajduje się w północno-zachodniej części mapy (M9,5). Nie wchodź do środka żeby nie zaalarmować wróżbity, tylko zamiast tego dotrzyj do skrzynki z bezpiecznikami w pobliskiej alejce (M9,6).

Sabotowanie skrzynki nakłoni wróżbitę do dotarcia do niej. ZANIM zaatakujesz wróżbitę upewnij się, że nikt inny nie stoi w okolicy, bo może się tu zatrzymać jeden z cywilów. Po udanym ataku błyskawicznie schowaj ciało wróżbity w pojemniku i załóż jego przebranie.

Powróć do środka i usiądź na krześle - Zamordowanie Matthieu Mendoli | Marrakesz - Dom z piasku | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry

Powróć do środka i usiądź na krześle. Obecnego klienta lokalu teoretycznie mógłbyś zabić, ale o wiele lepiej jest zaczekać aż Agent 47 będzie mógł mu odpowiedzieć (wciśnięcie odpowiedniego przycisku) i przepędzić go z lokalu.

Zanim pojawi się tu cel misji podejdź jeszcze do pokazanej na obrazku maszyny do wytwarzania mgły. Wejdź z nią w interakcję żeby zwiększyć jej moc i sprawić, że w siedzibie wróżbity pojawi się gęstsza mgła. Jest to wymagane jeśli chcesz mieć pewność, że planowane zabójstwo nie zostanie odnotowane przez osoby postronne.

Zabij Mendolę z pomocą szklanej kuli po tym jak pojawi się ikona możliwej do wykonania akcji - Zamordowanie Matthieu Mendoli | Marrakesz - Dom z piasku | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Zabij Mendolę z pomocą szklanej kuli po tym jak pojawi się ikona możliwej do wykonania akcji

Usiądź ponownie na krześle i zaczekaj na przybycie Matthieu Mendoli. Niedługo po tym jak rozpocznie się rozmowa na ekranie pojawi się ikona informująca o możliwości wykonania zabójstwa. Wciśnij odpowiedni przycisk. Po udanym ataku schowaj dla pewności zwłoki Mendoli w pojemniku.

Zamordowanie Matthieu Mendoli po spożyciu przez niego zatrutych ślimaków

Mendola najwcześniej skosztuje ślimaków podczas drugiej wizyty przy straganie - Zamordowanie Matthieu Mendoli | Marrakesz - Dom z piasku | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Mendola najwcześniej skosztuje ślimaków podczas drugiej wizyty przy straganie

Ta technika działania zakłada wykorzystanie tego, że Matthieu Mendola co pewien czas odwiedza stragan, na którym sprzedawane są ślimaki - jest on zlokalizowany na wschód od kawiarni (M10,2). Ważną informacją jest przy tym to, że Mendola będzie próbował ślimaków dopiero od momentu drugiej wizyty na straganie. Zagwarantuje ci to więcej czasu na przygotowanie całej akcji.

Do zatrucia ślimaków możesz użyć trutki na szczury i na mapie jest kilka takich obiektów (M10,10)(M10,12)(M10,14). O wiele lepiej jest jednak zabrać ze sobą na misję śmiertelną truciznę. Gdybyś użył trutki to Mendola poszedłby zwymiotować do miejsca, w którym atak na niego mógłby zostać łatwo odnotowany.

Najpierw wyłącz światło w całej części rynku ze stoiskami z żywnością - Zamordowanie Matthieu Mendoli | Marrakesz - Dom z piasku | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Najpierw wyłącz światło w całej części rynku ze stoiskami z żywnością

Trucizny domyślnie nie możesz zaaplikować pozostając przy tym niezauważonym przez sprzedawcę żywności. Jeśli nie chcesz żeby akcja ta została odnotowana to udaj się na wschód od straganu i odszukaj przełącznik (M10,10), którego użycie wyłączy oświetlenie w całej wschodniej części rynku (stoiska z żywnością). W następnej kolejności dotrzyj do generatora (M10,6) odpowiedzialnego za pracę wentylatora na stoisku ze ślimakami. Sabotowanie generatora nakłoni sprzedawcę żywności do odejścia od straganu i wtedy możesz podejść do ślimaków i wsypać truciznę. Na sam koniec odczekaj w dowolnym miejscu na przybycie Mendoli.

Uwaga - Zanim wyłączysz światło w alejce sprawdź czy przy stoliku obok nie siedzą cywile, gdyż mogą oni zostać zaalarmowani. Jeśli ich zauważyłeś to zaczekaj aż odejdą.

Zamordowanie Matthieu Mendoli w wypadku z udziałem budki telefonicznej

Ten wariant zabójstwa dotyczy sabotowania jednej z budek telefonicznych, z której Matthieu Mendola ma zamiar skorzystać - Zamordowanie Matthieu Mendoli | Marrakesz - Dom z piasku | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry

Ten wariant zabójstwa dotyczy sabotowania jednej z budek telefonicznych, z której Matthieu Mendola ma zamiar skorzystać. Mowa tu budce z uliczki sąsiadującej z kawiarnią (M10,4). Domyślnie w miejscu tym pracuje majster i będzie on zbywał Mendolę za każdym razem gdy ten pojawi się i wyrazi chęć skorzystania z telefonu.

Zaatakowanie majstra nie jest dobrym pomysłem, bo zaalarmujesz całą okolicę. Zamiast tego zabierz leżący obok niego klucz do pomieszczenia gospodarczego. Pasuje on do pokazanych na obrazku dość dobrze ukrytych drzwi, które znajdują się w jednej z pobliskich alejek (M10,7). Wewnątrz pomieszczenia gospodarczego odnajdziesz przebranie majstra (załóż je) oraz śrubokręt.

Skorzystanie z przełącznika nakłoni majstra do odejścia od budki - Zamordowanie Matthieu Mendoli | Marrakesz - Dom z piasku | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Skorzystanie z przełącznika nakłoni majstra do odejścia od budki

W stroju majstra dotrzyj do uliczki, w której rozpoczynałeś trzeci główny epizod gry (M10,11). Znajduje się tam wyłącznik, z którym grając jako majster możesz bezproblemowo wejść w interakcję bez ryzyka wykrycia. Na taki krok zdecyduj się gdy Mendola będzie już w okolicy straganów z żywnością (M10,2).

Sabotowanie wyłącznika nakłoni majstra od budki do wyruszenia w to miejsce. Ty z kolei rozpocznij podróż do budki telefonicznej (M10,4). Pilnuj się po drodze, bo majster może rozpoznać Agenta 47. Ustaw się do niego plecami gdy będziecie się mijać lub dotrzyj do budki okrężną drogą.

Mendola zostanie porażony prądem po dotknięciu telefonu - Zamordowanie Matthieu Mendoli | Marrakesz - Dom z piasku | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Mendola zostanie porażony prądem po dotknięciu telefonu

Zdecyduj się na sabotowanie budki telefonicznej. Jeśli wszystko zgrałeś dobrze w czasie to powinieneś tego dokonać tuż przed pojawieniem się Mendoli i to on zostanie porażony prądem. W przeciwnym razie majster zdąży powrócić do budki i zginie w wyniku kontaktu z wyładowaniami. Nie oznaczałoby to zawalenia tego wariantu zabójstwa, ale musiałbyś liczyć się z gorszym wynikiem punktowym na koniec misji i zaczekać aż żołnierze przeszukają okolicę i usuną zwłoki majstra.

Zrzucenie neonu na Matthieu Mendolę

Ten wariant zabójstwa ma dość proste założenia, ale jego poprawna realizacja może ci przysporzyć trochę kłopotów - Zamordowanie Matthieu Mendoli | Marrakesz - Dom z piasku | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry

Ten wariant zabójstwa ma dość proste założenia, ale jego poprawna realizacja może ci przysporzyć trochę kłopotów. Z opisywaną metodą zabójstwa powiązany jest duży neon kawiarni Shisha Cafe (M10,1), który pokazany został na dołączonym obrazku.

Użycie pistoletu do zrzucenia neonu zaalarmuje okolicę - Zamordowanie Matthieu Mendoli | Marrakesz - Dom z piasku | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Użycie pistoletu do zrzucenia neonu zaalarmuje okolicę

Matthieu Mendola co pewien czas zatrzymuje się pod tym neonem. Możesz wtedy użyć zwykłego pistoletu żeby zrzucić na niego neon, ale taka akcja zaalarmuje całą okolicę i musiałbyś szybko oddalić się w jakieś bezpieczne miejsce. Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie snajperki lub dobrego karabinu szturmowego i trafienie w neon z dachu jednego z okolicznych budynków. Zmniejszy to szanse na ewentualne wykrycie.

Zamordowanie Matthieu Mendoli w przebraniu ochroniarza

Zaczekaj aż znajdziecie się na osobności - Zamordowanie Matthieu Mendoli | Marrakesz - Dom z piasku | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Zaczekaj aż znajdziecie się na osobności

Ta metoda zabójstwa jest powiązana z wyzwaniem "Usługi towarzyskie" ("Escort Service") i dotyczy zamordowania Mattheu Mendoli podczas używania stroju ochroniarza. Przebranie to najłatwiej możesz pozyskać atakując chorego ochroniarza z alejki w północno-zachodniej części mapy (M10,19).

Po zdobyciu przebrania spotkaj się z Matthieu Mendolą, dzięki czemu zacznie on podążać za Agentem 47. Możesz go doprowadzić w pobliże miejsca spotkania i zaatakować gdy przedostanie się na dach lub udać się z nim do jednej z bocznych alejek i tam użyć na nim np. garoty lub pistoletu z tłumikiem. W tym drugim przypadku musisz jednak wiedzieć o tym, że cel misji może nabrać podejrzeń jeśli za długo będziesz go zwodził.