Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hitman - poradnik do gry

Hitman - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zamordowanie Ezry Berga | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman poradnik Hitman

Ezra Berg to jeden z czterech głównych celów do wyeliminowania w misji "Bojownicy o wolność". Możesz go zabić, polegając na powiązanej z nim Możliwości (Opportunities), choć nie jest to obowiązkowe. Najlepsze metody na pozbycie się Berga opisane zostały poniżej.

Zamordowanie Ezry Berga na osobności w piwnicy (możliwość Język na supeł)

Od strażników dowiesz się o torturowanym przez Berga zakładniku - Zamordowanie Ezry Berga | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Od strażników dowiesz się o torturowanym przez Berga zakładniku

Plan zakłada zaatakowanie Ezry Berga po tym jak zaliczy on nieplanowaną wizytę w piwnicy głównego budynku farmy. Cała akcja ma wiele nieobowiązkowych kroków i pierwszym z nich jest podsłuchanie rozmowy strażników z południowej części farmy (M7,34). Dowiesz się dzięki temu, że Ezra Berg przetrzymuje zakładnika w piwnicy (M7,36) i że przesłuchuje go z wykorzystaniem własnoręcznie przygotowanych chemikaliów.

Zaopiekuj się kluczem do piwnicy - Zamordowanie Ezry Berga | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Zaopiekuj się kluczem do piwnicy

Kolejny krok również jest opcjonalny. Możesz mianowicie wyruszyć do małego garażu zlokalizowanego przy głównym budynku farmy (M7,15), który spełnia rolę "bazy dowodzenia" Ezry Berga. Jeśli Berg aktualnie przebywa w garażu to spokojnie odczekaj aż go opuści. Garażu dodatkowo pilnuje niestety dwóch elitarnych członków milicji, ale można się ich dość łatwo pozbyć. Zaczekaj aż przeciwnicy zakończą rozmowę, upewnij się, że nikt nie spogląda w tę stronę i zaatakuj pierwszego milicjanta. Drugiego przeciwnika możesz nakłonić do wyjścia z chatki dzięki sabotowaniu skrzynki z bezpiecznikami. Po schowaniu ciał wejdź do garażu (przez drzwi lub oknem). Zauważysz tu monitoring oraz odnajdziesz klucz do piwnicy.

Drzwi prowadzące do piwnicy - Zamordowanie Ezry Berga | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Drzwi prowadzące do piwnicy

Możesz już wyruszyć do piwnicy budynku. Pamiętaj jednak o tym, że ta część farmy jest zarezerwowana wyłącznie dla elitarnych członków milicji oraz hakerów, tak więc w razie potrzeby zmień przebranie (podpowiedzi jak tego dokonać są na jednej z poprzednich stron poradnika). Najlepiej jest wybrać drzwi do piwnicy zlokalizowane na parterze budynku (M7,32), bo nie są one przez nikogo pilnowane.

Po dotarciu do piwnicy (M7,36) zaczekaj aż pozostanie w niej tylko jeden strażnik. Zajdź go od tyłu (lub odwróć jego uwagę aktywując bojler), wyeliminuj go i schowaj jego ciało (oraz jego broń!).

Zwiększ dawkę - Zamordowanie Ezry Berga | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Zwiększ dawkę

Możesz już podejść do zamkniętego pomieszczenia z zakładnikiem (M7,32). Wciśnij przycisk żeby zwiększyć dawkę chemikaliów i doprowadzić do utraty przytomności przez przesłuchiwaną osobę.

Zabij Ezrę Berga, gdy będzie przyglądał się więźniowi - Zamordowanie Ezry Berga | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Zabij Ezrę Berga, gdy będzie przyglądał się więźniowi

Ukryj się w słabiej oświetlonym miejscu i zaczekaj aż Ezra Berg przybiegnie do piwnicy. Wykorzystaj to, że nie ma wraz z nim ochrony i zabij go w dowolny sposób (np. z użyciem garoty lub pistoletu z tłumikiem). Po udanej akcji jak najszybciej schowaj jego ciało, bo mogą się tu wkrótce zjawić żołnierze (opcjonalnie możesz wyłączyć światło w piwnicy i zastrzelić inne osoby, które się w niej pojawią, lub uciec z piwnicy od razu po udanym zabójstwie).

Zabicie Ezry Berga w wyniku eksplozji gazu

Wysadź zbiornik znajdujący się w garażu - Zamordowanie Ezry Berga | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Wysadź zbiornik znajdujący się w garażu

Zbiornik z gazem znajduje się w małym garażu (M7,15), który co pewien czas odwiedzany jest przez Ezrę Berga. Dla przypomnienia w lokacji tej domyślnie przebywa dwóch milicjantów, których musiałbyś się pozbyć. Zaczekaj aż przeciwnicy zakończą rozmowę, upewnij się, że nikt nie spogląda w tę stronę i zaatakuj pierwszego milicjanta. Drugiego przeciwnika możesz nakłonić do wyjścia z chatki dzięki sabotowaniu skrzynki z bezpiecznikami. Po schowaniu ciał wejdź do garażu (przez drzwi lub oknem). Sabotuj zbiornik z gazem i zaczekaj na pojawienie się Ezry. Ostrożnie ustaw się za jego plecami i oddaj strzał by doprowadzić do eksplozji. Po udanym ataku oddal się szybko od garażu.

Alternatywnie Ezrę Berga możesz też spróbować zabić w wyniku eksplozji jednej z lamp gazowych zlokalizowanych na tyłach głównego domu (M7,25). Będzie to niestety o wiele bardziej kłopotliwe, gdyż musiałbyś nakłonić Ezrę (np. rzucanymi obiektami) do zbliżenia się do lamp i ponadto mogą one po pewnym czasie samoczynnie eksplodować (wymagane jest dobre zgranie wszystkich czynności w czasie).

Podpalenie Ezry Berga

Traktor jest na trawniku przed domem - Zamordowanie Ezry Berga | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Traktor jest na trawniku przed domem

Zainteresuj się traktorem ogrodowym zaparkowanym w pobliżu głównego wejścia do budynku mieszkalnego (M7,21). Dokonaj sabotażu traktora po tym jak odnotujesz, iż Ezra Berg podąża w to miejsce (od strony piwnicy lub garażu). Ustaw się następnie w jakimś miejscu, w którym moment oddania strzału (z pistoletu z tłumikiem) nie zostanie odnotowany. Ezra Berg powinien zatrzymać się na chwilę przy traktorze i to właśnie wtedy musisz oddać strzał. Poprawnie wykonana akcja sprawi, że Ezra Berg stanie w płomieniach.