Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hitman - poradnik do gry

Hitman - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hitman: Zamordowanie Clausa Hugo Strandberga, Marrakesz - Złota klatka | Solucja poradnik Hitman

Zamordowanie Clausa Hugo Strandberga

Claus Hugo Strandberg to prywatny bankier, który ukradł miliardy dolarów z kont bankowych Marokańczyków - jest również uczestnikiem spisku mającego na celu obalić słaby rząd marokański. W konsulacie - siedzibie, w której schronił się przed rozwścieczonym tłumem - najłatwiej poruszać się w stroju masażysty lub kamerzysty (oba przebrania ciężko jest komukolwiek przejrzeć).

Morderstwo jako masażysta

O tej możliwości zabójstwa dowiesz się z tabletu (M5,9) leżącego przy recepcji. Aby zamordować Clausa Hugo Strandberga musisz w pierwszej kolejności zdobyć strój Konny'ego Engströma - masażysty o "złotych dłoniach" (M5,6). Masażystę spotkasz w pokoju konferencyjnym - strzeżony jest jednak przez ochroniarza i wchodzącego co pewien czas do pokoju pracownika konsulatu. Przy użyciu tłumika możesz zabić całą trójkę, jednak potrójne morderstwo trzech osób postronnych mocno odbije się na wyniku podsumowującym misję.

Strzały muszą być szybkie - do eliminacji pozostanie jeszcze strażnik i pracownik konsulatu. - Hitman: Zamordowanie Clausa Hugo Strandberga, Marrakesz - Złota klatka | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Strzały muszą być szybkie - do eliminacji pozostanie jeszcze strażnik i pracownik konsulatu.

Warto więc rozwiązać ten problem inaczej. Masażysta rozmawia przez telefon i ani mu się śni przerwać - trzeba więc wymusić zakończenie rozmowy. Dobrym pomysłem jest więc włączenie telewizora (M5,10), przez którego hałas masażysta wyjdzie poirytowany z pomieszczenia. Dopaść możesz go w kuchni znajdującej się naprzeciwko - należy jednak poczekać, aż pomieszczenie opuszczą wszyscy ochroniarze.

Przy eliminacji w kuchni należy uważać, żeby nikt Cię nie nakrył. - Hitman: Zamordowanie Clausa Hugo Strandberga, Marrakesz - Złota klatka | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Przy eliminacji w kuchni należy uważać, żeby nikt Cię nie nakrył.

W ubraniu masażysty udaj się do recepcji - sekretarka (M5,10) poinformuje cię tam, że Strandberg czeka już na twoje przybycie. Swoje kroki musisz więc skierować do sali do masażu. Wchodząc po schodach zostaniesz przeszukany - pamiętaj więc, by pozbyć się wszelkich wykrywalnych podczas przeszukania broni. Na górę możesz dostać się również przez tylne schody, na których nikt nie będzie sprawdzał zawartości kieszeni Agenta 47.

W przebraniu masażysty należy udać się na rozmowę z sekretarką. - Hitman: Zamordowanie Clausa Hugo Strandberga, Marrakesz - Złota klatka | Solucja - Hitman - poradnik do gry
W przebraniu masażysty należy udać się na rozmowę z sekretarką.

Po wejściu do sali Strandberg będzie już na ciebie czekał, a strażnik opuści pomieszczenie, gdy tylko rozpoczniesz masaż przy łóżku (M5,11). Zabieg relaksujący Clausa zapewni ci odblokowanie osiągnięcia "złoty dotyk", natomiast skręcenie karku celu na kozetce do masowania zagwarantuje również aczik "(nie)szczęśliwe zakończenie".

Uważaj, by nie przespać odpowiedniej chwili do skręcenia karku Clausowi! - Hitman: Zamordowanie Clausa Hugo Strandberga, Marrakesz - Złota klatka | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Uważaj, by nie przespać odpowiedniej chwili do skręcenia karku Clausowi!

Morderstwo jako kamerzysta

Przechodząc głównym przejściem pomiędzy targowiskiem, a placem, na którym zebrali się demonstranci, możesz podsłuchać rozmowę członków ekipy telewizyjnej GNN (M5,11). Mają oni przeprowadzić wywiad na wyłączność ze Strandbergiem, jednak brakuje im operatora kamery, który nabawił się grypy jelitowej - to właśnie twoja szansa na wejście do chronionego konsulatu i zabójstwo Clausa, jednak najpierw musisz zdobyć przebranie kamerzysty.

Pierwszy kamerzysta dostał skurczu żołądka - kto go zastąpi? - Hitman: Zamordowanie Clausa Hugo Strandberga, Marrakesz - Złota klatka | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Pierwszy kamerzysta dostał skurczu żołądka - kto go zastąpi?

Kamerzysta (M5,5) znajduje się w lokalnej palarni sziszy. Z rozmowy, którą przeprowadził przez telefon wynika, że mężczyzna oszukał zatrudniających go ludzi z GNN i wcale nie ma zamiaru udać się na nagranie rozmowy ze Strandbergiem. Po chwili wchodzi na teren palarni, jednak wejścia do niej pilnuje strażnik palarni wymagający przepustki.

Do palarni nie wejdziemy bez okazania przepustki. - Hitman: Zamordowanie Clausa Hugo Strandberga, Marrakesz - Złota klatka | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Do palarni nie wejdziemy bez okazania przepustki.

Dostać się do środka możemy na trzy różne sposoby:

Pierwszą z opcji jest wyłączenie zasilania wentylatora (M5,4) stojącego za barem letniego ogródka palarni - poirytowany kelner pójdzie w tym czasie zobaczyć dlaczego maszyna przestała działać. Teraz wystarczy zabrać klucz leżący na kontuarze (M5,1) i powędrować do drzwi prowadzących na zaplecze palarni sziszy. W środku zdobędziesz kartę członkowską do Courtyard Club (M5,6). Teraz możesz pokazać kartę strażnikowi palarni lub uruchomić kostkarkę do lodu (M5,5) , co umożliwi zdobycie stroju kelnera pozwalającego na bezproblemowe poruszanie się po terenie palarni.

Trzecią opcją jest możliwość przejścia dachami - Hitman: Zamordowanie Clausa Hugo Strandberga, Marrakesz - Złota klatka | Solucja - Hitman - poradnik do gry

Trzecią opcją jest możliwość przejścia dachami. Z budynku, na którym spotkałeś byłą szefową ochrony konsulatu (M5,8), możesz zeskoczyć na daszek rozpostarty nad ulicą, po którym przedostaniesz się do rynny - zjedziesz nią wprost do ubikacji palarni. Tu wystarczy obezwładnić żołnierza i odebrać mu kartę członkowską (oraz strój żołnierza, jeśli jeszcze nie jesteś w jego posiadaniu).

Zdobycie stroju, gdy tylko będziesz już w środku, jest łatwe, jednak wymaga opanowania i braku pośpiechu. Najpierw musisz pozbyć się jednego z żołnierzy, który co pewien czas odwiedza ubikację. Warto więc właśnie tam się na niego przyczaić - będzie on bowiem skutecznie uniemożliwiał obezwładnienie kamerzysty (jeśli dostałeś się do palarni przez łazienkę, to tę wytyczną masz już odhaczoną). Operatora (M5,5) można powalić, gdy myje dłonie przy umywalce - bez żołnierza obserwującego tę stronę palarni miejsce to jest niedoglądane przez personel. Pamiętaj o schowaniu ciała do skrzyni w ubikacji.

Gdy tylko ubierzesz przebranie kamerzysty, to odblokujesz osiągnięcie "szczera kamera". Udaj się teraz do ekipy telewizyjnej (M5,11) i poinformuj ją o swojej gotowości do przeprowadzenia wywiadu. Wspólnie udacie się w kierunku konsulatu. Po dojściu do recepcji sekretarka (M5,10) poprowadzi was do prowizorycznego studia. Warto jednak oddalić się od naszego przewodnika i zejść do podziemi (o ile posiadamy kartę magnetyczną, którą możemy otwierać drzwi w konsulacie), w których - na skrzyniach z uzbrojeniem ulokowanych za olbrzymim transporterem - znajdziemy zdalne ładunki wybuchowe przydatne w eliminacji Strandberga.

Po uruchomieniu kamery należy unieszkodliwić cel przy pomocy wybuchu. - Hitman: Zamordowanie Clausa Hugo Strandberga, Marrakesz - Złota klatka | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Po uruchomieniu kamery należy unieszkodliwić cel przy pomocy wybuchu.

Po zdobyciu materiałów wybuchowych w podziemnym garażu udaj się do prowizorycznego studia (M5,12), w którym ekipa zapozna się ze Strandbergiem. W tym momencie możesz podejść do kamery (M5,13) leżącej obok zielonego ekranu i uzbroić ją w zdalne ładunki. Po chwili Claus zasiądzie na tle green screena, a twoim zadaniem będzie uruchomienie kamery na statywie (odblokujesz tym samym osiągnięcie "wysoka oglądalność"). Teraz wystarczy zdetonować ładunek ukryty w handycamie, co wpłynie na poszerzenie inwentarza naszych osiągnięć o "ależ dramat".

Morderstwo... łosiem

Wystarczy zwolnić mechanizm korby, a wielki łoś spadnie na Strandberga. - Hitman: Zamordowanie Clausa Hugo Strandberga, Marrakesz - Złota klatka | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Wystarczy zwolnić mechanizm korby, a wielki łoś spadnie na Strandberga.

Sposób zamordowania Clausa Hugo Strandberga łosiem - jakkolwiek głupio to brzmi - jest w Marrakeszu możliwy. Procedura wywiadu wygląda znowu tak samo - z tą jednak różnicą, że po uruchomieniu kamery powinieneś skierować swe kroki na pierwsze piętro konsulatu. W reżyserce znajdującej się nad prowizorycznym studiem możesz sterować światłem, jednak najważniejszym elementem jest korba sterująca łosiem (M5,14) podwieszonym do sufitu na linach. Wystarczy wcisnąć przycisk akcji i cieszyć się zarówno nowym osiągnięciem "pokój z widokiem na łosia", jak i komiczną śmiercią Strandberga.

Inne sposoby na zamordowanie Clausa Hugo Strandberga

Podduszenie garotą

Pozbawienie Clausa życia przy użyciu garoty jest najmniejszym wyzwaniem. Możesz jednak spróbować wyeliminować cel w ubraniu stażysty, co jest zadaniem o wiele trudniejszym. Przy okazji odblokowane zostaje również osiągnięcie "sprawy wewnętrzne". Mordu w ten sposób najlepiej dokonać w biurze Strandberga.

Porażenie prądem

Uszkodzenie lampy pozwola na zabicie Strandberga za pomocą prądu. - Hitman: Zamordowanie Clausa Hugo Strandberga, Marrakesz - Złota klatka | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Uszkodzenie lampy pozwola na zabicie Strandberga za pomocą prądu.

Na początku, na przykład w magazynie (M5,2), zdobądź śrubokręt. Gdy tylko będzie on dostępny w twoim ekwipunku, udaj się na pierwsze piętro, do lampy scenicznej (M5,16), którą możesz uszkodzić właśnie przy pomocy śrubokrętu. Gdy tylko halogen zostanie popsuty udaj się do reżyserki i poczekaj na przechadzającego się balkonem Strandberga - włącz lampę (M5,15), gdy ten oprze się o metalową barierkę (świetnie przewodzi prąd), co zakończy żywot Clausa przez porażenie prądem.