Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hitman - poradnik do gry

Hitman - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hitman: Podsumowania misji, wyzwania, poziomy mistrzostwa poradnik Hitman

W nowej części serii Hitman, podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, na koniec każdej misji (nie licząc tych treningowych) wyświetlane jest podsumowanie, z którego możesz dowiedzieć się jak sobie poradziłeś. Najwyższa ranga jaką możesz otrzymać za zaliczenie misji to Cichy zabójca (Silent Assassin) i żeby ją otrzymać musisz sprostać kilku wymaganiom:

 • Nie możesz zostać przez nikogo zauważony. Jeśli używasz przebrania to nikt nie może rozpoznać Agenta 47 - mowa tu o spotkaniach z osobami o wzmożonej czujności (kropki nad ich głowami przy włączonym systemie podpowiedzi) oraz o sytuacjach, w których wykonanie jakiejś czynności (np. załączenie alarmu pożarowego) zostanie odnotowane przez inne osoby.
 • Nie możesz nikogo zabić poza głównymi celami misji.
 • Nie możesz doprowadzić do odnalezienia ciał ogłuszonych lub zabitych osób. Mowa tu zarówno o zwłokach zamordowanych celów misji jak i np. o nieprzytomnych osobach, które ogłuszyłeś po to żeby zdobyć ich elementy ubioru.

Na koniec misji otrzymujesz też informację o liczbie zgromadzonych punktów. Jeśli chcesz zdobyć jak najwięcej punktów to oprócz sprostania wymienionym wyżej wymaganiom musisz dodatkowo zadbać o:

 • Nie pozostawienie po sobie śladów w postaci nagrań kamer ochrony. W przypadku misji w Paryżu Agent 47 może zostać nagrany podczas badania poziomu 2 pałacu. Jeśli tak się stanie to możesz udać się do pomieszczenia monitoringu na poziomie 0 i po odciągnięciu wrogów z pomieszczenia zniszczyć nagrania.
 • Zaliczanie wyzwań - za pojedyncze wyzwanie średnio otrzymuje się 1000, 2500 lub 5000 punktów.
 • Wykonanie misji w najkrótszym czasie. Postaraj się dobrze poznać każdą mapę i w miarę możliwości rozpocząć misję od razu w przebraniu i w miejscu, które zagwarantuje jak najszybsze dotarcie do osób nadających się do eliminacji.
 • Zamordowanie celów misji bez udziału świadków. Generalnie pokrywa się to z jednym z wymogów do zdobycia rangi Cichego zabójstwa. Cele misji staraj się zabijać wtedy gdy np. udadzą się do toalety albo gdy będą brały udział w jakimś prywatnym spotkaniu.
Przykładowe wyzwanie - jest ono warte 5000 punktów - Hitman: Podsumowania misji, wyzwania, poziomy mistrzostwa - Hitman - poradnik do gry
Przykładowe wyzwanie - jest ono warte 5000 punktów

Istotną cechą nowego Hitmana jest to, że każda z rozgrywanych misji oferuje możliwość zaliczania wyzwań. Listę wyzwań możesz przeglądać po zatrzymaniu gry (menu notatnika) i generalnie dzielą się one na takie, które są związane z różnymi technikami zabójstw oraz na te, które powiązane są z eksploracją map (np. korzystanie z unikalnych przejść czy odnajdywanie przedmiotów questowych). Oto kilka ważnych rzeczy związanych ze zdobywaniem wyzwań:

 • Każde wyzwanie warte jest określoną liczbę punktów doświadczenia - zazwyczaj 1000, 2500 lub 5000 (te najbardziej skomplikowane).
 • Wyzwanie jest uznawane za zaliczone DOPIERO po ukończeniu misji, a nie w momencie wykonania wszystkich jego założeń. Nie licz więc na to, że uda ci się odblokować całą masę wyzwań w wyniku częstego wczytywania zapisanego wcześniej stanu gry. Musisz zawsze zadbać o to żeby dotrwać do końca misji i dopiero od tego momentu dane wyzwanie będzie uznawane za zaliczone.
 • Punkty doświadczenia otrzymywane dzięki zaliczaniu wyzwań pozwalają na odblokowywanie opisanych poniżej poziomów mistrzostwa (Master Level).
 • Odblokowywaniem wyzwań możesz zajmować się WYŁĄCZNIE w trybie online. Jeśli prowadzisz grę w trybie offline to nie będą one aktywne i jeśli nawet wykonasz wszystkie wymagane czynności to nie zostaną one zaliczone.
 • Wiele wyzwań wzajemnie wyklucza się (np. zabijanie celów misji na różne sposoby), tak więc liczyć się z tym, że każdą dużą misję będziesz musiał powtórzyć wiele razy zanim je wszystkie (lub przynajmniej ich większość) zdołasz zaliczyć.
Najwyższy poziom mistrzostwa w misji w Paryżu to dwudziesty - Hitman: Podsumowania misji, wyzwania, poziomy mistrzostwa - Hitman - poradnik do gry
Najwyższy poziom mistrzostwa w misji w Paryżu to dwudziesty

Poziomy mistrzostwa (Mastery Level) to nic innego jak poziomy doświadczenia, przy czym są one odrębnie naliczane dla każdej dużej lokacji. W przypadku Paryża maksymalny poziom mistrzostwa to dwudziesty. Na kolejne poziomy mistrzostwa możesz awansować dzięki zaliczaniu wyzwań. Główne profity wynikające ze zdobywania wyższych poziomów mistrzostwa to:

 • Odblokowywanie dostępu do nowych miejsc rozpoczynania misji. Dzięki tej opcji będziesz mógł szybciej dotrzeć do osób, które należy zabić, a także bardzo często już na starcie będziesz dysponował odpowiednim przebraniem (np. kucharza).
 • Odblokowywanie nowych elementów wyposażenia. Mogą to być np. nowe rodzaje broni palnej czy nowe modele ładunków wybuchowych.
 • Odblokowywanie nowych skrytek, w których Agencja może umieszczać wybrane przedmioty do zabrania. Skrytki dzielą się na małe i duże. W małych skrytkach zmieszczą się na przykład pistolety, a w dużej będzie można umieścić choćby karabin snajperski. Do każdej skrytki już po rozpoczęciu misji musisz osobiście dotrzeć, ale nie trzeba się obawiać tego, że zostaną wcześniej odkryte przez kogoś innego.
 • Awansowanie na 20 poziom mistrzostwa w Paryżu nagradzane jest osiągnięciem / złotym trofeum Miasto świateł.