Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hitman - poradnik do gry

Hitman - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hitman: Podstawowa zawartość - Osiągnięcia, Trofea poradnik Hitman

Efekt wcześniejszego szkolenia (The Result of Previous Training)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć pierwszą misję szkoleniową - Swobodny trening (Freeform Training).

Komentarz: Osiągnięcie otrzymasz niezależnie od tego w jaki sposób pozbędziesz się Kalvina Rittera.

Zdolny do służby w terenie (Cleared for Field Duty)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć drugą misję szkoleniową - Egzamin końcowy (Final Training).

Komentarz: Osiągnięcie otrzymasz niezależnie od tego w jaki sposób pozbędziesz się Jaspera Knighta.

Korzystając z możliwości (Seizing the Opportunity)

Sposób odblokowania: Musisz wykorzystać dowolną możliwość (opportunity) podczas rozgrywania drugiej misji szkoleniowej - Egzamin końcowy (Final Training).

Komentarz: Możliwości to nic innego jak okazje na eliminowanie celów misji na różne sposoby. W drugiej misji szkoleniowej dotyczą one między innymi katapultowania Knighta z myśliwca czy użycia trucizny. Wybierz dowolny taki wariant zabójstwa i doprowadź go do końca.

Kreatywny zabójca (The Creative Assassin)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć samouczek z tworzenia własnych kontraktów (Contract Creation).

Komentarz: Samouczek pozwala na poznanie zasad tworzenia kontraktów. Prowadzi on dokładnie krok po kroku i wystarczy wykonywać kolejne polecenia, by poznać wszystkie opcje systemu tworzenia kontraktów.

Nieoczekiwany gość (Unexpected Guest)

Sposób odblokowania: Musisz w trakcie rozgrywania pierwszej misji szkoleniowej Swobodny trening (Freeform Training) przebrać się za Pana Norfolka i w tym stroju zamordować Kalvina Rittera - Hitman: Podstawowa zawartość - Osiągnięcia, Trofea - Hitman - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Musisz w trakcie rozgrywania pierwszej misji szkoleniowej Swobodny trening (Freeform Training) przebrać się za Pana Norfolka i w tym stroju zamordować Kalvina Rittera.

Komentarz: Pana Norfolka rozpoznasz po białym garniturze i domyślnie stoi on przy samochodzie niedaleko miejsca startu (powyższy obrazek). Dokładne omówienie przejęcia jego tożsamości znajduje się w opisie przejścia wspomnianej wyżej misji.

K-36D

Sposób odblokowania: Musisz w trakcie rozgrywania drugiej misji szkoleniowej Egzamin końcowy (Final Training) zamordować Jaspera Knighta poprzez katapultowanie go z samolotu - Hitman: Podstawowa zawartość - Osiągnięcia, Trofea - Hitman - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Musisz w trakcie rozgrywania drugiej misji szkoleniowej Egzamin końcowy (Final Training) zamordować Jaspera Knighta poprzez katapultowanie go z samolotu.

Komentarz: Myśliwiec znajduje się w hangarze i musisz wykonać wszystkie czynności, które doprowadzą do uszkodzenia maszyny latającej i doprowadzenia do niej Jaspera Knighta. Osiągnięcie zdobędziesz po tym jak poprawnie katapultujesz z samolotu cel misji (powyższy obrazek). Szczegółowe omówienie tego wariantu zabójstwa znajduje się w rozdziale z opisem przejścia.

Powstrzymana zdrada (Defection Deterred)

Sposób odblokowania: Musisz w trakcie rozgrywania drugiej misji szkoleniowej Egzamin końcowy (Final Training) doprowadzić do śmierci Jaspera Knighta w wyniku porażenia prądem - Hitman: Podstawowa zawartość - Osiągnięcia, Trofea - Hitman - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Musisz w trakcie rozgrywania drugiej misji szkoleniowej Egzamin końcowy (Final Training) doprowadzić do śmierci Jaspera Knighta w wyniku porażenia prądem.

Komentarz: Na potrzeby tego osiągnięcia musisz wykonać wariant zabójstwa zakładający dostarczenie slajdów do rzutnika i wyłączenie tego urządzenia, dzięki czemu Knight zginie w nieszczęśliwym wypadku po tym jak oficer KGB przywróci dostawy prądu (powyższy obrazek). Szczegółowe omówienie tego wariantu zabójstwa znajduje się w rozdziale z opisem przejścia.

Cichy zabójca (Silent Assassin)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć drugą misję szkoleniową Egzamin końcowy (Final Training) z najwyższą rangą Cichego zabójcy.

Komentarz: Wspomnianą rangę otrzymasz tylko jeśli nie zostaniesz przez nikogo zauważony, zabijesz wyłącznie Knighta i nie pozwolisz na to żeby ktoś znalazł jego zwłoki. Inne osoby przebywające na mapie możesz eliminować (np. z zamiarem pozyskiwania nowych przebrań), ale tylko poprzez pozbawianie ich przytomności. Dodatkowo koniecznie musisz chować ich ciała. Co do metody eliminacji Knighta, możesz się go pozbyć np. poprzez wsypanie trutki do wódki, dzięki czemu będziesz mógł bezproblemowo pozbyć się go na osobności w toalecie. Szczegółowe informacje na temat tego wariantu zabójstwa znajdują się w opisie przejścia.

Ochrona pokonana (Security Defeated)

Sposób odblokowania: Musisz w trakcie rozgrywania drugiej misji szkoleniowej Egzamin końcowy (Final Training) sprawić żeby ktoś z ochrony znalazł porzuconą broń i zaniósł ją do hangaru - Hitman: Podstawowa zawartość - Osiągnięcia, Trofea - Hitman - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Musisz w trakcie rozgrywania drugiej misji szkoleniowej Egzamin końcowy (Final Training) sprawić żeby ktoś z ochrony znalazł porzuconą broń i zaniósł ją do hangaru.

Komentarz: Po rozpoczęciu misji dotrzyj do zachodniego posterunku i pozbądź się przebywającego tam pracownika ochrony lotniska. Schowaj jego ciało, ALE pozostaw na ziemi pistolet, który miał na wyposażeniu. Powinien się tu wkrótce zjawić jeden z sowieckich żołnierzy (powyższy obrazek). Pozwól na to żeby podniósł broń i przeniósł ją do hangaru.

Kameleon (Chameleon)

Sposób odblokowania: Musisz zmienić przebranie w trakcie zaliczania drugiej misji szkoleniowej Egzamin końcowy (Final Training).

Komentarz: To bardzo proste osiągnięcie. Zaatakuj i ogłusz lub zabij dowolną osobę przebywającą na lotnisku (np. pracownika ochrony, mechanika albo żołnierza) i załóż jej ubranie.

Eskalacja treningu (Training Escalated)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć piąty poziom trybu Eskalacji w Placówce ICA.

Komentarz: W eskalacjach Agent 47 stawiany jest przed coraz bardziej skomplikowanymi wyzwaniami dotyczącymi realizacji zabójstw.

Zabójca kontraktowy (Contract Assassin)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć 10 dowolnych kontraktów.

Komentarz: Przejdź w menu głównym do zakładki kontraktów. Wybieraj polecane przez grę kontrakty lub użyj wyszukiwarki do odnalezienia takich, które Cię najbardziej interesują. Uwaga - Musisz zaliczyć 10 różnych kontraktów. Osiągnięcie nie zostanie ci przyznane jeśli przystąpisz do tego samego kontraktu 10 razy.

Najlepszy w swojej klasie (Top of the Class)

Sposób odblokowania: Musisz ustanowić nowy najlepszy wynik w dowolnym kontrakcie.

Komentarz: Najłatwiej jest to zrealizować samemu tworząc kontrakt i celowo uzyskując w nim gorszy wynik punktowy (np. z racji na długi czas misji czy wszczęcie alarmu). Powtórz następnie własny kontrakt i bezbłędnie go wykonaj żeby uzyskać lepszy wynik.

Nowy profil (A New Profile)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć polecany kontrakt.

Komentarz: Polecane kontrakty regularnie zmieniają się, tak więc jeśli masz problemy z aktualnie dostępnym to zaczekaj na kolejny.

Ciiii (Shhh)

Sposób odblokowania: Musisz złapać i poddusić dowolną postać.

Komentarz: To najprostsze osiągnięcie w grze. Zdobędziesz je podczas zaliczania pierwszego zaaranżowanego treningu, albowiem jedną z jego części jest pozbawienie przytomności napotkanego mechanika.

Narzędzia pracy (Tools of the Trade)

Sposób odblokowania: Musisz wyeliminować cele za pomocą broni palnej, wypadku i eksplozji.

Komentarz: Wybierz dowolną spośród dostępnych misji i rozegraj ją kilka razy. Przy każdym kolejnym podejściu zmieniaj technikę zabójstwa. Warto dodać, że do pozbycia się celu misji w wyniku eksplozji możesz doprowadzić zarówno w wyniku użycia posiadanych materiałów wybuchowych, jak i zniszczenia jakiegoś wybuchowego elementu z otoczenia.

Niezauważony zabójca (Unseen Assassin)

Sposób odblokowania: Musisz zlikwidować cel misji nie dając się rozpoznać innym osobom.

Komentarz: To proste osiągnięcie, które możesz zdobyć już dzięki zaliczeniu w poprawny sposób pierwszego zaaranżowanego treningu. Pamiętaj jedynie o unikaniu wzroku przeciwników mogących rozpoznać Agenta 47 nawet wtedy gdy korzysta on z jakiegoś przebrania.