Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hitman - poradnik do gry

Hitman - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja poradnik Hitman

Dino Bosco to jedyny cel w misji "Ikona". Popularnego aktora możesz pozbyć się na wiele sposobów, czy to aranżując śmiertelne wypadki z wykorzystaniem obiektów znajdujących się na planie filmowym, czy w jakiś bardziej klasyczny sposób, np. używając na nim garoty lub oddając strzały (co najmniej dwa) z karabinu snajperskiego. Najlepsze metody na pozbycie się Bosco opisane zostały poniżej.

Zamordowanie Dino Bosco z użyciem materiałów pirotechnicznych (możliwość Wybuchowe zakończenie)

Zaczekaj aż wrogowie odwrócą się i aż będzie bezpiecznie zabrać detonator - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Zaczekaj aż wrogowie odwrócą się i aż będzie bezpiecznie zabrać detonator

Ten wariant zabójstwa Dino Bosco zakłada użycie detonatora do odpalenia w dogodnym momencie materiałów pirotechnicznych. Będziesz musiał poczynić pewne przygotowania, by tego dokonać.

Twoje pierwsze zadanie to dotarcie do detonatora pirotechnicznego, który znajduje się w północno-zachodniej części planu filmowego (M9,10). Teoretycznie mógłbyś to wykonać przekradając się w domyślnym stroju przy zachodnim murze oddzielającym rynek od willi, ale o wiele łatwiej jest zdobyć najpierw przebranie. Zadbaj o to żeby było to przebranie specjalisty od efektów specjalnych lub (lepszy pomysł) pracownika ochrony. Niezależnie od założonego stroju uważaj na pojedyncze osoby z okolic miejsca pozostawienia detonatora, które mogą rozpoznać Agenta 47 nawet w przebraniu. Przekradaj się za ich plecami lub odczekuj aż odejdą w inne miejsce.

Użyj trucizny i/lub sabotuj generator żeby odciągnąć specjalistów od komputera - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Użyj trucizny i/lub sabotuj generator żeby odciągnąć specjalistów od komputera

Następna czynność to dotarcie do komputera z północno-wschodniej części planu filmowego (M9,6), którego użycie pozwoli na ręczne odpalenie materiałów pirotechnicznych i w rezultacie odblokuje możliwość skorzystania z pozyskanego wcześniej detonatora. Problemem jest to, że w pobliżu laptopa przebywa dwóch specjalistów od efektów specjalnych. Pierwszego z nich możesz otruć poprzez wsypanie trucizny do butelki lub po prostu zaczekać aż na chwilę stąd odejdzie. Drugiego specjalistę możesz odciągnąć sabotując pobliski generator. Po tym jak komputer będzie niepilnowany szybko do niego podejdź i wejdź z nim w interakcję.

NIE UŻYWAJ OD RAZU detonatora, a jedynie wybierz go z inwentarza - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry

NIE UŻYWAJ OD RAZU detonatora, a jedynie wybierz go z inwentarza. Ustaw się w miejscu, w którym będziesz widział tę część planu filmowego gdzie znajduje się ogromny robot-potwór. Zaczekaj aż Dino Bosco przystąpi do filmowania sceny z tym robotem zakładającej odbicie się od rampy celem wykonania skoku. Po tym jak cel misji znajdzie się w obszarze z powyższego obrazka odpal materiały pirotechniczne, dzięki czemu doprowadzisz do nieszczęśliwego wypadku i Dino Bosco zginie.

Zamordowanie Dino Bosco z użyciem zębów robota-potwora (możliwość Coś do żucia)

Jeden ze śrubokrętów jest w północnym budynku - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Jeden ze śrubokrętów jest w północnym budynku

Opisywany scenariusz zakłada zamordowanie Dino Bosco przy udziale ogromnego robota-potwora znajdującego się na planie filmowym. Agent 47 musi mianowicie sabotować mechaniczne zęby maszyny, które są niebezpiecznymi ostrzami, jak również doprowadzić do katapultowania do nich celu misji.

Możliwość tę najlepiej jest rozegrać w przebraniu specjalisty od efektów specjalnych i możesz w związku z tym zaatakować w odpowiednim momencie jedną z osób z północnego budynku (M9,13). Dodatkowo musisz zaopatrzyć się w śrubokręt, przy czym jeden z nich do odnalezienia również jest we wspomnianym wyżej budynku odwiedzanym przez specjalistów.

Włam się do skrzynki żeby sabotować ostrza - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Włam się do skrzynki żeby sabotować ostrza

Udaj się na tyły planu filmowego i zlokalizuj drabinę (M9,11), która pozwoli ci dotrzeć na metalowy balkonik (M9,12). Dokonaj tu sabotażu skrzynki odpowiedzialnej za kontrolowanie działania zębów robota-potwora. Sprawi to, że staną się one aktywne i będą śmiertelnym niebezpieczeństwem dla każdego, kto wejdzie z nimi w kontakt.

Zwiększ w odpowiednim momencie ciśnienie rampy - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Zwiększ w odpowiednim momencie ciśnienie rampy

Zejdź na dół i dotrzyj teraz do zachodniej konsoli sterowania ciśnieniem rampy (M9,9). Pilnuj się przy tym, bo dwóch innych okolicznych specjalistów może rozpoznać Agenta 47 jeśli znajdzie się on w ich polu widzenia. Nie wchodź w interakcję z konsolą dopóki nie rozpocznie się nagrywanie nowej sceny z udziałem Dino Bosco. Dopiero wtedy szybko sabotuj panel. Za takim działaniem przemawia to, że jeden z okolicznych specjalistów dość szybko odnotuje "usterkę" związaną z ciśnieniem rampy i postanowi ją naprawić.

Jeżeli wszystko wykonałeś zgodnie z planem, to Dino Bosco zostanie katapultowany w stronę zębów robota-potwora (powyższy obrazek) i śmiertelnie go one potną - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry

Jeżeli wszystko wykonałeś zgodnie z planem, to Dino Bosco zostanie katapultowany w stronę zębów robota-potwora (powyższy obrazek) i śmiertelnie go one potną.

Podpalenie Dino Bosco dzięki użyciu wysokooktanowego paliwa (możliwość Palenie głupa)

Otwórz walizkę z użyciem łomu, wytrycha lub klucza - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Otwórz walizkę z użyciem łomu, wytrycha lub klucza

Ten scenariusz zakłada dokonanie podmiany paliwa wykorzystywanego przez jednego z robotów-potworów obecnych na planie. Zainstalowanie wysokooktanowego paliwa zaowocuje tym, że Dino Bosco zostanie podpalony przez robota i zginie w płomieniach.

Paliwo wysokooktanowe jest składowane w skrzynce zlokalizowanej w północnym budynku (M9,13). Najlepiej jest tam dotrzeć w przebraniu pracownika ochrony, przy czym dobrze byłoby też od razu pozyskać przebranie specjalisty od efektów specjalnych, bo wkrótce bardzo ci się ono przyda. Walizka z paliwem jest zamknięta. Do jej otwarcia możesz użyć wytrycha lub łomu, bądź też pozyskać klucz do walizki z paliwem. Przedmiot ten jest do odnalezienia w pobliżu toalet we wschodniej części mapy (M9,7) i możesz tam dotrzeć wykorzystując dowolne przebranie.

Miejsce podmiany zbiornika paliwa - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Miejsce podmiany zbiornika paliwa

Z paliwem wysokooktanowym musisz dotrzeć do stacji uzupełniania paliwa zlokalizowanej w centralnej części planu filmowego (M9,8). Jeśli nie chcesz ryzykować wykrycia, to podmiany paliwa dokonaj grając w przebraniu specjalisty od efektów specjalnych. Jeśli użyjesz innego przebrania to możesz zaalarmować okoliczne osoby i w takiej sytuacji szybko ucieknij z planu.

Dino Bosco zostanie podpalony - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Dino Bosco zostanie podpalony

Pozostało ci już tylko poczekać aż rozpocznie się nagrywanie sceny z mniejszym robotem. Po tym jak uaktywni on swój miotacz ognia Dino Bosco zostanie podpalony i wkrótce zginie (zostanie to potraktowane jako nieszczęśliwy wypadek).

Zamordowanie Dino Bosco podczas spotkania z fanami (możliwość Pora spotkać się z fanami)

Sabotuj generatory, by przerwać prace na planie filmowym - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Sabotuj generatory, by przerwać prace na planie filmowym

Ta metoda zabójstwa polega na wykorzystaniu momentu gdy Dino Bosco spotka się z fanami do tego żeby go zamordować. Samo spotkanie nie doprowadzi automatycznie do śmierci aktora i będziesz musiał w konsekwencji wcześniej przygotować się do jego wykonania. Będzie to możliwe na kilka sposobów wymienionych w dalszej części tekstu.

Do opisywanego wariantu najlepiej jest podejść dysponując przebraniem pracownika ekipy filmowej. Dino Bosco domyślnie podróżuje tylko po planie i nie planuje spotkać się z fanami w pobliżu kawiarni (M9,1). Możesz to zmienić dzięki sabotowaniu generatorów zlokalizowanych w południowo-wschodniej części planu filmowego (M9,7). Uważaj w tym przypadku na innego członka ekipy filmowej i nie daj mu się zauważyć podczas przeprowadzania sabotażu.

Możesz doprowadzić do tego żeby zaczął ulatniać się gaz - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Możesz doprowadzić do tego żeby zaczął ulatniać się gaz

ZANIM sabotujesz generatory musisz zastanowić się w jaki sposób chcesz zamordować Dino Bosco podczas jego spotkania z fanami. Pierwsza możliwość to zamordowania Dino Bosco w eksplozji lampy gazowej. W tym przypadku potrzebujesz klucza francuskiego i przedmiot ten możesz odnaleźć m.in. w zachodniej części planu filmowego (M9,8).

Jeśli wykorzystujesz przebranie członka ekipy filmowej to możesz sabotować lampę gazową w miejscu planowanego spotkania z fanami bez ryzyka wykrycia przez strażnika (w przeciwnym razie odwróć jego uwagę np. wyłączając generator). Nie dokonaj jednak sabotażu zbyt wcześnie, bo wtedy lampa może eksplodować zanim Dino Bosco dotrze w to miejsce. Możesz zaczekać na samoczynną eksplozję lub oddać strzał z ukrycia w stronę ulatniającego się gazu.

Grając jako asystent kuchenny możesz bezproblemowo wsypać truciznę - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Grając jako asystent kuchenny możesz bezproblemowo wsypać truciznę

Druga możliwość to otrucie Dino Bosco. Tu dobrze jest rozpocząć od zabrania przebrania asystenta kuchennego z furgonetki zaparkowanej na tyłach ratusza (M9,3). Pozwoli ci to zaaplikować truciznę bez ryzyka wykrycia. W kilku miejscach na mapie są trutki na szczury (M9,2)(M9,3)(M9,13), ale lepiej jest zabrać na tę misję śmiertelną truciznę w pigułce, dzięki czemu Dino Bosco zginie od razu po wypiciu wody.

Utop Dino Bosco gdy ten dotrze do przenośnej toalety - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Utop Dino Bosco gdy ten dotrze do przenośnej toalety

Uwaga - Jeśli użyłeś mimo wszystko trutki to Dino Bosco dotrze do przenośnej toalety zlokalizowanej na tyłach kawiarni. Możesz go tam utopić (duże ryzyko wykrycia) lub zabić np. poprzez oddanie strzału z miejsca, w którym nie zostaniesz przez nikogo zauważony.

Zamordowanie Dino Bosco w jego przyczepie

Dino Bosco co pewien czas powraca do swojej przyczepy znajdującej się we wschodniej części planu filmowego (M9,5) i możesz to wykorzystać do cichego zamordowania go - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry

Dino Bosco co pewien czas powraca do swojej przyczepy znajdującej się we wschodniej części planu filmowego (M9,5) i możesz to wykorzystać do cichego zamordowania go. Jest to też najlepszy wariant zachowania jeśli planujesz ukończyć misję nie doprowadzając do odnalezienia żadnego ciała.

Klucz do przyczepy Dino Bosco znajduje się w kawiarni (M9,5), aczkolwiek wejścia do niej pilnuje dwóch ochroniarzy. O wiele lepiej jest w rezultacie przedostać się do jej wnętrza przez otwór w jej dachu. Możesz w takiej sytuacji dotrzeć do schodów obok kawiarni (powyższy obrazek) lub wdrapać się po drabinie (gorszy pomysł jeśli nie używasz przebrania).

Zabij Dino Bosco gdy pojawi się on w przyczepie i w miarę możliwości ukryj jego zwłoki - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Zabij Dino Bosco gdy pojawi się on w przyczepie i w miarę możliwości ukryj jego zwłoki

Po tym jak znajdziesz się wewnątrz przyczepy najlepiej jest przykucnąć w jej północnej części i zaczekać aż dotrze tu do Dino Bosco. Do cichego wyeliminowania aktora możesz użyć np. garoty, choć w sprawnym wyeliminowaniu tej osoby może też przydać ci się odnaleziony w przyczepie topór bitewny. Jeśli atak nie został odnotowany to zadbaj o schowanie zwłok w szafie w przyczepie. W przeciwnym razie szybko opuść przyczepę przez właz w dachu lub miń się ze strażnikiem zmierzającymi w stronę ciała.

Zastrzelenie Dino Bosco z broni snajperskiej

Skrytka Agencji jest w piwnicy - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Skrytka Agencji jest w piwnicy

Ten wariant zabójstwa wymaga przygotowań jeszcze przed misją. Zdecyduj się mianowicie na dostarczenie broni snajperskiej (np. Jaeger 7 Lancer) do jedynej dostępnej w tej misji skrytki Agencji, która znajduje się w piwnicy kawiarni (M9,2). Po rozpoczęciu misji dotrzyj w to miejsce żeby zabrać snajperkę (nie musisz za wszelką cenę korzystać z przebrania, bo wnętrze budynku nie będzie patrolowane przez wrogów).

Bądź gotowy do tego żeby dwukrotnie trafić w Bosco - Hitman: Zamordowanie Dino Bosco, Sapienza - Ikona | Solucja - Hitman - poradnik do gry
Bądź gotowy do tego żeby dwukrotnie trafić w Bosco

Kolejny krok to dotarcie do dobrego miejsca do oddania strzału. Możesz wybrać jedną z okiennic na niższych poziomach ratusza lub (lepszy pomysł) wieżę ratuszową (M9,4). W miejscu tym przebywają dwie osoby, które dobrze byłoby szybko zabić.

Po znalezieniu dogodnego miejsca zaczekaj aż Dino Bosco zatrzyma się w dobrym miejscu do oddania strzału. Niestety z racji na wykorzystywany przez niego pancerz jedno trafienie (nawet w głowę) niemal na pewno nie załatwi sprawy. Szybko oddaj więc drugi strzał. Dokonaj tego zanim Bosco pozbiera się z ziemi lub tuż po tym jak wstanie i zanim zacznie uciekać.