Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hitman - poradnik do gry

Hitman - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zamordowanie Penelope Graves | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman poradnik Hitman

Penelope Graves to jeden z czterech głównych celów do wyeliminowania w misji "Bojownicy o wolność". Możesz ją zabić polegając na powiązanej z nią Możliwości (Opportunities), choć nie jest to obowiązkowe. Najlepsze metody na pozbycie się Penelope opisane zostały poniżej.

Wrzucenie Penelope Graves do zbiornika na gnojówkę (możliwość Przesłuchanie)

Podsłuchaj rozmowy strażników - Zamordowanie Penelope Graves | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Podsłuchaj rozmowy strażników

O okazji do łatwego pozbycia się Penelope Graves w ustronnym miejscu możesz dowiedzieć się dzięki podsłuchaniu rozmowy dwóch strażników stojących przy zbiorniku na gnojówkę. Wspomniany zbiornik zlokalizowany jest w północno-wschodniej części farmy i jest to ogólnodostępna lokacja (M7,6). Ustalisz, że będziesz mógł odebrać jednemu z wrogów odznakę pracownika Interpolu i następnie pokazać ją Penelope.

Żołnierz z odznaką Interpolu podróżuje po zachodniej części sadu (M7,13) i zaznaczony został na powyższym obrazku - Zamordowanie Penelope Graves | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry

Żołnierz z odznaką Interpolu podróżuje po zachodniej części sadu (M7,13) i zaznaczony został na powyższym obrazku. Jeśli nie chcesz ryzykować zaalarmowania innych wrogów to zaczekaj aż przeciwnik ten zbliży się do północno-zachodniego narożnika sadu. Możesz wtedy odwrócić jego uwagę wyłączając generator lub odkręcając kurek. Wykorzystaj okazję do zaatakowania go i postaraj się dodatkowo przeciągnąć jego ciało do pobliskiej skrzyni. Po udanej akcji odszukaj na ziemi odznakę Interpolu.

1 - Zamordowanie Penelope Graves | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Możesz już odszukać Penelope Graves i zainicjować z nią rozmowę podając się za agenta Interpolu - Zamordowanie Penelope Graves | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry

Możesz już odszukać Penelope Graves i zainicjować z nią rozmowę podając się za agenta Interpolu. W trakcie rozmowy zdecydujecie się na spotkanie przy odwiedzanym już zbiorniku na gnojówkę (M7,6). Udaj się tam i porozmawiaj z Penelope w małej chatce. Możesz oczywiście zabić Penelope jeszcze podczas spotkania, ale zaalarmowałbyś w ten sposób jej ochroniarzy. Zamiast tego poczekaj aż wyjdzie z chatki i odeśle swoich ludzi. Penelope zatrzyma się przy zbiorniku, ALE nie atakuj jej dopóki strażnik zaznaczony na obrazku 1 nie odwróci się. Dopiero wtedy wepchnij Penelope do zbiornika (obrazek 2).

Zabicie Penelope Graves w wyniku eksplozji gazu

Strzał oddaj z jakiegoś bezpiecznego miejsca - Zamordowanie Penelope Graves | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Strzał oddaj z jakiegoś bezpiecznego miejsca

Zabójstwo należy zaplanować w centralnej części sadu, bo to właśnie tam znajduje się zbiornik z gazem, który można sabotować (M7,9). Problemem jest niestety to, że w pobliżu przebywa wielu wrogów i w rezultacie próba sabotażu zbiornika niemal na pewno zostanie przez nich odnotowana. Problem ten możesz rozwiązać na dwa sposoby:

  1. Szybko oddalić się od sadu po dokonanym sabotażu i zaczekać w ukryciu aż wrogowie stracą zainteresowanie poszukiwaniami Agenta 47.
  2. Wyeliminować część wrogów lub odwrócić ich uwagę np. dzięki wyłączeniu generatora.

Niezależnie jak się zachowałeś ustaw się w jakimś miejscu, w którym nie zostaniesz zauważony w momencie oddawania strzału. Zaczekaj aż Penelope Graves dotrze do tej części sadu i zatrzyma się w pobliżu zbiornika z ulatniającym się gazem. Oddaj wtedy strzał (najlepiej z broni z tłumikiem) żeby doprowadzić do eksplozji.

Grając jako kucharz możesz sabotować dużą kuchnię gazową - Zamordowanie Penelope Graves | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Grając jako kucharz możesz sabotować dużą kuchnię gazową

Możesz też zachować się jeszcze inaczej, a mianowicie przyczynić się do rozpoczęcia ulatniania się gazu z okolicznej dużej kuchni gazowej. W takiej sytuacji warto rozpocząć od wyeliminowania pracującego tu kucharza - możesz go odciągnąć do pobliskiego pojemnika dzięki wykorzystaniu obiektów do rzucania i tam się go pozbyć. Grając już jako kucharz możesz sabotować kuchnię gazową bez obawy o wykrycie przez wrogów (nie dotyczy to niestety sabotażu zbiornika z gazem).

Wadą tego rozwiązania jest to, że Penelope Graves nie ustawi się domyślnie na tyle blisko kuchni żeby zginąć w eksplozji. Musiałbyś w rezultacie ponownie użyć jakiegoś przedmiotu do rzucania żeby w odpowiednim momencie nakłonić ją do podejścia do kuchni. Dopiero wtedy mógłbyś oddać strzał i doprowadzić do eksplozji.

Zrzucenie żyrandola na Penelope Graves

Traf w odpowiednim momencie w łańcuch, na którym wisi żyrandol - Zamordowanie Penelope Graves | Kolorado - Bojownicy o wolność | Solucja Hitman - Hitman - poradnik do gry
Traf w odpowiednim momencie w łańcuch, na którym wisi żyrandol

Żyrandol jest przymocowany do sufitu głównego budynku mieszkalnego (M7,27). Po dotarciu na piętro budynku rozważ pozbycie się okolicznego żołnierza, bo w przeciwnym razie może ci on przeszkodzić w dokonaniu zabójstwa. Po "oczyszczeniu terenu" zaczekaj aż Penelope Graves wejdzie do domu i ustawi się pod żyrandolem (powinna zerknąć na zegar dziadka). Oddaj wtedy strzał w stronę łańcucha, na którym wisi żyrandol.

Uwaga - W ten sam sposób możesz też zabić Seana Rose'a.