Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hitman - poradnik do gry

Hitman - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wspólne metody eliminacji celów misji | Kolorado - Bojownicy o wolność poradnik Hitman

Cztery główne cele misji "Bojownicy o wolność" najłatwiej eliminuje się na różne sposoby, polegając na umiejętnym wykorzystaniu obiektów z otoczenia. Niektóre metody zabójstw są jednak wspólne dla wszystkich celów i szerzej omówione one zostały poniżej.

Użycie karabinu snajperskiego

Wieża ciśnień daje dobry podgląd na większość farmy - Wspólne metody eliminacji celów misji | Kolorado - Bojownicy o wolność - Hitman - poradnik do gry
Wieża ciśnień daje dobry podgląd na większość farmy

Możliwe jest zamordowanie wszystkich celów misji z użyciem karabinu snajperskiego, przy czym na taki krok zdecyduj się dopiero podczas powtarzania etapu i zdobyciu wyższych rang jego mistrzostwa. Na farmie nie odnajdziesz nigdzie snajperki i musisz zadbać o dostarczenie jej przez Agencję. Jako miejsca pozostawienia broni najlepiej wybrać więżę ciśnień (M7,7).

Sama wieża również jest niezłym miejscem do rozpoczęcia eliminowania celów, ale musisz pamiętać o kilku rzeczach:

 1. Zostaniesz błyskawicznie wykryty jeśli będziesz używał snajperki bez tłumika lub jeśli spudłujesz.
 2. W przypadku wykrycia nie będziesz miał gdzie uciec, bo na wieżę prowadzi tylko jedna drabinka i pod nią jest budynek z tylko jednymi schodami.
 3. Jeśli nie korzystasz z przebrania to będziesz miał utrudnioną ucieczkę do jednego z punktów ewakuacji.
 4. Ezra Berg pojawi się w polu rażenia snajperki tylko na krótką chwilę. Musisz zaatakować go gdy będzie szedł na prawo od domu (podróż między piwnicą i garażem).

Najlepiej jest zapisywać swoje postępy przed każdym strzałem i dbać o to żeby trafienia były idealne. Po oddanym strzale oddalaj się maksymalnie od krawędzi metalowej platformy żeby nie zostać zauważonym.

Wieża nie jest oczywiście jedynym dobrym miejscem do atakowania celów misji. Równie dobrze możesz oddawać strzały np. z wnętrz budynków, będąc ukrytym w polu czy z górnego poziomu stodoły. Pamiętaj jednak wtedy o używaniu jednego z przebrań żołnierzy żeby nie wzbudzić podejrzeń wrogów biegając po farmie ze snajperką.

Użycie nitrogliceryny

Staraj się być ukrycia w momencie wykonywania rzutu - Wspólne metody eliminacji celów misji | Kolorado - Bojownicy o wolność - Hitman - poradnik do gry
Staraj się być ukrycia w momencie wykonywania rzutu

Nitrogliceryna jest potrzebna do zaliczenia jednej z Możliwości powiązanych z Seanem Rose'em, ale możesz z jej pomocą pozbyć się wszystkich czterech celów misji. Buteleczki z nitrogliceryną do odnalezienia są w różnych częściach farmy. Największy składzik jest w sadzie (M7,10) (odwróć uwagę strażnika sabotując generator), a oprócz tego możesz ją znaleźć w garażu (M7,15) oraz w sypialni Seana Rose'a (M7,31).

Po zgromadzeniu większej liczby butelek możesz zacząć szukać okazji do atakowania celów, wykorzystując to, że rzucona buteleczka eksploduje w momencie kontaktu z ziemią lub jakimś obiektem. Możesz "przeznaczać" jedną buteleczkę na jeden cel lub wyczekiwać aż cele misji znajdą się blisko siebie. Przykładowo, możesz zabić Ezrę Berga i Penelope Graves gdy będą zajęci rozmową w pobliżu głównego wejścia do domu (M7,27) lub Seana Rose'a i Mayę Parvati gdy spotkają się w stodole (M7,19).

Kilka ważnych informacji zanim zaczniesz eliminować cele:

 1. Wykonuj rzuty z ukrycia (np. będąc schowanym za przeszkodą albo stojąc po drugiej stronie płotu), bo w przeciwnym razie możesz zostać błyskawicznie zdemaskowany i zaatakowany przez okolicznych żołnierzy.
 2. Kolejne eksplozje mogą zaowocować uruchomienie procedury ewakuacji i pozostające przy życiu cele misji zostaną przetransportowane w bezpieczne miejsca. Nie warto próbować ich tam za wszelką cenę dopaść. O wiele lepszym pomysłem jest odczekanie aż sytuacja wróci do normy.
 3. Eksplozje mają niewielki zasięg rażenia. Pamiętaj o tym szczególnie wtedy gdy planujesz zabić osobę będącą w ruchu.

Użycie trucizny

Użycie śmiertelnej trucizny do zamordowania wszystkich celów misji jest wymogiem do ukończenia jednego z drobnych wyzwań misji w Kolorado. Jeśli planujesz w ten sposób pozbyć się celów to musisz się odpowiednio przygotować. Jeszcze w trakcie odprawy przed misją zdecyduj się zabrać ze sobą strzykawkę ze śmiertelną trucizną (Modern Lethal Syringe) oraz, jeśli jest to możliwe, dodatkowo również śmiertelną truciznę w pigułce (Lethal Poison Pill Jar).

Brakujące trucizny możesz pozyskać już po rozpoczęciu misji - Wspólne metody eliminacji celów misji | Kolorado - Bojownicy o wolność - Hitman - poradnik do gry

Brakujące trucizny możesz pozyskać już po rozpoczęciu misji:

 1. Strzykawkę z trucizną możesz odnaleźć w piwnicy głównego domu (M7,35). Jest ona ukryta na pokazanej na obrazku wysokiej półce obok schodów.
 2. Śmiertelną truciznę w pigułce znajdziesz w dobrze widocznym miejscu w zachodnim budynku farmy (tym z dowódcą grupy uderzeniowej) (M7,8)
 3. Śmiertelną truciznę w pigułce pozostawia również po sobie Ezra Berg.

Docelowo powinieneś dysponować dwoma strzykawkami i dwoma truciznami w pigułce.

Sean Rose co pewien czas odwiedza łazienkę - Wspólne metody eliminacji celów misji | Kolorado - Bojownicy o wolność - Hitman - poradnik do gry
Sean Rose co pewien czas odwiedza łazienkę

Seana Rose'a i Ezrę Berga musisz zabić z użyciem strzykawek. Seana Rose'a najłatwiej jest zaatakować po tym jak znajdzie się sam w łazience na piętrze domu (M7,30). Ezrę Berga dobrze jest z kolei zaatakować w małym garażu (M7,15), przy czym najpierw musisz pozbyć się dwóch elitarnych milicjantów pilnujących tej lokacji.

Butelka jest w szklarni - Wspólne metody eliminacji celów misji | Kolorado - Bojownicy o wolność - Hitman - poradnik do gry
Butelka jest w szklarni

Penelope Graves zabij z użyciem śmiertelnej trucizny w pigułce. Truciznę musisz wsypać do butelki znajdującej się w szklarni w sadzie (M7,12). Uważaj przy tym żeby nie zostać zauważonym przez żołnierza (możesz odwrócić wcześniej jego uwagę np. wyłączając generator).

Butelkę znajdziesz w głównej części stodoły - Wspólne metody eliminacji celów misji | Kolorado - Bojownicy o wolność - Hitman - poradnik do gry
Butelkę znajdziesz w głównej części stodoły

Mayę Parvati również zabij z użyciem śmiertelnej trucizny w pigułce. Truciznę musisz wsypać do butelki znajdującej się w stodole, tuż obok przycisku aktywacji tarana (M7,17). W tym przypadku uważaj żeby nie zostać zauważonym przez żadnego z milicjantów do zadań specjalnych.

Użycie pistoletu z tłumikiem lub garoty

Przykładowe miejsce do zaatakowania Penelope Graves - Wspólne metody eliminacji celów misji | Kolorado - Bojownicy o wolność - Hitman - poradnik do gry
Przykładowe miejsce do zaatakowania Penelope Graves

Wszystkie cztery cele misji możesz też wyeliminować w najbardziej tradycyjny sposób, tj. polegając na pistolecie z tłumikiem lub na garocie (z garotą związane jest jedno z dodatkowych wyzwań misji). Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku dopadnięcie każdej z osób w momencie gdy znajdzie się ona na osobności. Oto najlepsze sposoby na doprowadzenie do takiego stanu rzeczy:

 1. Seana Rose'a możesz zabić gdy pojawi się w łazience na piętrze domu (M7,30) lub po tym jak wykonasz Możliwość związaną z podaniem mu środków halucynogennych (M7,24).
 2. Ezrę Berga możesz zabić w małym garażu (M7,15) lub w piwnicy po tym jak doprowadzisz do przedawkowania chemikaliów podanych zakładnikowi (M7,32).
 3. Penelope Graves możesz zabić po tym jak pojawi się w pomieszczeniu na parterze głównego budynku (tym z zegarem dziadka) (M7,26), gdyż jej obstawa pozostanie na zewnątrz (uważaj na wroga z piętra!). Opcjonalnie wykonaj Możliwość związaną z doprowadzeniem jej w pobliże zbiornika na gnojówkę (M7,6).
 4. Mayę Parvati możesz zabić odciągając ją do bocznego pomieszczenia stodoły (M7,19) (najlepiej już po zdobyciu stroju dowódcy grupy uderzeniowej - wtedy przejdzie tamtędy w drodze do i z miejsca odprawy) lub np. aktywując generator gdy pojawi się blisko wschodniego wyjścia z farmy (M7,6).