Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hitman - poradnik do gry

Hitman - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zamordowanie obu celów bez zmiany przebrania | Hokkaido - Situs Inversus poradnik Hitman

Na stronie tej opisanych zostało kilka metod zabójstwa, które pozwolą ci na zamordowania Yuki Yamazaki oraz Ericha Sodersa bez konieczności zmiany przebrania. Wdrożenie ich umożliwi ci zaliczenie najtrudniejszych wyzwań związanych z zabójstwami w Hokkaido (ich nazwy podane zostały w nawiasach).

Zastrzelenie Yuki ze snajperki i zamordowanie Sodersa pozostając niezauważonym (Sniper Assassin)

Otwórz boczne drzwi z pomocą deszyfratora - Zamordowanie obu celów bez zmiany przebrania | Hokkaido - Situs Inversus - Hitman - poradnik do gry
Otwórz boczne drzwi z pomocą deszyfratora

Misję zdecyduj się rozpocząć na górskiej ścieżce (M8,17) i oznacza to, że przez całą misję będziesz grał jako wojownik ninja. KONIECZNIE zdecyduj się też na dostarczenie karabinu snajperskiego w to miejsce i najlepiej żeby był to karabin Sieger 300, który jest wyciszony i który posiada kilka stopni przybliżenia (jest to bardzo ważne, bo będziesz musiał później oddać precyzyjny strzał). Dodatkowo zabierz ze sobą na misję urządzenie szyfrujące (Disposable Scrambler), które posłuży ci do otwarcia kilku zamkniętych drzwi w szpitalu, oraz śmiertelną truciznę w pigułce (Modern Lethal Poison), która pomoże ci w zamordowaniu Sodersa.

Erich Soders powinien zginąć jako pierwszy, gdyż zastrzelenie Yuki zaalarmuje wrogów i może znacząco utrudnić ci dalszą przeprawę (wrogowie mogą np. sprawdzić górską ścieżkę w poszukiwaniu Agenta 47). Zejdź z góry i udaj się na południe, uważając przy tym na wrogi dwuosobowy patrol. Dotrzyj do bocznego wejścia do szpitala (M8,14) i użyj urządzenia szyfrującego żeby otworzyć drzwi.

Zatruj komórki macierzyste i zabierz pojemnik - Zamordowanie obu celów bez zmiany przebrania | Hokkaido - Situs Inversus - Hitman - poradnik do gry
Zatruj komórki macierzyste i zabierz pojemnik

Zejdź po schodach żeby dotrzeć do kostnicy (M8,27) i odwiedź przy okazji pomieszczenie z monitoringiem (M8,26), by zniszczyć taśmy. Przekradnij się następnie za plecami pracowników kostnicy do pomieszczenia gdzie składowane są komórki macierzyste (M8,29). Po raz drugi użyj urządzenia szyfrującego i po wejściu do pomieszczenia zatruj komórki macierzyste. Zabierz zabójczy pojemnik z komórkami macierzystymi.

Zakradnij się do miejsca podmiany komórek macierzystych - Zamordowanie obu celów bez zmiany przebrania | Hokkaido - Situs Inversus - Hitman - poradnik do gry
Zakradnij się do miejsca podmiany komórek macierzystych

Teraz dotrzyj do schodów prowadzących na poziom 2 szpitala (M8,30). Zbliż się do pomieszczenia kontrolnego komórek macierzystych (M8,31) i zaczekaj aż opuści je jeden z lekarzy. Szybko zakradnij się wtedy do aparatury i umieść w niej zatrute komórki macierzyste. Zamordujesz dzięki temu Ericha Sodersa.

Powróć teraz tą samą drogą do miejsca startu (M8,13) - Zamordowanie obu celów bez zmiany przebrania | Hokkaido - Situs Inversus - Hitman - poradnik do gry

Powróć teraz tą samą drogą do miejsca startu (M8,13). Po drodze koniecznie uważaj na ochroniarzy, którzy mogą pojawić się przy wschodniej klatce schodowej, oraz na dwuosobowy patrol podróżujący po wschodniej części mapy. Po znalezieniu się na górskiej ścieżce zabierz ze skrytki karabin snajperski i ustaw się przy krawędzi. Yuki Yamazaki od momentu zamordowania Sodersa przestanie niestety odwiedzać ogród szpitala. Oznacza to, że musisz ją zastrzelić gdy będzie przemieszczała się wzdłuż jednej ze szklanych ścian np. podczas pobytu w restauracji (powyższy obrazek). Po udanym strzale szybko opuść mapę.

Zamordowanie celów misji w stroju wojownika ninja nie zostawiając śladów swojej obecności (Silent Ninja)

Zaczekaj przy drzwiach aż ochroniarz wyruszy w przeciwną stronę - Zamordowanie obu celów bez zmiany przebrania | Hokkaido - Situs Inversus - Hitman - poradnik do gry
Zaczekaj przy drzwiach aż ochroniarz wyruszy w przeciwną stronę

Ten wariant zabójstwa różni się od poprzedniego tym, że nie może zostać odnalezione ciało zamordowanej Yuki Yamazaki i w rezultacie nie możesz użyć karabinu snajperskiego. Przygotowania będą jednak bardzo podobne - zacznij na górskiej ścieżce (M8,17) jako wojownik ninja i zaopatrz się w urządzenie szyfrujące (Disposable Scrambler) oraz w śmiertelną truciznę w pigułce (Modern Lethal Poison).

Po rozpoczęciu misji ponownie przekradnij się w pobliże bocznego wejścia do szpitala (M8,14). Tym razem jednak wybierz schody prowadzące na górę i zatrzymaj się przy korytarzu patrolowanym przez pojedynczego ochroniarza. Zaczekaj aż osoba ta wyruszy na północ i dopiero wtedy otwórz drzwi.

Uważaj na majstra pracującego w ogrodzie po prawej stronie - Zamordowanie obu celów bez zmiany przebrania | Hokkaido - Situs Inversus - Hitman - poradnik do gry
Uważaj na majstra pracującego w ogrodzie po prawej stronie

Skorzystaj z oszklonego mostu łączącego północną i południową część szpitala (M8,24). Musisz się bardzo pilnować, bo Agent 47 może tu zostać wykryty przez jednego z pracowników przebywających w ogrodzie. Zanim wyruszysz na południe upewnij się, że nikt nie stoi w okolicy i w razie potrzeby schowaj się pomiędzy szklanymi ścianami.

Użyj panelu w saunie i poczekaj na przybycie Yuki Yamazaki - Zamordowanie obu celów bez zmiany przebrania | Hokkaido - Situs Inversus - Hitman - poradnik do gry
Użyj panelu w saunie i poczekaj na przybycie Yuki Yamazaki

Twój cel podróży to sauna (M8,24), przy czym wejdź do sąsiadującego z nią małego bocznego pomieszczenia. Użyj tam panelu na ścianie żeby podnieść temperaturę w saunie i wypędzić z niej dwóch pacjentów. Pozostań w tym miejscu i zaczekaj na pojawienie się Yuki Yamazaki. Gdy tylko Yuki wejdzie do sauny dotrzyj do wejścia do niej i przytrzaśnij drzwi żeby ją uwięzić. Yuki zginie i możesz zaryzykować pozostawienie w tym miejscu jej ciała lub przeciągnąć je do bocznego pomieszczenia. Drzwi do tego pomieszczenia zatrzasnęły się za Hitmanem, ale możesz użyć drugiego urządzenia szyfrującego żeby je z powrotem otworzyć.

Powróć do głównego szpitala i wykonaj czynności związane z zamordowaniem Sodersa - Zamordowanie obu celów bez zmiany przebrania | Hokkaido - Situs Inversus - Hitman - poradnik do gry
Powróć do głównego szpitala i wykonaj czynności związane z zamordowaniem Sodersa

Musisz teraz powrócić do szklanego mostu (M8,24) i ponownie bardzo ostrożnie się po nim przekraść - tak jak wcześniej uważaj na majstra z ogrodu oraz na pojedynczego ochroniarza patrolującego korytarz.

Dalsza część misji jest już identyczna. Dotrzyj do pomieszczenia monitoringu w kostnicy (M8,26) i zniszcz nagrania, a następnie do składziku komórek macierzystych (M8,29). Z komórkami macierzystymi udaj się do pomieszczenia kontrolnego (M8,31) i zaczekaj na dobry moment do ich zaaplikowania, dzięki czemu zginie Erich Soders. Na sam koniec ostrożnie powróć do górskiej ścieżki i użyj jej do opuszczenia obszaru misji (opcjonalnie też możesz przekraść się do skutera śnieżnego (M8,12)).

Zamordowanie celów misji w stroju Agenta 47 nie zostawiając śladów swojej obecności (Silent Assassin, Suit Only)

Uwięź Yuki w saunie - Zamordowanie obu celów bez zmiany przebrania | Hokkaido - Situs Inversus - Hitman - poradnik do gry
Uwięź Yuki w saunie

Wyzwanie Silent Assassin Suit Only możesz z łatwością zaliczyć powtarzając większość kroków z opisanego wyżej wyzwania Silent Ninja. Różnice są niewielkie. Jako że musisz korzystać z przebrania Agenta 47 podejmij decyzję o rozpoczęciu misji w kostnicy (M8,28) i pamiętaj o tym żeby nie schodzić ze stołu do momentu aż pracownicy kostnicy nie odwrócą się plecami. Na misję zabierz ze sobą urządzenie szyfrujące (Disposable Scrambler) oraz śmiertelną truciznę w pigułce (Modern Lethal Poison).

Tak jak wcześniej dobrze byłoby najpierw wyeliminować Yuki Yamazaki. Skorzystaj z opisanej wyżej ścieżki żeby dotrzeć do sauny (M8,24) i tam ją uwięzić.

Zatruj Sodersa z pomocą komórek macierzystych - Zamordowanie obu celów bez zmiany przebrania | Hokkaido - Situs Inversus - Hitman - poradnik do gry
Zatruj Sodersa z pomocą komórek macierzystych

Także Ericha Sodersa możesz zabić w ten sam sposób, czyli dzięki dotarciu do składziku komórek macierzystych (M8,29) i następnie dostarczeniu zatrutych komórek do pomieszczenia kontrolnego (M8,31).

ZANIM opuścisz teren misji nie zapomnij złożyć wizyty w pomieszczeniu monitoringu w kostnicy (M8,26), by pozbyć się nagrań. Na potrzeby ucieczki możesz wybrać górską ścieżkę (M8,17) lub skuter śnieżny (M8,12).