Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hitman - poradnik do gry

Hitman - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hitman: Kolorado - Osiągnięcia, Trofea poradnik Hitman

Partyzantka (Guerrilla Warfare)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć misję Bojownicy o wolność w Kolorado.

Komentarz: Osiągnięcie otrzymasz niezależnie od tego w jaki sposób pozbędziesz się Seana Crossa, Ezry Berga, Penelope Graves i Mayi Parvati.

Niezła wiocha (Soup Sandwich)

Sean Rose musi obserwować pokaz żeby mógł zginąć po nim razem z Mayą Parvati - Hitman: Kolorado - Osiągnięcia, Trofea - Hitman - poradnik do gry
Sean Rose musi obserwować pokaz żeby mógł zginąć po nim razem z Mayą Parvati

Sposób odblokowania: Musisz zamordować Mayę Parvati i Seana Rose'a z użyciem tarana.

Komentarz: Osiągnięcie to powiązane jest z możliwością (opportunity) o nazwie "Szpica", która zakłada wykorzystanie tarana ze stodoły do zamordowania Mayi Parvati. Na potrzeby tego osiągnięcia muszą jednak zginąć dwie osoby - Maya Parvati oraz Sean Rose. Możesz się do tego przyczynić rozpoczynając trening w stodole dopiero po tym jak Sean zjawi się w tej lokacji. Po zakończonej próbie Maya i Sean ustawią się na trasie przemieszczania się tarana i będą mogli zostać zamordowali w wyniku jego uaktywnienia. Ten wariant zabójstwa dokładniej omówiony został w rozdziale z opisem przejścia.

Wiśta wio (Giddy Up)

1 - Hitman: Kolorado - Osiągnięcia, Trofea - Hitman - poradnik do gry
Sposób odblokowania: Musisz sprawić żeby żołnierze z podwórza zaczęli tańczyć - Hitman: Kolorado - Osiągnięcia, Trofea - Hitman - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Musisz sprawić żeby żołnierze z podwórza zaczęli tańczyć.

Komentarz: Osiągnięcie to powiązane jest z jednym z easter eggów misji w Kolorado. Musisz dotrzeć na tyły głównego domu (najlepiej w przebraniu hakera), podnieść dowolny owoc (np. morelę) i rzucić nim w żołnierza organizującego ćwiczenia dla pozostałych żołnierzy (pokazuje to obrazek 1). Po tym jak tego dokonasz podbiegnij do radia z obrazka 2 i załącz je, dzięki czemu żołnierze zaczną tańczyć i odblokujesz osiągnięcie.

Wisienka na torcie (A Feather in Your Cap)

Sposób odblokowania: Musisz wykorzystać wszystkie możliwości (opportunities) dostępne podczas rozgrywania misji w Kolorado.

Komentarz: Możliwości to nic innego jak okazje na eliminowanie celów misji na różne sposoby. Ich listę możesz przejrzeć w dowolnym momencie po zatrzymaniu gry i przejściu do odpowiedniej zakładki. Z dość oczywistych względów nie jest możliwe ukończenie ich wszystkich za jednym podejściem. Musisz wielokrotnie przystąpić do zadania w Kolorado i za każdym razem najlepiej skupić się na doprowadzeniu do końca jednej wybranej okazji (ewentualnie dwóch jeśli dotyczą one różnych celów i wzajemnie się nie wykluczają). Wskazówki odnośnie eliminowania głównych celów misji na różne sposoby znajdują się w rozdziale z opisem przejścia.

Eskalacja Kolorado (Colorado Escalated)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć piąty poziom trybu Eskalacji w Kolorado.

Komentarz: W eskalacjach Agent 47 stawiany jest przed coraz bardziej skomplikowanymi wyzwaniami dotyczącymi realizacji zabójstw. Kolorado ma tylko jedną dostępną eskalację.

Podpowiedzi do zaliczenia eskalacji w Kolorado (The Mallory Misfortune):

  1. Poziom 1 - Marka Hicksa możesz bezproblemowo zabić trafiając w zbiornik z gazem albo zabierając na misję dowolne materiały wybuchowe.
  2. Poziom 2 - Hicksa zamorduj w taki sam sposób i najlepiej dopiero jako drugiego w kolejności. Prestona Beckera musisz zamordować podpalając go (beczka na podwórzu) lub zrzucając na niego samochód (podnośnik w garażu). Największym problemem jest doprowadzenie do tego żeby Becker dotarł do miejsca zaaranżowania wypadku z jego udziałem. Pomagaj sobie w realizacji tego planu używając obiektów do rzucania (najpierw musisz go "wyprowadzić" z budynku). Końcowy atak wykonaj gdy stanie obok beczki (traf w nią z pistoletu) lub gdy ustawi się pod autem w garażu (wciśnij przycisk opuszczający podnośnik).
  3. Poziom 3 - Dodatkowym utrudnieniem jest to, że na Agenta 47 poluje prześladowca (Deadly Stalker). Staraj się trzymać od niego z daleka żeby nie zaczął wyraźnie iść w stronę głównego bohatera. Jeśli masz w planach wyeliminowanie go to schowaj jego ciało np. w pojemniku obok wschodniego wyjścia z farmy.
  4. Poziom 4 - Na tym poziomie eskalacji jedyną zmianą jest to, że nie możesz zamordować ani nawet ogłuszyć prześladowcy. Możesz go starać się go całkowicie ignorować lub odciągać go w inne miejsca na farmie i następnie szybko powracać do celów misji. Jeszcze lepszym pomysłem jest użycie na nim strzykawki z trucizną, przy czym musi to być zwykła trutka, dzięki czemu nie umrze. Strzykawki użyj po tym jak odwrócisz uwagę prześladowcy rzuconym obiektem i najlepiej podjąć się tego na początku misji, bo można łatwo się pomylić.
  5. Poziom 5 - Zacznij od dostarczenia pistoletu maszynowego (SMG) do jednej ze skrytek Agencji, np. tej w sadzie. Dobrze żeby był to wyciszony model tej broni, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie ci zaliczyć misję. Po rozpoczęciu zadania dotrzyj do tej broni i następnie udaj się do miejsca gdzie do zdobycia jest strój stracha na wróble (M7,9). Załóż to przebranie, wyjdź z farmy i obejdź ją przemieszczając się w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegara. Dotrzyj w pobliże miejsca gdzie przebywa Preston Becker, nakłoń go rzucanymi obiektami do opuszczenia budynku i zastrzel. Po wykonanym zabójstwie udaj się na północ po starą siekierę (M7,6). Zabierz ją i dotrzyj z nią w pobliże Marka Hicksa. Nie musisz go zabić w walce wręcz, bo o wiele łatwiej jest rzucić w niego siekierą. Ten atak zostanie prawdopodobnie odnotowany, tak więc jak najszybciej dotrzyj do jednego z wyjść z mapy (np. tego południowego).

Współpraca operacyjna (Joint Operation)

Sposób odblokowania: Musisz wybrać alternatywne miejsce rozpoczęcia misji w Kolorado i skorzystać z dostawy Agencji żeby przemycić na teren misji jakiś przedmiot.

Komentarz: Obie wymienione wyżej opcje stają się dostępne dopiero po awansowaniu na wyższe poziomy mistrzostwa (rangi). Postaraj się co najmniej raz ukończyć misję w Kolorado na "standardowych zasadach" i dopiero wtedy sprawdź czy możesz skorzystać z wyboru miejsca startowego i opcji dostawy sprzętu.

Misja zakończona (Mission Complete)

Sposób odblokowania: Musisz osiągnąć dwudziesty poziom mistrzostwa w Kolorado.

Komentarz: Na kolejne poziomy mistrzostwa (rangi) możesz awansować dzięki zaliczaniu różnorakich wyzwań powiązanych z misją w Kolorado. Dotyczą one między innymi eliminowania celów misji na różne sposoby, odnajdywania unikalnych przedmiotów przydatnych w realizacji zabójstw czy rozpoczynania misji w innych miejscach. Nie musisz zaliczać wszystkich dostępnych wyzwań żeby awansować na 20 rangę (gra informuje o niej m.in. po ukończeniu misji), tak więc wybieraj w pierwszej kolejności te wyzwania, które najbardziej ci odpowiadają.