Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przydatne narzędzia | Najlepsze mody i ich instalacja | Wiedźmin 3 Dziki Gon Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik, solucja

Podczas instalacji modów można natknąć się na różne problemy. Z rozwiązaniem ich mogą pomóc odpowiednie narzędzia, a konkretnie Unifacation patch oraz Script Merger. Czasami przydatna też jest konsola dostępna w Wiedźmin 3: Dziki Gon, jednak najpierw trzeba ją odblokować.

Unifacation Patch

Standardowa wersja Wiedźmina 3 oraz wersja Edycja Gry Roku różnią się pewnymi szczegółami, co doprowadziło do kłopotów z kompatybilnością modyfikacji. Do uporania się z tym problemem służy Unifacation Patch, który ujednolica te dwie wersje. Oto instrukcja obsługi owego narzędzia:

 1. Pobierz patch z naszych serwerów FTP i wypakuj archiwum.
 2. Skopiuj foldery Mods i content do głównego katalogu gry. Podczas kopiowania zgódź się na podmianę proponowanych plików.

Unifacation Patch to obowiązkowe narzędzie podczas zabawy z modami do Wiedźmin 3: Dziki Gon. Bez owego patcha korzystanie z niektórych modyfikacji jest po prostu niemożliwe.

Script Merger

Script Merger to doskonała pomoc w sytuacji, gdy jakieś modyfikacje są ze sobą niekompatybilne. Narzędzie wyszukuje "gryzące się" ze sobą mody i próbuje naprawić konflikt między nimi. Poniższa instrukcja pomoże Wam w obsłudze tego programu.

 1. Pobierz narzędzie z portalu Nexus Mods Witcher 3.
 2. W programie Nexus Mod Manager aktywuj mody, które chcesz używać. Następnie uruchom Script Merger i wskaż lokalizacje głównego katalogu Wiedźmina 3.
Script Merger to bardzo przydatne narzędzie do rozwiązywania konfliktów między modami - Przydatne narzędzia | Najlepsze mody i ich instalacja | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Script Merger to bardzo przydatne narzędzie do rozwiązywania konfliktów między modami
 1. Naciśnij przycisk Refresh. W przypadku wystąpienia niekompatybilności odpowiednie modyfikacje zostaną pokazane w polu Conflicts. Jeśli między modami nie ma żadnych konfliktów to program wyświetli odpowiedni komunikat, a gra jest gotowa do użytku.
 2. Jeżeli między modami występują konflikty to zaznacz niekompatybilne modyfikacje i naciśnij przycisk Try to Merge Selected Script.
 3. Jeśli Script Merger rozwiąże problemy automatycznie, to mody pojawią się w polu Merged Scripts. W przeciwnym wypadku pojawi się informacja ilu konfliktów nie rozwiązano - teraz trzeba przystąpić do ręcznej obsługi niekompatybilności.
 4. W tym celu należy przejść do pola <Merge Conflicts> i zaznaczyć wszystkie kolumny, w których widnieje niekompatybilność (są one zaznaczone kolorem czerwonym). Zaznaczanie odbywa się za pomocą odpowiednich liter A, B, C z górnego menu.
 5. Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie to zamiast <Merge Conflicts> zostaną pokazane odpowiednie linie kodu.
 6. Teraz wystarczy zapisać zmiany i zamknąć program.

Odblokowanie konsoli w grze

Konsola może kojarzyć się z używaniem nieuczciwych kodów, jednak zdarza się, że jest ona przydatna podczas korzystania z modyfikacji. Oto sposób, aby ją odblokować:

 • Przejdź do głównego katalogu gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, a następnie do folderów bin\config\base.
 • Znajdź tam plik o nazwie general.ini i otwórz go za pomocą Notatnika lub Notepad'a.
 • Odnajdź dział [General] i na samym jego końcu dodaj następująca komendę: DBGConsoleOn=true
 • Zapisz wprowadzone zmiany. Konsole można włączyć za pomocą przycisku tyldy (~).