Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak instalować mody? | Najlepsze mody i ich instalacja | Wiedźmin 3 Dziki Gon Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik, solucja

Instalowanie modyfikacji do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon może odbyć się na dwa sposoby - ręcznie lub za pomocą narzędzia Nexus Mod Manager. Pierwszy sposób jest czasami szybszy i nie wymusza instalacji osobnych programów, jednak podczas korzystania z Nexus Mod Managera mody są sortowane w odpowiednich kategoriach, a ich kontrolowanie jest łatwiejsze.

Trzeba pamiętać, że wszelka ingerencja w pliki - czyli chociażby instalacja modyfikacji - może doprowadzić do uszkodzenia zapisów lub nawet całej gry. Dlatego warto zrobić kopię zapasową plików zapisu. Znajdują się one w folderze Moje Dokumety\Witcher 3\gamesaves.

Instalacja ręczna

  1. Znajdź katalog, w którym zainstalowałeś Wiedźmin 3: Dziki Gon.
  2. Utwórz tam nowy folder o nazwie Mods.
  3. Umieść tam poszczególne pliki pobranej modyfikacji.

Powyższa instrukcja to tylko ogólne kroki. Często instalacja modów do Wiedźmin 3 jest bardziej skomplikowana - wtedy przy opisie danej modyfikacji umieścimy odpowiednie porady.

Nexus Mod Manager

1. Na początek utwórz darmowe konto na portalu Nexus Mods i pobierz ze strony program Nexus Mod Manager.

2. Zainstaluj i uruchom pobrane narzędzie.

3. Nexus Mod Manager przeskanuje Twój komputer, aby odnaleźć obsługiwane gry. Jeśli ścieżki do poszczególnych tytułów są poprawne to należy je potwierdzić.

Nexus Mod Manager to intuicyjne narzędzie obsługujące wiele popularnych produkcji. - Jak instalować mody? | Najlepsze mody i ich instalacja | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Nexus Mod Manager to intuicyjne narzędzie obsługujące wiele popularnych produkcji.

4. Następnie przejdź na stronę Nexus Mods Witcher 3 i pobierz moda, który Cię interesuje.

  1. Można to zrobić za pomocą przycisku DOWNLOAD WITH MANAGER lub download manually. W pierwszym przypadku Nexus Mod Manager automatycznie się uruchomi i rozpocznie ściąganie wybranej modyfikacji (do tego wymagane jest zalogowanie na stronie, a także w programie).
  2. Z kolei w przypadku wybrania download manually mod zostanie pobrany do wskazanego przez nas miejsca, a w Nexus Mod Managerze trzeba wtedy ręcznie ustalić lokalizacje dodatku. Odbywa się to za pomocą ikonki zielonego plusa.

5. Teraz wystarczy już tylko odnaleźć modyfikacje w programie Nexus Mod Manager i rozpocząć instalacje poprzez dwukrotne naciśnięcie lewego przycisku muszy.

6. Po wykonaniu powyższych kroków modyfikacja powinna być już gotowa do użytku.