Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Toy Maker | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 poradnik Castlevania: Lords of Shadow 2

Toy Maker

Pierwszy z przywołańców Toy Makera. - Toy Maker | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Pierwszy z przywołańców Toy Makera.

Ten boss jest inny od reszty, gdyż więcej czasu spędzisz walcząc z przywołanymi przez niego pomagierami, niż z nim samym. Walkę zaczynasz od starcia z rycerzem wyposażonym w tarczę (która jest tylko dla ozdoby, gdyż przeciwnik w ogóle z niej nie korzysta) i długą kopię. Walka z nim nie jest trudna, ale większość jego ataków jest niemożliwa do zablokowania - musisz więc odskoczyć w bok lub do tyłu, zależne od rodzaju ataku. Gdy zdrowie rycerza spadnie do zera, pojawi się właściwy boss.

Toy Maker jest łatwy, jeśli zastosujesz się do bardzo prostego schematu walki - podbiegnij do niego, zaatakuj kilka razy (pamiętaj, by atakować w głowę - inne miejsca są niemożliwe do zranienia) i odskocz do tyłu (Hit & Run), gdyż wróg bardzo często korzysta z chwytu (tylko jeśli jesteś blisko niego), którego nie da się zablokować, a który zadaje dość spore obrażenia, nim zdążysz się z niego oswobodzić. Oprócz chwytu, Toy Maker atakuje jeszcze za pomocą swoich długich rąk - te ataki bardzo prosto jest sparować, ale w dalszym ciągu istnieje ryzyko, iż wróg zamiast nich użyje swojego chwytu, dlatego powinieneś walczyć z doskoku, zamiast w pełni angażować się w walkę. Oprócz dwóch wspomnianych wyżej ataków, wróg od czasu do czasu uderzy rękoma o ziemie, tworząc fale uderzeniowe, które musisz przeskoczyć.

A tutaj drugi. - Toy Maker | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
A tutaj drugi.

Gdy jego zdrowie spadnie do poziomu 2/3, boss przywoła kolejnego pomagiera, tym razem smoka. Jego możliwe ataki to :

  • Rzut ostrzami - musisz je przeskoczyć, gdyż ostrza poruszają się w poziomie.
  • Obrotowy atak za pomocą ogona - nie dasz rady zablokować tego ataku, więc po prostu się od niego oddal.
  • Podmuch ognia - tego też nie jesteś w stanie zablokować. Atak poprzedzony jest dźwiękiem przypominającym gwizdek, a także falą iskier wydobywającą się z pyska smoka - daje ci to wystarczająco czasu na oddalenie się.

Prócz tego smok korzysta jeszcze z "normalnych" ataków ogonem, które łatwo jest sparować. Gdy jego zdrowie spadnie do zera, musisz wykończyć go Bombą Chaosu, a wtedy powróci Toy Maker.

A tu Toy Maker we własnej osobie. - Toy Maker | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
A tu Toy Maker we własnej osobie.

Zdobył on jeden dodatkowy atak, pozwalający podpalać mu wybrane miejsce areny - gdy znajdziesz się w okręgu ognia, dobrze wymierz skok (by nie wpaść na ogień) i po prostu z niego wyskocz. Gdy zdrowie bossa spadnie do 1/2 (czyli jak opróżnisz jeden z jego pasków zdrowia), przeciwnik ulegnie "przeobrażeniu" - stanie po prostu na rękach, które teraz są nogami.

Walka w tym momencie jest banalna - wystarczy, że trafisz go za pomocą mocy Pustki (Void Projections). Sprawi to, iż boss padnie na ziemię, co ogłuszy go na kilka sekund, pozwalając ci bezkarnie go atakować. Gdy się podniesie powtórz cały proces - po kilku razach walka dobiegnie końca.