Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sciences District | Znajdźki - drugie podejście | Castlevania Lords of Shadow 2 poradnik Castlevania: Lords of Shadow 2

Sciences District

Miejsce, w którym do znalezienia jest najwięcej znajdziek. Najlepszym planem będzie, byś wrócił do samego początku tej lokacji, tam gdzie trafiłeś na pierwszego Strażnika (1 misja kampanii). Gdy wyjdziesz z pomieszczenia z mapą świata, przejdź metalowym mostem do kolumny, zeskocz na żelazne elementy po prawej stronie, a następnie wdrap się po urwanej drabinie, aż dojdziesz do szczytu wieży, po której kilka razy już się wspinałeś.

Zeskocz na dół wieży (skacz po kolejnych metalowych platformach), a następnie podążaj tunelem - skręć "w drugie lewo" (pomiń pierwszy zakręt w lewo), potem w prawo, znów w lewo i kolejny raz w prawo. Teraz czeka cię trochę skakania, aż trafisz nad arenę na której walczyłeś z Raisą - skieruj się w stronę kwadratowego pomieszczenia, wejdź do korytarza i przełącz dźwignię.

Idź cały czas przed siebie (nie masz za bardzo gdzie zabłądzić, gdyż droga jest właściwie jedna), wdrap się po rurach z lewej strony (w pomieszczeniu ze strumieniem powietrza, który kilka misji temu zamrażałeś). Wkrótce trafisz do pomieszczenia, w którym byli dwaj Strażnicy (pierwszy raz używałeś tu Roju Nietoperzy) - twoim zadaniem jest cofnąć się jeszcze bardziej, do pomieszczenia, w którym był pierwszy Strażnik (pierwszy raz korzystałeś tu z Portalu Cienia).

#21 Klejnot Życia

Skrzynia Bólu, zaraz na początku gry. - Sciences District | Znajdźki - drugie podejście | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Skrzynia Bólu, zaraz na początku gry.

W miejscu, gdzie po raz pierwszy korzystałeś z Portalu Cienia, za kratami, jest Skrzynia Bólu - przeniknij przez nie za pomocą mocy Mgły i zbierz Klejnot Życia.

#22 Klejnot Pustki, #21 Klejnot Chaosu i #15 Stos Ofiarny

Na wprost kraty, za którymi jest Skrzynia Bólu - po prawej, na górze, kolejny skarb. - Sciences District | Znajdźki - drugie podejście | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Na wprost kraty, za którymi jest Skrzynia Bólu - po prawej, na górze, kolejny skarb.

Idź do pomieszczenia, w którym byli dwaj Strażnicy i wdrap się drabiną na górę (od miejsca, w którym zebrałeś pierwszą w grze Skrzynię Bólu). Gdy zejdziesz z drabiny, skręć w prawo i przeniknij przez kraty za pomocą mocy Mgły - wewnątrz znajdziesz Skrzynię Bólu z Klejnotem Pustki wewnątrz.

Przejdź z powrotem przez kraty i spójrz w lewą stronę - za kolumną, do której przytwierdzona jest drabina, z której przed momentem korzystałeś, znajduje się Skrzynia Bólu. Dostań się tam za pomocą podwójnego skoku i zbierz Klejnot Chaosu.

Na wprost zbiorniki, po których musisz się wdrapać by dojść do Stosu Ofiarnego. - Sciences District | Znajdźki - drugie podejście | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Na wprost zbiorniki, po których musisz się wdrapać by dojść do Stosu Ofiarnego.

Wróć na metalową platformę i wyjdź nią kawałek na górę, aż staniesz naprzeciw wiszących przy suficie białych zbiorników. Wskocz na środkowy zbiornik i, uważając na buchającą z niektórych punktów parę, przeskakuj po kolejnych punktach (najpierw w lewo, potem w dół, na końcu w prawo), aż dotrzesz do platformy ze Stosem Ofiarnym, z którego zbierzesz Gwóźdź Kleidos.

#16 Stos Ofiarny i #12 Mechanizm wymagający Klucza Podziemi

Wskocz w strumień powietrza i wyleć na górę, za pomocą mocy Mgły. - Sciences District | Znajdźki - drugie podejście | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Wskocz w strumień powietrza i wyleć na górę, za pomocą mocy Mgły.

Gdy zbierzesz powyższe rzeczy, wróć do pomieszczenia, w którym z kratki wentylacyjnej przy ziemi wylatuje powietrze (musisz po prostu iść przed siebie). Wskocz w wydobywający się z kratki strumień powietrza i użyj mocy Mgły, by dostać się na górę. Ponownie skorzystaj z mocy Mgły, by dostać się jeszcze wyżej, gdzie czeka kolejny Stos Ofiarny, a w nim ulepszenie do relikwii Seal of Alastor (możesz przenosić teraz 5).

Po zebraniu skarbu, skorzystaj ponownie z mocy Mgły, by dostać się na dół. Wylądujesz tuż obok mechanizmu na Klucz Podziemi, za który ponownie otrzymasz 2000 punktów doświadczenia.

#22 Klejnot Życia

Oto i zbiorniki, w które trzeba rzucić Sztyletami Cienia, by otworzyć przejście. - Sciences District | Znajdźki - drugie podejście | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Oto i zbiorniki, w które trzeba rzucić Sztyletami Cienia, by otworzyć przejście.

Po zebraniu doświadczenia, zeskocz na dół - na nowo trafisz do pomieszczenia ze strumieniem powietrza. Przejdź do kolejnego pomieszczenia, w którym opętałeś pierwszego technika (podczas 1 misji kampanii). Zlokalizuj kontenery wiszące przy suficie i rzuć w nie Sztyletem Cienia (skorzystaj z obrazka powyżej, by odnaleźć owe kontenery) - otworzy to przejście, do którego za moment się udasz.

Gdy już to zrobisz, skorzystaj z pobliskiego Portalu Cienia, przyjmij postać szczura i wbiegnij do kratki (znajduje się na prawo od portalu). Zbiegnij tunelem na dół, a gdy trafisz na "krzyżówkę", skręć w lewo. Wkrótce dojdziesz do rozdroży - udaj się najpierw w lewo, uważając, by poruszający się tłok cię nie zmiażdżył. Dojdź do końca tunelu i przegryź kabel, by wyłączyć prąd, a następnie wróć na rozdroże i przejdź prawym tunelem, ponownie uważając na poruszający się tłok. Kontynuuj tunelem, aż wyjdziesz na powierzchnie. Korzystając z Portalu Cienia, wróć do swojej postaci, zbierz Skrzynię Bólu (Klejnot Życia), a następnie zmień się znów w szczura i wróć do miejsca, w którym rzucałeś w zbiorniku Sztyletami Cienia.

#17 Stos Ofiarny, #23 Klejnot Pustki i #18 Stos Ofiarny

Kraty prowadzące do Stosu Ofiarnego. - Sciences District | Znajdźki - drugie podejście | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Kraty prowadzące do Stosu Ofiarnego.

Kontynuuj wędrówkę, aż dojdziesz do areny, na której walczyłeś z Raisą. Wbiegnij do pomieszczenia ze schodami prowadzącymi na górę i przeniknij przez kraty, znajdujące się tuż przy początku schodów. Wewnątrz skorzystaj z Portalu Cienia i w postaci szczura zeskocz przez dziurę w podłodze. Wróć do swojej postaci, aktywuj Stos Ofiarny, za który otrzymasz Gwóźdź Kleidos, a następnie skorzystaj ze strumienia powietrza, by dostać się na górę.

Wybiegnij schodami na górę, tak, byś znalazł się nad areną. Na środku, pod tobą, znajduje się zbiornik, którego możesz się złapać. Obiegnij go dookoła, by znaleźć punkt zaczepienia, a następnie wskocz na niego i dostań się (idąc w lewo) do Skrzyni Bólu zawierającej Klejnot Pustki.

Jeden ze zbiorników, po którym dostać się możesz do znajdziek. - Sciences District | Znajdźki - drugie podejście | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Jeden ze zbiorników, po którym dostać się możesz do znajdziek.

Wróć po schodach na górę i znów wdrap się po zbiorniku - tym razem jednak znajduje się on nad tobą. Obiegnij go dookoła, by znaleźć miejsce, którego możesz się złapać i dostań się na górę, do Stosu Ofiarnego z ulepszeniem relikwii Jaj Dodo (możesz przenosić ich teraz 5).

Po zebraniu skarbów, musisz dostać się do lokacji, w której wspinałeś się po ruchomych kontenerach (w drodze do metra) - jeśli nie pamiętasz drogi, zajrzyj do 4 misji kampanii opisanej w tym poradniku, gdyż trasa jest identyczna.

#28 Memoriał

Na prawo od tunelu drabina prowadząca do Memoriału. - Sciences District | Znajdźki - drugie podejście | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Na prawo od tunelu drabina prowadząca do Memoriału.

Gdy już tam dotrzesz, na lewo od wyjścia z windy znajduje się miejsce, po którym musisz wdrapać się na górę, a następnie przeskoczyć na poruszający się w pobliżu kontener. Gdy pod tobą znajdzie się kolejny kontener, zeskocz na niego. Gdy przejedziesz przez tunel, odwróć się w stronę, z której nadjechał kontener - po prawej stronie znajduje się drabina prowadząca na górę, gdzie znajdziesz Memoriał.

#13 Mechanizm wymagający Klucza Podziemi

Zeskocz na dół, do miejsca gdzie kilka misji temu znalazłeś inny Memoriał (na prawo od zejścia do metra) - między kapliczką z Memoriałem, a zejściem do metra znajdziesz drabinę prowadzącą na górę. Wdrap się po niej a następnie przeskocz na kontener na prawo. Zawiśnij na ścianie kontenera, by nie raził cię prąd, a po przejechaniu przez bramkę szybko się na niego wdrap i przeskocz na prawą stronę, gdzie znajdziesz mechanizm na Klucz Podziemi.

#24 Klejnot Pustki i #19 Stos Ofiarny

Skrzynia Bólu nad Memoriałem, który zebrałeś, a za nią strumień powietrza. - Sciences District | Znajdźki - drugie podejście | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Skrzynia Bólu nad Memoriałem, który zebrałeś, a za nią strumień powietrza.

Po zebraniu doświadczenia, zeskocz na dół i udaj się do stacji metra (w razie problemów ponownie zajrzyj do rozdziału o 4 misji kampanii). Gdy dostaniesz się na stacje, udaj się na wprost od wyjścia, aż dotrzesz do ściany - idź teraz wzdłuż niej, a po lewej stronie (nad Memoriałem, który zebrałeś kilka misji wcześniej) znajdziesz Skrzynię Bólu. Dostań się tam podwójnym skokiem, zbierz Klejnot Pustki i idź dalej, w głąb jaskini, w której zebrałeś klejnot.

Dotrzesz do strumienia powietrza - stań w nim i użyj mocy Mgły, by dostać się do nieosiągalnego wcześniej miejsca. Znajdziesz tam Stos Ofiarny i otrzymasz kolejny Gwóźdź Kleidos.

Teraz czeka cię długi spacer, gdyż musisz wrócić na most, z którego przed momentem zszedłeś do metra, a następnie do miejsca, gdzie walczyłeś z Raisą. Nie powinno to jednak stanowić większego problemu. Gdy dotrzesz na miejsce (do areny walki z Raisą), wdrap się po schodach na górę, a następnie wskocz na drabinę na półpiętrze (w razie problemów ze znalezieniem jej, zajrzyj ponownie do 4 misji kampanii, gdzie przedstawiona jest ta drabina). Zeskocz na dół i wdrap się drugą drabiną naprzeciw, by następnie wyjść na ulicę miasta.

Po wyjściu na zewnątrz, udaj się na lewo, przez dziurę w siatce, a następnie wejdź drabiną na górę na budynek po lewej stronie ulicy (ściągnąłeś tą drabinę na dół kilka misji wcześniej za pomocą Bomb Chaosu). Kontynuuj wspinaczkę aż dotrzesz do pomieszczenia z włącznikiem prądu. Przeciągnij dźwignie i przejdź przez nowo otwarte drzwi. Po wyjściu na zewnątrz, skręć w lewo i wdrap sie drabiną na górę (był tam Stos Ofiarny kilka misji temu) i przeskocz przez dziurę w siatce po prawej stronie, a następnie wejdź do windy i zjedź na dół.

#25 Klejnot Pustki, #14Klucz Podziemi,

Na czerwono zaznaczone miejsce Skrzyni Bólu, na niebiesko mechanizmu na Klucz Podziemi. - Sciences District | Znajdźki - drugie podejście | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Na czerwono zaznaczone miejsce Skrzyni Bólu, na niebiesko mechanizmu na Klucz Podziemi.

Po wyjściu z windy idź prosto, a na końcu korytarza (przed wejściem do kabiny z prysznicami) skręć w prawo. Korzystając z podwójnego skoku, wyjdź na sam szczyt schodów, gdzie znajdziesz Skrzynię Bólu z Klejnotem Pustki wewnątrz.

Idź do sąsiedniego pomieszczenia ze zniszczoną podłogą - w jednej ze ścian jest dziura, a wewnątrz niej znajdziesz mechanizm na Klucz Podziemi.

#23 Klejnot Życia

Za siatką znajdziesz ostatnią znajdźkę we współczesności. - Sciences District | Znajdźki - drugie podejście | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Za siatką znajdziesz ostatnią znajdźkę we "współczesności".

Udaj się teraz do pomieszczenia z prysznicami, które przed momentem ominąłeś i przez nie przejdź (musisz zamknąć za sobą drzwi, by aktywować mechanizm i otworzyć drzwi z drugiej strony). Gdy drzwi się otworzą, zeskocz na dół, a następnie przeskocz przez ogrodzenie, by stanąć na wprost fontanny (kilka misji temu rzucałeś tu Sztyletami Cienia w linię wysokiego napięcia). Na wprost ciebie znajduje się mała alejka, odgrodzona siatką - przeniknij przez nią za pomocą mocy Mgły, by dojść do ostatniej znajdźki we "współczesności", jaką jest Skrzynia Bólu z Klejnotem Życia.

Dostań się do najbliższego ołtarza do aktywacji Medalionu Białego Wilka (wejdź do Travel Book i ustaw sobie ołtarz jako cel, co oznaczy ci go na mapie), by przenieść się do zamku Dracula, do dzielnicy City of the Damned.