Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hooded Man | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 poradnik Castlevania: Lords of Shadow 2

Hooded Man

Wróg też może używać zsynchronizowanego bloku - w dodatku nie możesz korzystać ze swoich mocy. - Hooded Man | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Wróg też może używać zsynchronizowanego bloku - w dodatku nie możesz korzystać ze swoich mocy.

Walka ta jest o tyle nietypowa, gdyż przeciwnik dysponuje bardzo podobnymi atakami. Posługuje się bronią przypominającą bicz, może rzucać sztyletami (co jest nieblokowalnym atakiem), a także może unikać i parować ataki (łącznie z zsynchronizowanym blokiem) w taki sam sposób jak ty. Z jednej strony może to oznaczać, iż walka przez to będzie trudna - nic bardziej mylnego. Walka jest dość prosta właśnie przez to, że wróg walczy w zbliżony do twojego sposób - jeden drobny szczegół utrudnia tą walkę, o którym za chwilę.

Walka podzielona jest na dwa etapy - w katedrze, gdzie jesteś teraz, a także pod nią. W pierwszym etapie jesteś pozbawiony swoich mocy - oznacza to, że możesz atakować wyłącznie za pomocą bicza (zapomnij o mocy Pustki czy Chaosu) i nie możesz korzystać z relikwii. Oznacza to, że nie masz możliwości leczenia swoich ran - bardziej niż zwykle musisz pilnować się, by unikać, bądź parować ataki wroga.

Gdy zdrowie wroga spadnie do wartości 2/3, walka zostanie przeniesiona pod ziemię. Tutaj możesz już używać swoich mocy, więc walka stanie się dużo łatwiejsza. Wróg używa także różnych relikwii (jak tarcza), bądź ataków specjalnych (jak fala uderzeniowa), lecz nie wpływają one za bardzo na przebieg starcia. Obowiązuje ta sama zasada co podczas pierwszego etapu - staraj się unikać ataków, których nie dasz rady zablokować i parować te "normalne" by odsłonić wroga na kontratak. Pamiętaj, że wróg także może parować twoje ciosy.

Zniszcz wszystkie wirujące dookoła was kamienie. - Hooded Man | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Zniszcz wszystkie wirujące dookoła was kamienie.

Gdy jego zdrowie spadnie blisko zera, użyje relikwii, przywołując dookoła areny 9 krążących wokół was kamieni. Jednocześnie zostanie powiększony, a ty nie będziesz w stanie go zranić. Twoim zadaniem jest zniszczenie wspomnianych kamieni, jednocześnie unikając ataków bossa. Gdy zniszczysz je wszystkie, czeka cię jeszcze sekwencja QTE, po której walka dobiegnie końca.