Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Void Sword - Miecz Pustki | Uzbrojenie i ulepszenia poradnik Castlevania: Lords of Shadow 2

Void Sword - Miecz Pustki

Okno rozwoju Miecza Pustki. - Void Sword - Miecz Pustki | Uzbrojenie i ulepszenia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Okno rozwoju Miecza Pustki.

Opis

Pierwsza dodatkowa broń, do której uzyskasz dostęp niedługo po rozpoczęciu rozgrywki. Charakteryzują ją poniższe cechy:

 1. Pozwala na wyprowadzanie bardzo szybkich ciosów, które jednak nie zadają tak dużych obrażeń jak Szpony Chaosu, czy nawet Bicz Cienia.
 2. Część z powiązanych z nim umiejętności pozwala ci zamrażać (lub znacząco spowalniać, w przypadku większych celów) wrogów, co znacznie ułatwia walkę - zamrożony cel staje się podatny na ataki zarówno Miecza Pustki jak i Bicza Cienia, nawet gdy jest mocno opancerzony.
 3. Część z powiązanych z nim umiejętności, a także zwykłe ataki pozwalają regenerować twoje życie, bez czego z pewnością się nie obędziesz.
 4. Do działania wymaga mocy Pustki, która przedstawiona jest za pomocą zbiornika w lewym dolnym rogu ekranu. Moc Pustki regenerować możesz za pomocą Kul Krwi (zobacz rozdział o Combat Focus), Magicznych Źródeł bądź uzyskać nieograniczoną ilość na krótką chwilę za pomocą relikwii Ensnared Demon.
 5. Broń o średnim zasięgu ataku - krótszym niż Bicz Cienia i dłuższym niż Szpony Chaosu.

Ciosy, ulepszenia i zalecana droga rozwoju

W przeciwieństwie do Bicza Cienia, odblokowywanie umiejętności powiązanych z Mieczem Pustki (a także ze Szponami Chaosu) nie jest takie proste, gdyż są one bardzo kosztowne (szczególnie kilka z nich). Poniżej lista tych najbardziej skutecznych, wraz z krótkim opisem (lista przedstawiona jest w zalecanej kolejności odblokowywania):

 1. Combined Stab - atak bezpośredni, odpowiednik umiejętności Bicza Cienia Combined Whip. Podobnie jak tam, pozwala na wyprowadzenie serii szybkich ataków, skutecznych przeciwko mobilnym, słabo opancerzonym celom. Jest to jeden z ataków, które leczy twoje rany.
 2. Combined Cut - atak obszarowy, odpowiednik umiejętności Bicza Cienia Combined Sweep. Od poprzedniego ataku różni się tym, że jest skuteczniejszy na kilka celów. Podobnie jak poprzedni atak, ten także przywraca twoje życie.
 3. Whirlwind - jedna z najbardziej użytecznych umiejętności w grze. Atak ten pozwala ci przelecieć niczym wir przez przeciwników, zadając dość duże obrażenia. Najważniejszą jednak cechą tej umiejętności jest fakt, że gdy dobrze nią trafisz, wyleczy ona ogromną ilość twojego życia - może się zdarzyć, że z pustego paska skończysz z pełnym! Jest to kosztowna umiejętność, ale powinieneś odblokować ją jak najszybciej (najlepiej po odblokowaniu / ulepszeniu pierwszych 9, ewentualnie 11, zalecanych umiejętności Bicza Cienia)
 4. Blizzard - bardzo kosztowna umiejętność, lecz jednocześnie bardzo przydatna. Pozwala przez kilka sekund zadawać obrażenia na bardzo dużym obszarze, po czym większość wrogów zostanie zamrożona na kość, wystawiając ich na ataki. Oprócz wysokiej ceny odblokowania, umiejętność ta wymaga sporej ilości mocy Pustki do pełnego ataku - dodatkowo zadawane przez nią obrażenia cię nie lecza. Odblokuj ta umiejętność wtedy, gdy będziesz miał odblokowane wszystkie zalecane umiejętności Bicza Cienia i Szponów Chaosu.

Poniżej lista opcjonalnych umiejętności (da się bez nich przeżyć, a z uwagi na ich koszt, możesz znaleźć inne umiejętności, które przydadzą ci się zamiast nich):

 1. Rising Stab / Rising Cut - odpowiedniki umiejętności Bicza Cienia Rising Whip i Rising Sweep. Działają one na tej samej zasadzie co w przypadku tamtej broni - wyrzucają wrogów w powietrze - z tą różnicą, że zadają mniejsze obrażenia, ale leczą twoje rany.
 2. Aerial Stab / Aerial Cut - ponownie, odpowiedniki umiejętności Bicza Cienia Aerial Whip i Aerial Sweep. Tak samo jak powyżej, umiejętności te zadają mniejsze obrażenia niż te ze zwykłej broni, ale leczą twoje rany.
 3. Smashing Stab / Smashing Cut - ostatnie umiejętności-odpowiedniki tych z Bicza Cienia (Guillotine i Smashing Sweep). Ta sama metoda działania - atak kończący, ściągający wroga na ziemie - lecz zadają one mniejsze obrażenia i leczą.
 4. Vengeful Stab - atak podobny do tego z Bicza Cienia (Sustained Whip) i Szponów Chaosu (Furious Punch). Pozwala wyprowadzić serię pchnięć, leczących twoje rany, zadających duże obrażenia, a także przebijających blok przeciwnika (ostatni z ataków). Minusem tej umiejętności jest jej małe pole rażenia, przez co bardzo trudnią nią trafić.

Reszta umiejętności dostępnych dla Miecza Pustki dużo mniej skuteczna niż wspomniane wyżej, a nawet jeśli jest jakaś przydatna (np. Void Shield) to kosztuje ona majątek (10 tysięcy punktów doświadczenia!) i pożera zasoby mocy Pustki w kosmicznym tempie. Z odblokowanymi powyżej umiejętnościami powinieneś doskonale sobie poradzić.