Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Combat Focus | Porady | Castlevania Lords of Shadow 2 poradnik Castlevania: Lords of Shadow 2

Combat Focus

Combat Focus to innymi słowy stan skupienia twojego bohatera w czasie walki. Napełnia się, gdy atakujesz wroga, a jednocześnie zostaje wyzerowany, gdy zostaniesz trafiony, lub gdy za długo nikogo nie zaatakujesz.

Napełnienie paska Combat Focus wiąże się z bardzo ważną kwestią - trafieni wrogowie zaczną upuszczać Kule Krwi, które (po wchłonięciu) odnowią małą część twojej mocy Pustki lub Chaosu. Używaj różnorodnych ataków, by zwiększyć szybkość przyrostu paska - im bardziej "efekciarsko" walczysz, tym lepiej.

Długość i ilość skutecznych ataków, które wymagane są, by zapełnić pasek skupienia uzależnione są od poziomu trudności na którym grasz - gra na najłatwiejszym poziomie (Twilight Knight) pozwala napełnić cały pasek za pomocą kilku ciosów, natomiast podczas gry na poziomie Lord of Shadow czy Prince of Darkness będziesz musiał się sporo napracować. Niezależnie od poziomu trudności, warto utrzymywać pasek Combat Focus zapełniony - walka z większym wrogiem, bez użycia mocy Pustki czy Chaosu nie należy do łatwych, szczególnie na wyższych poziomach trudności.

Pamiętaj, że pasek Combat Focus ulega wyzerowaniu (bądź powoli się zmniejsza) gdy:

  • zostaniesz trafiony - ulega wyzerowaniu
  • długo nikogo nie atakujesz (bądź nie dasz rady zaatakować, gdy np. wróg jest opancerzony) - po chwili zacznie się powoli zmniejszać
  • użyjesz jakiejkolwiek umiejętności - także ulega wyzerowaniu