Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gorgon | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 poradnik Castlevania: Lords of Shadow 2

Gorgon

Kolejny w grze boss - Gorgon. - Gorgon | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Kolejny w grze boss - Gorgon.

Walka z tym bossem jest stosunkowo prosta, a twoim największym sprzymierzeńcem będzie tutaj mobilność - większość z ataków przeciwnika jest łatwa do uniknięcia, pod warunkiem, że cały czas będziesz w ruchu. Możliwe ataki wroga to:

  • Atak pięścią, w dwóch wariantach, zależnych od kierunku, z którego nadchodzi cios: pionowy (by go uniknąć odskocz w jakimkolwiek kierunku) i poziomy (by go uniknąć odskocz do tyłu, oddalając się nieco od bossa).
  • Kule ognia - boss będzie go używał, kiedy będziesz starał utrzymać go na dystans. Kule ognia są banalne do uniknięcia, wystarczy być cały czas w ruchu - pamiętaj, że niektóre z nich wybuchają i podpalają ziemie, zadając przez kilka sekund obrażenia, jeśli nie zejdziesz z palącej się powierzchni.
  • Promienie świetlne z oczu - podobnie jak w przypadku kul ognia, ten atak używany jest wyłącznie wtedy, gdy jesteś po za zasięgiem wrogich pięści. Na początku pod twoimi stopami pojawi się światło, które będzie za tobą podążać, by po kilku sekundach spowodować eksplozje - wystarczy, że będziesz cały czas w biegu, a atak cię nie dosięgnie.
  • Deszcz meteorytów - atak powodujący opad meteorytów, które wybuchają i podpalają ziemię, podobnie jak kule ognia. Atak obejmuje zasięgiem całą arenę, prócz małego skrawka (najczęściej na środku pola walki), dlatego musisz dokładnie obserwować lot meteorytów, by być w stanie dostrzec bezpieczną przestrzeń.
  • Podmuch ognia - boss na kilka sekund będzie wciągał powietrze by po chwili "dmuchnąć" w ciebie ogniem. Są dwa sposoby by uchronić się przed otrzymaniem obrażeń - uniknąć ataku, odskakując na bok, bądź użyć mocy Pustki (Void Projections), by przerwać atak wroga i uruchomić scenę, która zakończy walkę.

Prócz bossa na arenie czeka cię starcie z pnączami, wydobywającymi się z ziemi - zadają one niewielkie obrażenia, choć walka z nimi może być uciążliwa. Pnącza są tylko po to, byś mógł odnowić swoje moce, gdyż po zniszczeniu wyrzucają Kule Krwi (niezależnie od stanu twojego paska skupienia).

Gdy potwór wbije rękę w ziemie, zamroź ją za pomocą mocy Pustki i wdrap się po niej. - Gorgon | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Gdy potwór wbije rękę w ziemie, zamroź ją za pomocą mocy Pustki i wdrap się po niej.

Na początku walki musisz zniszczyć kamienną ścianę, stworzoną przez wroga - użyj do tego nowo nabytej mocy Chaosu, która pozwala niszczyć opancerzone cele. Po przebiciu się przez ścianę, atakuj wroga (będziesz zmuszony walczyć w powietrzu) do momentu, aż jego zdrowie spadnie do poziomu 2/3 - wywoła to sekwencję QTE, po której Gorgon wbije rękę w ziemie, a ty musisz ją zamrozić za pomocą mocy Pustki. Po tym czeka cię wspinaczka po ręce wrogą, aż dojdziesz do jednej z jego głów - tutaj kolejna sekwencja QTE, po której wróg padnie na ziemie, a ty będziesz miał kilka sekund, by atakować ogłuszonego przeciwnika. Powinno to pozbawić go jednej z trzech głów.

W tym momencie musisz powtórzyć cały proces od nowa - kolejna sekwencja QTE uruchomi się, gdy zdrowie bossa spadnie do poziomu 1/3. Tym razem zamrożoną rękę wroga chronił będzie pancerz - zniszcz go za pomocą mocy Chaosu i wdrap się po kończynie. Gdy dojdziesz do głowy czeka cię kolejna niespodzianka - wróg schowa ją, uniemożliwiając ci do niej dostęp. Poczekaj kilka sekund (przeskakuj między punktami zaczepienia, by uniknąć ręki bossa), a głowa zostanie odsłonięta, a ty będziesz mógł się jej pozbyć.

Użyj mocy Pustki, gdy Gorgon będzie przygotowywał swój atak podmuchem ognia. - Gorgon | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Użyj mocy Pustki, gdy Gorgon będzie przygotowywał swój atak podmuchem ognia.

Gdy wróg zostanie z jedną głową, twoim zadaniem będzie unikanie ataków tak długo, aż użyje on podmuchu ognia - w tym momencie musisz użyć mocy Pustki, by wywołać ostatnią scenę, po której wróg padnie na ziemie.