Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Stone Golem | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 poradnik Castlevania: Lords of Shadow 2

Stone Golem

Stone Golem - pierwsze poważne wyzwanie w grze. - Stone Golem | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Stone Golem - pierwsze poważne wyzwanie w grze.

Walka z tym bossem, w porównaniu do Paladyna, którego spotkałeś wcześniej, jest o tyle trudniejsza, iż nie będziesz tu miał niewyczerpanych zdolności Pustki (Void) i Chaosu, przez co będziesz zadawał mniejsze obrażenia i trudniej będzie ci zregenerować utracone zdrowie.

Walka ta wprowadza nowy mechanizm, zwany w grze Focus (Tryb Skupienia). Za jego pomocą możesz regenerować moc Pustki i Chaosu - gdy pasek skupienia (Focus Bar) się zapełni, twoje ataki będą "wyrzucać" z wrogów Kule Krwi (Blood Orb), które następnie możesz zaabsorbować, by zregenerować swoją moc. Pasek skupienia napełnia się, gdy atakujesz wrogów, jednocześnie unikając ich ataków - jeśli zostaniesz zraniony choć jeden raz, cały pasek zostanie wyzerowany. Musisz jak najszybciej opanować ten mechanizm i starać się walczyć tak, by nie dać się trafiać wrogom.

Walka podzielona jest na dwa etapy - w pierwszym, boss nie dysponuje żadnym wartym uwagi atakiem, dodatkowo porusza się dość wolno, a jego ciosy możesz łatwo sparować. Gdy opróżnisz pierwszy pasek jego zdrowia, będziesz musiał uruchomić krótką sekwencje QTE, po której walka przejdzie w drugą fazę.

Tutaj golem dysponuje już pokaźniejszym arsenałem ataków, takich jak:

  • Atak za pomocą jego prawej ręki, która może się wydłużać i zaatakować cię z dużej odległości - staraj się unikać tego ataku, odskakując w bok.
  • Zamrażający atak pięścią - by się oswobodzić, będziesz musiał energicznie wciskać wskazany klawisz.
  • Atak za pomocą promienia energii wystrzeliwanego z głowy golema.

Najważniejszą rzeczą jest jednak fakt, iż boss jest teraz prawie nietykalny - możesz atakować go jedynie w miejscach oznaczonych przez krew (okolice brzucha golema), przez co praktycznie jedyną skuteczną metodą walki jest podskakiwanie i zadawanie kilku szybkich ciosów, a następnie odskok, by nie otrzymać obrażeń od wroga. Atakuj go w ten sposób, a gdy jego zdrowie spadnie blisko zera, czeka cię uruchomienie kolejnej sekwencji QTE.