Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Znajdźki - zanim rozpoczniesz poszukiwania | Porady poradnik Castlevania: Lords of Shadow 2

Proces poszukiwania poukrywanych na mapach przedmiotów (czyli potocznie znajdziek) został w tym poradniku podzielony na dwie części, nazwane "pierwsze przejście" i "drugie przejście".

Pierwsze przejście - opisane zostały tutaj tylko te skarby, które można zebrać za pierwszym razem, bez backtrackingu (czyli cofania się we wcześniej odwiedzone miejsca) korzystając z tych umiejętności, które akurat masz na wyposażeniu. Opisane w tym rozdziale znajdźki to te same przedmioty, które znaleźć możesz w opisie kampanii dla pojedynczego gracza. Rozdział poświęcony "pierwszemu przejściu" został podzielony na 3 grupy: Klejnoty (w skład których wchodzą Klejnoty Pustki, Chaosu i Życia), Memoriały i Poradniki, a także Stosy Ofiarne i Klucze Podziemi. Rozdziały te zostały dalej podzielone na podrozdziały, ze względu na misję, w której możesz je znaleźć.

Drugie przejście - czyli po prostu backtracking. Opisane w nim zostały lokalizacje wszystkich przedmiotów, które możesz znaleźć w grze, a do których nie masz dostępu za pierwszym razem, gdy jesteś w danej lokacji. Rozdział ten zakłada, iż masz odblokowane wszystkie umiejętności wymagane do znalezienia ich (moc Pustki i Chaosu, moc Mgły i podwójny skok). Czeka cię tu dużo chodzenia po lokacjach, w których byłeś nie raz, gdyż jest szansa, że otworzyło się jakieś przejście, które wcześniej było zablokowane (albo nie istniało). Rozdział "drugie przejście" został podzielony ze względu na dzielnice, w których znaleźć możesz dane skarby i opisany został tak, by każdy dał sobie radę z odnalezieniem się (każdy z rozdziałów zakłada rozpoczęcie poszukiwań w łatwo dostępnym, charakterystycznym miejscu).

Od autora: założyłem, że nikomu by się nie chciało co chwile wracać do odwiedzonych miejsc, by zebrać zaledwie kilka skarbów, więc poczekałem z backtrackingiem aż odblokowane zostaną wszystkie umiejętności i lokacje, byś mógł swobodnie sie poruszać. Najlepszą chwilą na rozpoczęcie pełnego backtrackingu jest moment, w którym pokonasz Zobeka.

Kilka rad zanim wyruszysz na poszukiwania :

  • za każdym razem, gdy tylko masz okazję gdy przechodzisz koło sklepu Chupacabry (albo masz do niego niedaleko), staraj się zaopatrzyć we wszystkie relikwie, szczególnie w Jaja Dodo i Klucze Podziemi - te pierwsze mogą ułatwić ci poszukiwania, a te drugie wymagane są by zebrać niektóre skarby (a nie chcesz potem wracać do sklepu, bo braknie ci jednego klucza);
  • nie zabieraj się za backtracking, gdy nie masz odblokowanych wszystkich umiejętności (ostatnia z nich to podwójny skok), gdyż nie będziesz w stanie dostać się do sporej części z nich, co zakończy się stratą czasu i frustracją;
  • by sprawdzić, na jakim etapie poszukiwań jesteś (czyli ile skarbów w danej dzielnicy pozostało) wejdź do Travel Book i otwórz Mapę Świata (World Map) - przy każdej dzielnicy będziesz miał podaną ilość znalezionych i możliwych do znalezienia przedmiotów.