Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Satan | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 poradnik Castlevania: Lords of Shadow 2

Satan

Boss - Satan

Mało klimatyczny, bajecznie prosty w pokonaniu finałowy boss - Satan. - Satan | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Mało klimatyczny, bajecznie prosty w pokonaniu finałowy boss - Satan.

Finałowy boss w grze to wielkie rozczarowanie, jeśli rozpatrywać go z perspektywy wyzwania. W prawdzie większość jego ataków jest nieblokowalna, ale wyprowadza je on na tyle wolno (a niektóre sygnalizuje przed użyciem, co daje ci jeszcze więcej czasu na kontratak), że stanowią zerowe zagrożenie. Po walce z Zobekiem ten boss wyda ci się dziecinnie prosty.

Najlepszą taktyką na tego bossa jest atakować z doskoku, gdyż może on blokować większość twoich ataków. Doskocz do niego, uderz kilka razy i odskocz w bok, bądź do tyłu, by uniknąć jego kontrataku, a następnie powtórz cały system. Czasami boss stosuje "niewidzialny atak" - koło niego rozpościera się czarna chmura, a sam przeciwnik znika, by pojawić się błyskawicznie koło ciebie i zaatakować. Brzmi to groźnie, ale z odrobiną wyczucia, uda ci się uniknąć tego typu ciosów.

Ataki bossa, mimo że strasznie wolne, zadają naprawdę spore obrażenia, więc jeśli na ogół masz spore problemy z unikaniem ciosów i często zbierasz baty, zaopatrz się w stosowne relikwie przed walką, gdyż mogą się one okazać niezbędne.

Za każdym razem, gdy opróżnisz pasek zdrowia bossa do zera, aktywuje się scena, po której Satan zawiśnie nad areną, by ostrzeliwać cię atakami dystansowymi. System działa podobnie jak przy walce z Paladynem - pod twoimi nogami pojawia się symbol, przypominający celownik, a po chwili miejsce wybucha, raniąc wszystkich dookoła. Różnica polega na tym, iż wybuchy następują szybciej i czarna maź, która pozostaje po ataku zrani cię, gdy przez nią przebiegniesz. Omijaj symbole (np. korzystając z szarży tuż przed uderzeniem), a po kilku atakach (ok. 10) boss wróci na ziemie i dalej będziesz musiał go okładać.

Boss kilkakrotnie jeszcze "aktywuje" swoją umiejętność, by zawisnąć nad areną i cię ostrzeliwać. Poczekaj aż wróci na ziemie i pokonaj go. Po kilku takich razach boss padnie na ziemie, rozpocznie się scena i ukończysz grę.